entry'ler (44)

yazarların olmak istedikleri kahramanlar

(bkz: kaddafi)

libya

Eskiden kaddafinin., simdi ise batinin ulkesi. kucuk bi fransa hem de gicir gicir. Kaddafi ise bu sekilde ölmeyi hakeden bir insan değildi, ailesi başka ülkelere gittiler. isteseydi oda gidebilirdi. bağlantıları yokmuydu kaçabilicek, kimse güldürmesin kimseyi. derdi para olanın, tek derdi candır.
ama derdi gurur olanın vereceği tek bir candır. kaddafi söylediği gibi ölürsem ülkemde öleceğim demiş ve ölmüştür.

not : onun kafasina vuran, onun gururuna laf atan aptallar emin olun, ondaki o kafa, o gurur olmasaydı devlet kasanızın anahtarını çoktan amerikaya fransaya vermiştiniz.
mükemmel miydi , değildi. ama bu kadar cahil bi toplumu yönetmek için böyle olmalıydı. ama canıyla ödedi.
3-5 tane işine gelmeyen büyük aşiret birleşti, bir de çok dindar değildi ya, camilerden cemaatlerle gençler cihad havasına girdiler.

tamam, sizin istediğiniz oldu. anahtarını verdiniz yedeğini bile sizde bırakmıcaklar.şimdi mutlu olabilirsiniz.

alınacak ders : linç görüntülerini gördükten sonra cahillikten bin kere daha nefret ettim.

kuran ı kerim

musluman aleminin kutsal kitabidir.

inanmayan inanmaz, inanan inanir, inanmayan musluman degildir , inanan muslumandir bu kadardir.

kimsenin inanci kimseyi ilgilendirmemelidir.

dip not : kuranı kerim bilindiği üzere zaten insan eliyle yazıldığı bilinmektedir. Gökten kitap düşmemiştir. hz.muhammed allahın (ona bahşettiğini düşündüğü) duygularını,düşüncelerini allahın ağzından, bazen de kendi ağzından katipler aracılığla, zamanla sayfaları kitaba dönüştürmek suretiyle nakletmiştir.

dip not 2 : diyelim ki, kendi yazdı, o halde bile, insanlığa çok katkısı olmuş bir kitaptır kuran-ı kerim, zamanında cahiliye döneminde birleştirici bir rol oynamıştır, kadınların değerini o zaman ki döneme göre çok arttırmıştır. tabi onu kendi kötü emellerine alet edenleri ayrı tutuyorum. kuran-ı kerim içinde güzellikler yazan bir kitaptır.(benim düşüncem)

bir sorun varsa ona inanıp inanmamak ta değil,
- ona inananın, onu kullanıp içindekilerin aksinde davranmasında
- ona inanmayanın , inanların hatalarını kuran-ı kerime bağlamasındadır.

bunlar da gün geçtikçe iki kutup yaratmak ta,ve bunları birbirinden daha da fazla uzaklaştırmaktadır.

aynı bir fenerbahçeliyi ne kadar kızdırırsan o kadar daha çok fenerbahçeli olur.(galatasaraylı da oyle)
şike yaptı desen, yapmadı derim, bırakalım insanlar duygularıyla başbaşa kalsın.

mastürbasyona alternatif isimler

sürttürüprahatlıyon.

filistin için gebermek

eğer israilli insanlar müslümanların işkencesi altında zor durumda kalma durumu oluşsa, onun içinde aynı mücadeleyi verecek olursa şehitlik diyeceğim işi yapmıştır.

allah için her insan aynı değerdedir,

allahın askerliği senden olanı korumak değil, adalete ihtiyacı olanı korumaktır.

not: gebermek demek de yanlıştır. zulm altındaki insanlara (isterse sivri sineğe tapsın) yardımcı olabilmek, en azından istemek merhamet göstergesidir. dünyada merhametli, yürekli insanlar olmazsa dünyada ezilen ezilmeye devam eder, zalim de zalimliğine.

babayla kavga etmek

her tartışmadan sonra, aşırı derecede üzen, babalık psikolojini anlayamayıp hayvanlık ettiğimi düşündüğüm olay.

(bkz: onu üzeceğime kafama taş düşsün)

taşşak

sperm pompalama istasyonu.

bu işi bana bırak

siz yapamazsınız, ancak ben yaparım demektir. bunu diyenler "ben demiştim sana" yı da çok kullanırlar.

gizlice osurmak

belirli bir topluluk içinde otururken herkesin başka birşeyle ilgilenmesini bekleyip, kıç bölgesinin sağ veya sol tarafını kaldırıp biraz ittirme ile zehirli gazları atmosfere kazandırmaktır.

yeterli salınım yapılmamışsa, devamı için sabırsızlıkla beklenebilir.

ebeni sikeyim

ebelerin, çocuk doğurma işlemini gerçekleştirmeden önce çok ileri görüşlü olup çocuğun ileride yiyeceği küfür sayısını önceden hesaplamasını gerektiren ve ona göre göze alıp almamasıyla doğum işlemine başlamasına neden olan küfürcük.

ilk buluşmada kıza yapılabilecek jestler

seni beğenmeme ihtimaline karşılık yanında çok yakışıklı bir çocuk götürmek.

(bkz: geniş sevgili adayı)

sen kendine bak

laf yediğinde akla da bişey gelmeyince yardıma koşan emir cümleciği.

- valla daş gibi karısın heaa!
- sen kendine bak!

bu şekilde bir diyalog nadirdir.

kürtlerde 4 evden birinde ensest ilişki yaşanması

öyle bir konudur ki, hiç bir faydası olmayan tamamen faşist bir söylemdir.yazıktır,günahtır.

kürt kökenli insanları kışkırtmak için söylenmiştir. kürtlerden ne cevap beklenir ki bu söze karşı:

(bkz: asıl sen yapıyosun)

istenen olmuştur artık, tartışma başlamıştır.

sigara içen kızlar

kanka olunası ama sevgili olunmayası kızlardır.

aleviler islam ın aydınlık yüzüdür

bir genellemedir, aleviler müslüman değildir sözü ile aynı mantığa sahiptir.

(bkz: sanane kime ne)

boyu değil işlevi önemli

karşı tarafı mutlu etmek için türlü türlü çeşitlere girebilir.

işlevi değil boyu
boyu değil eni vs.
söyleyenler çok iyi insanlardır,hep karşısındakini düşünürler.

kürtlerin milli takıma alınmaması

teknik direktörlüğünü devlet bahçeli nin yaptığı takımdır.

önce kesişip sonra reddeden türk kızı

kızın erkek kişisini uzaktan beğenmesi, yakından görünce vazgeçmesi de ihtimaller arasındadır.
(bkz: uzaktan sev beni)

yaratıcı küfürler

öyle çeşitleri vardırki, karşı tarafı prezervatifle kaplasan yine de çocuk doğabilir. 9 ay sonra bir görmek gerekir muhattap kişiyi.

1 saatte art arda iki posta atmak

ilkinin tatmin etmemesi, ikincide başarının yakalanması olabilir. ayrıca , 1 saatte üç posta atmak isteyen kişinin üçüncüye ulaşması zaman alabilir.üçüncünün ikinci saate girmesi muhtemeldir.bu durum iki saatte üç postaya girmiştir.konumuzun dışındadır.
üçüncüye çabalama ama gücün yetmeme durumunda ise üzülmeye gerek yoktur, övünebilecek bir saatte iki posta attım durumu yine vardır,
zor matematik bilgisi gerektirir,karmaşık bir durumdur.