bugün

sevdiği entry'ler

yobazlıkla mücadele

Terörle mücadele kadar önemlidir
Zira yobazlar ülkenin geleceği için birer tehditler.

dünyanın en samimiyetsiz cümlesi

sadece seninle konuşuyorum.

diğerleriyle sevişiyorum.

sadece türkiyede olacak olaylar

Mühürsüz oyların geçerli sayılması.

aşk

sana anlatılan masala bile bile inanmakmış aşk.

akp li zekası

Ülkenin %60’ını terörist sanmak.

Başlı başına bir zeka seviyesi.

Öyle bir seviyeye bence bir daha hiçbir parti destekçileri inanamayacaktır.

tarikatların hep sapık tacizci dolu olması

din kitap kisvesi altında her türlü pisliği yapıyor şerefsizler.

ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol

türbanlı kızların anlamadığı söz.

ev kiralarının asgari ücreti geçmesi

hayııır hayııır olur mu hiç? birleşmiş milletlerin en muteber gdp ppp endeksine göre biz dünyanın en zengin 11. halkıyız.
görsel

tabi bizden sorumlu da (bkz: tüik) o birleşmiş milletlere "türkiye'de yıllık enflasyon %70, maaş artışları %100, kira artışları %25" diyor. o hesap ordan öyle çıkıyor. yalan mı? dışardan sorana teoride türkiye'de ev kiraları bir yılda sadece %25'cik arttı. kanunu bile var.

asgari ücretin 7 bin lira olması

(bkz: trajikomik) bir olaydır.

Edit : Ama lütfen ekonomi çoh eyi diyen çapsızlar ve aktroller çıkacaktır şimdi. Togg yabdılar da derler. Eskiden çarıkla gezerdik de derler. Eskiden 100 dolar idi asgari ücret de derler..

Enflasyonun da dolar kurunun da sabit kalacağı gibi bir hayal kurarsak eğer, asgari ücretle çalışan bir insan (türkiyenin yarısı) yaşamayı bırakın yemeden içmeden aldığı paranın tamamını biriktirerek 10-15 yılda bir ev sahibi olabilir. Tabi kredi çekerek bu işe girişirse 20-30 yıl diyin siz buna. Tabi 5 kuruş harcamaması da gerekli, yememesi içmemesi yani robot olması gerekli bunu da unutmayın.

mühendislik fakültesi

özellikle elektrik-elektronik mühendisliginde okuyanların yüzde 50 si delidir,kafayı sıyırmıstır dersler yüzünden kesinlikle böyledir bu.tatiller dısında bos bulamazsınız bunları, ya rapor yazıyorlardır, ya da devreyle ugrasıyorlardır. devre için gereken 2 ytl lik parçaya para vermez sonra da 3 saat fazladan ugrasırlar.yorgunluktan kapının deligi zor bulurlar.

20 yaşındaki zibidinin akp yi eleştirmesi

20 yaşında bir birey olarak istediğim oluşumu eleştirebilirim, yaşım gereği bazı dönemleri görmemiş olmam; o dönemler hakkında bir şeyler okuyamayacağım, o dönemi anlayamayacağım anlamına mı geliyor?

benimle laf yarıştıramayan akrabalarım da sen küçüksün diye beni susturmaya çalışırlardı. hayatımda bundan büyük çok az acizlik gördüm. küçük gördüğün bir insana bile cevap verememe acizliği...

Vicdanımı dinleyerek yanlış gördüğüm her şeyi eleştiriyorum. Size de tavsiye ederim. Öteki türlü, fanatiklik gözünüzü kör edecek(ediyor?) zira.