bugün

entry'ler (18)

annenin fırlattığı terliği geri istemesi

öğretmenin fırlattığı tebeşiri geri istemesinin türevi.

sol elle açılan başlıklar

'sübanallah kardeş ibretlik' yaftası yiyen başlıklardır.*

bez gardırop

''feriha dolabı'' adı altında satılan dolaptır. ben bugün bunu gördüm.*

zombilerdeki inanılmaz mantık hatası

burada kimsenin değinmemiş olduğu mantık hatasıdır.*
şimdi bu zombiler malumunuz hep aç. bir insan görmeyiversin onlarcası üzerine çullanıp hapur hupur götürüyorlar. insan kişisi de tek bir ısırıkla bir süre sonra ateşlenip zombi oluyor. evet buraya kadar her şey normal. e madem işleyen düzen bu. nasıl olur da bu kadar çok sayıda zombi olur. yani bu zombiler yakaladıkları insanlardan birer ısırık almış kalanını da 'aman sonra yerim yeaa' deyip bırakmış, sonra acıkıp tekrar gelince zombi olup ayaklanıp gittiğini mi görmüş. saçma tillahi saçma.

edit: o kadar da mantıksız değillermiş. obtainedenslavement uyardı sağolsun.
''zombiler genellikle boğazdan ısırdıkları için kurban kısa sürede ölür ve zombiye dönüşür ve ısıran zombiler de bunu görünce yemeyi keser. senin bahsettiğin ''bir süre sonra'' el, kol, bacak gibi hafif ısırıklarda meydana gelir.''

içinden küfretmek

karlı kış günlerinde gayet etmişliğim vardır. hem de sabi sübyana.
şöyle ki;
sübyan kişisi(annesinin elinden tutarak -ki küfrün içten edilmesindeki en büyük etken), bin bir uğraşla yapılan el emeği göz nuru kardan adama usul usul yaklaşıp;
'anne bak paam yaptım' demek suretiyle bir tekme atıp o muntazam şekilli yuvarlak gövdeye koca bi delik açar. anası da ayrı göt dediği söz 'aferiin oğluşuma'. dönüp bi de bana 'ay kusura bakmıyosunuz di mi çocuk işte' demesi yok mu. 'aman olur mu hiç' deyip sırttan soğuk terler akıtılır ama gel gör ki iç ses durmaz. burda gayet bağıra çağıra küfür edilse de yeriymiş aslında dile getirince farkettim. ne diye etmemişsem. sor bana pişman mısın? -evet.

bir ilişkiyi bitiren taraf olmak

sorunlu taraf olduğunuz anlamına gelir.
(bkz: sorun sende değil bende)

yazar oldum

bekleme süreci heyecanı bile yaşayamadım yahu. ilk entrymden beş saat sonra yazarlığım onaylandı. yeminlen gözlerim yaşardı bu ne hız. moderatörler arı gibi.*

izmit te kfc olmayışı

teorik olarak vardır. 'kfc izmit şubesi' olarak bir kfc görünse de adresi şu şekildedir;
Adres: Gebze Center Alışveriş ve Yaşam Merkezi Tatlıkuyu Mah. Güney Yanyol Cad. No:310 Mağaza No:2K-13 Gebze/Kocaeli **

sözlük yazarlarından aforizmalar

sen dinlemiyorsun diye ben taş taş üstüne koymaktan vaz mı geçeyim. devrilirse üzülme, devrim bile devrik işler bu ülkede.

kan kaybeden hastaya pekmez yedirmek

'pekmezi falan hep aktı gitti' söz öbeğinin halk arasında 'beyni patlamış anaam kanları süzülüyor' anlamında kullanılmasından mütevellit; işe yarayabileceğini düşündüğüm önerme. neticede eksiklik giderilebilir. ***

annenin bu saatte yemekmi olurmuş yat demesi

'ulan böyle annemi olurmuş, o zaman benimkisi lokum gibi' dememe yol açan anne eylemi.
bi benim annem böyle değildir yo yo sanmıyorum. evde mütemadiyen saat farketmeksizin; ye guzzum yee hadi al annem yee.**

ben bu yazıyı komşuma yazdım

açık mektup öncesi mecburi açıklama;
-------------------
karşı dairemizde oturanları tanımıyorum. üç tane öğrenci var. iki de olabilir. sadece birinin yüzünü gördüm, diğerlerini görsem de tanımam. bugün kapı ziline yaklaşık on kez yanlışlıkla basılan ve aynı şekilde karşı komşusunu tanımayan bir takım insanlar varsa sözüm onlara.
-------------------
pek güzide karşı komşularım;
asıl söylemek istediğim; eğer burda okur ya da yazar iseniz herhangi biriniz. bugün için özür diliyorum. valla halamlar bizde. ufak, hayli yaramaz bir de oğlu var. bi içeri bi dışarı delirdi çocuk kar sebebiyle. kapı zilinde daireleri karıştırıp hep sizin dairenin ziline basmış(halam da dahil). hava da soğuk belki de sıcacık yatağınızdan güç bela kalkıp açtınız o kapıyı sonra da gelenin aslında size olmadığını farkedip epey sövdünüz. haklısınız ve bize karşı gıkınızı çıkarmadınız.

sabah kalkar kalkmaz kahve içen insan

kronik kansızlığa davetiye çıkaran eylem.
bunu alışkanlık haline getirenlerin ışık hızıyla vazgeçmesi gerekir zira kansızlık; ilerleyen safhalarında uykusuzluk, paranoya ve ağır depresyona sürükleyebilecek kadar fena bir metabolik bozukluktur.

hayattan soğutan anlar

taharet musluğunun totoş yanağına denk gelmesi.
öyle acayip öyle illet bi durum. insanı işemekten bile soğutur. evlerden ırak.

çocuk parkında oynamanın insana öğrettikleri

şüphesiz ki; hiyerarşi.
muhtemelen her çocuk parkında bulunan zincirden oluşturulan duvar; parkın en güçlü kuvvetli çocuğunu belirlerdi benim zamanımda. kimi üç zincirde kesilir, kimi tur bindirirdi ötekilere. o çocuk ki bir umarsız bakış atar etrafına, efendime söyleyim küçük dağları ben yarattım tavırları.** garibim biz de ezilir büzülürdük.
teteey ama şimdiki çocuklar öyle mi al coistiğini ver coistiğimi.**
biz ki; o iktidar mücadelesini bileğimizin hakkıyla düşe kalka kazanırdık.*

sözlük yazarlarının itirafları

bir kız bizim sınıfta yeminlen hoplaya zıplaya yürüyor önünü alamıyoruz. burda da yazarmış, gördüm tasdik ettim.
bi de saçları kızıl. twitter sayfasında bio bölümüne de sözlük profilini dayamış ooh.
valla kusura bakmasın pek tanımıyorum kendisini ama yaftayı yedi benden çok yazık. diyorum ki; ezik misin nesin defol

bokunun kokmadığını zanneden insan türü

bu insan türü aslında sıçmamıştır. bittabi osurmuş olabilir.
ama (bkz: içine osurmak)

uzaya çıkan ilk türk ün yapacağı ilk şey

ne yapar eder bir ağaç gövdesi bulup buluşturur. sonrası malum donatır her bir yanını afilli sözlerle.
bir de isim çakar en sonuna.* *