bugün

entry'ler (90)

davul dovmek

davul çalamayan ve hala davulcu olduğunu zanneden zat-ı muhteremin yaptığı eylemdir. bestesinden, güftesinden, manisinden geçtim çoktan. bari anlamlı bir gürültü çıkarsa. belki de kendince özgün bir şeyler yapıyor da ben anlamıyorum, bilemiyorum. ama tartaklamama ramak kaldı.

sevgiyi tuslarla yasamak

Etkileyici bir yazıdır...

Sevgiyi tuşlarla mı yazarsınız?

Hep bir yerlere, bir şeylere yetişme telaşındasınız değil mi? Hiç vaktiniz yok. Fast live, Fast food,Fast music, Fast love; Dikte ettirilen yükselen değerler, "in" ler, "out" lar

Buna benzer bir odada, şanslıysanız gökyüzünü görebilen bir
pencere ardında bitecek hepsi

Dostluğu klavyelerinde, yaşamı monitörlerinde arayanlar, Size sesleniyorum! Hangi tuş daha etkilidir ki sıcacık bir gülüşten ya da hangi program verebilir bir ağaç gölgesinde uyumanın keyfini?

Copy-paste yapabilir misiniz dalgaların sahille buluşmasını? içinizi ısıtan gün ışığını gönderebilir misiniz maille arkadaşlarınıza?

Sevgiyi tuşlarla mı yazarsınız?

Öpüşmek için hangi tuşlara basmak gerekir? Ya da Geri dönüşüm kutusunda saklanabilir mi kaybolan zaman?

Doğayı bilgisayarlarına döşeyenler, neden görmezsiniz bahçedeki akasyanın tomurcuklandığını. Islak toprak kokusu var mıdır dosyalarınız arasında? Koklamak, duymak, dokunmak, yok mu yaşam skalanızda?

Bilgi toplumu oldunuz da, duygu toplumu olmanıza megabaytlarınız mı yetmiyor?

Yazan: Ahmet Hatipoğlu

Kaynak: http://www.anafikir.com/s...i-tuslarla-mi-yazarsiniz/

veda etmek

müjdat gezen, avusturalya yolculuğu öncesi annesiyle vedalaşmaya gider...

müjdat gezen: anne ben avusturalya'ya gidiyorum
valide: iyi oğlum... Yavaş git.

waiting for godot

ilk okumada metnini çok kuru bulursunuz belki...ama sahne üzerinde çok farklı anlamları kuşanan bir diyalog örgüsü vardır.

colu gecmeyi gozu yemeyen mecnun

yan çizmeye meyilli bir yaradılışa sahip kişidir. ikna olmaya fazlasıyla müsait olduğu için, "ağabey,sana kız mı yok!!!" diyen bir kişiyle rahatlıkla hemfikir olabilir...

zamane erkek kuaforu

kendilerine "berber" deyince küplere binen ve bir çırpıda size saç şekliniz için ilginç seçenekler ( aslan yelesi, piç ensesi vb. ismine hayran kaldığım modellerden bir derleme ) sunabilen ( ki kendisi benden daha çok gülüyordu bunları sıralarken)kişidir.
Ustasının resminin yanına "gazi üniversitesi kuaförlük bölümü" diplomasını asmış. ayrıca her halinden işini ne kadar sevdiği belli. Gerçi hizmet tam gaz aynı, ama imaj ziyadesiyle farklı... eğlenceli mi? valla ben lüzumundan fazla memnundum.en azından "arkaları toplayalım yeter ağabey!"den farklı bir diyalog örgüsüne girdik.

ajdar anık

an itibariyle,kendisini telefonla işletenlere "yeter artık! telefonumu asılsız konser tekliflerinize kapıyorum.ben de menajerlik sistemine geçeceğim artık. kimse beni işletemeyecek" diye seslenirken,telefonla bir konser teklifi almış ve " bakın bari bu asılsız olmasın" demiştir.

yedi cüceler

"anlat istanbul" adlı filmde cücelerden sekizincisi olduğunu iddia eden bir karakter vardır.

--spoiler--
abilerim bilmez ki, istanbul abazalarının yarısı, bacıların üstünden geçti...
--spoiler--

guduk ama muhabbeti iyi erkekler

diğer erkeklerle arasındaki metraj farkını, espri yaparak kapatan erkektir.

korku filmlerinden korkamayanlar

korku filmi seyrederken "abi adam kiliseye girdi, sonra mumlar söndü, sonra bir çığlık duyuldu. eee biz nerde korkacaktık?" diyen seyirci tipidir.

korku filmlerinden korkamayanlar

korkmak isteyenler ama korkamayanlardır.

umutsuzca ders notlari aramak

kabus gibi bir sınav döneminin arifesinde olan bünyenin, bütünleme sınavları öncesi ders notlarını bütünlemeye çalışırken kendini parçalaması halidir. bu notlar illa ki eksik bulunur. artık ya eksik çalışılacak ya da hiç çalışılmayacaktır ( genelde ikinci şık tercih edilir)
çan eğrisinde dibi görenin bahanesi de her daim hazırdır...
"abi notlar eksikti ya bende. "

kilise orguyla oyun havası çalmak

"bunun için ortodoks bir piyanist şantör mü gerekir?" gibi abuk sorular bu geyikte olasıdır.

kilise orguyla oyun havası çalmak

müzikoloji bölümlerinde sıkça geyiği yapılan konudur.

yan rollerin komik replikleri

adını bile bilmediğin bir oyuncunun yaran repliğidir.

bir sezecik filmi... şişman çocuk "fıstık" adlı sıpanın yanına gelir.

--spoiler--
benim babam çok zengin. alıcam fıstık'ı, binicem üstüne, vurucam kırbacı, vurucam kırbacı!!!
--spoiler--

gelmiş geçmiş en iyi kaleciler

taffarel... uefa kupası finalindeki kurtarışları unutulacak gibi değildir.

artist kahvesinden figuran replikleri

kum torbalığından emekli olmuş sinema emekçileridir.
- iyi yumruk alırım...
- en az benim gözüm morarır...
- kırılan kolum bir kaç dakika içinde kaynar ve eskisinden daha iyi olur...

belediye otobusunden imdat cekici calmak

"tehlike anında camı kırınız" ibaresine, artık ek olarak " çalıp da ne yapacaksınız... lütfen araklamayın şunu " yazısını da ilave etmeyi düşünen otobüs şöförünün, sıklıkla yaşadığı hazin durumdur.

intihari dusunen giseci

" bilet yok " dedikten sonra " hiç mi yok? " cevabına artık katlanamayan,; "sen o oyunu izleden mi? aaa pardon ya!!!sen gişeciydin nasıl izleyeceksin..." gibi diyaloglar yüzünden hayata küsen tiyatro neferi...

çeşme ingilizcesi

magandaca iletişebilmenin metodudur.
aksan önemli değildir. zaten iki tümceden ibarettir.
"would you like to swim with me?
would you like to dance with me?"
tümceler hemencecik çarçur edilmemeli,gün içine yayarak kullanılmalıdır.