entry'ler (33)

tek kurşunla yapilabilecekler

yetmez ama bir fasist eksiltmek için kullanılabilir.

kız arkadaşa atılan o istem dışı tokat

sıkı bir yumruktan daha pembemsi olan eylemdir...

hastası olunan sözler

Zalimler için yasasin cehennem...

chp nin iktidar olduğu gün

demokrasinin askıya alınıp,tek partili dönemin tekrar yaşandığına delalet eder.

pkk

abdullah öcalanın sonu gelmemiş bir roman,bir türkü olarak tanımladığı gerilla hareketi.

gelmiş geçmiş en iyi sloganlar

kurdistan goristan jı bo faşistan....

kuzey kore ve iran ın inadına nükleer demesi

emperyalizme gereken dersi kararlılıklarıyla verdiklerini düşündüğüm ülkeler...olası bir savaşın kazanan tarafı olmaya namzettirler...

kürt şirin

bıjı şirinistan sloganıyla gargamele karşı mücadele bayrağını en önde göğüsleyecek heval şirindir...

sevilen şarkının vurucu cümlesi

mırın xweşe lı gülistane...

fetullah gülen ve van depremi

olay cemaat evinde kalan bi colemerglinin başından geçer.ev imamı evdekileri namaz kılınmazsa olabilecek vahim olaylarla namaza teşvik etmektedir.
ev imamı:şakirt hoca efendi demiş ki vanda namaz kılan insan olmadığı için Allah o belayı onlara musallat etti..o gece teheccüd namazına kalkılmadığından ötürü yeryüzünü sert bir titreme aldı..
colemergli:abe peki vanda cemaat evlerinde kalan şakirtler o gece ossbir mi çekiyordu.
ev abisi:sus şakirt günaha giriyorsun bizim evlerde osssbirrr çekilmez...
colemergli:ben gidiyorum..
ev abisi:nereye
colemergli:osssbirrr çekmeye...

istanbul

adalet gibi pahalı bir fahişe diye tarif edilebilecek şehirlerin sultanı..

apoyu asamayan parti

hatip diclenin siz ancak aponun ceketini asarsınız dediği durum...

ben youtube a giriyorum siz de girin

bir eylemin kayda değer olabilmesi için önemli bir sebebinin olması gerekir diye cevap verilebilecek durum..böyle bir başkaldırıyi karşı cinsin yavşakligiyla gerekçelendirip zayi etme denilesi olay.

eşref ahmet fakıbaba

yolda dondurma yalayarak gezebilecek kadar mütevazi başkan..

bir kürdü alnından öpmek

erdoğanın kılıçdaroğluna verdiği cevapla yanıtlanabilecek durum...temiz alnımızı faşistlerin lekeli dudaklarına sürdürmezük...ille de bi yerimizi öpecekseniz zikimiz amededir her daim...

erdal obür

yaptığı iyilikleri(pek olmasada) unutacak ve unutturacak kadar dostluk müptelası,arkadaşı için seve seve misafirliğine gidebilecek kadar eş ve dostları ziyaret etmeyi şiar edinmiş,muhabbetine ve yaptığı onlarca yemeğin tadına doyum olmayan,barınmak için dört duvara ihtiyaç duymadan Allah bana dünyayı vermiş diyerek ev arkadaşına resti çeken,sahte dostların etrafta cirit attığı şu günlerde yoldaşlığına paha biçilemeyecek ender insanlardandır....

aç ve fakir olup hala isyan etmeyen insanlar

evinde aç oturupta kılıcıyla dışarı fırlamayanların aklına şaşarım

mehmet metiner

sistemin kucağını ana kucağına tercih eden devşirme kürtlerin medarı iftiharı...

asker uyumaz asker acıkmaz asker üşümez

insanların aptallıklarını kahramanlık gömleği altına gizleyerek hayatlarını gaspetmenin romantik yollarında biri...

baba tahir üryan

Her ew ku aşiq e ji can natirse
Aşiq ji zencîr û zîndan natirse
Dilê aşiq weke gurê birçî ye
Ku ew ji heyheya şivan natirse...