bugün

entry'ler (93)

ezan sesi duymak istememek

http://www.youtube.com/watch?v=kSaJ5Tu4suk

Buradaki videonun izlenmesini tavsiye ederim. Sadece 55 saniye. Celal şengör konuya dair düşüncesini açıklıyor.

antidepresanların yan etkileri

hayvani bir yemek yeme isteği.

türk ateizmin komedi oluşu

Sünnet olmayı sadece dinle ilgili sananlar varmış ya la.

2 liraya karın doyurma yolları

Simit + ayran.

yesterday

Muthis bir Beatles eseri. Paul mccartney'in kadife sesinin en iyi hissedildigi sarkilardan.

hillary clinton vs donald trump

Amerikan tarihinin en sevilmeyen iki adayi.

günün rap sözü

benim adım ayben korkun benden*

boşanma oranlarının artma sebepleri

Yüksek beklenti.

hukuk kazanmak için matematik çalışmak

Şahsi kanaatimce gerekli olandır zira hukukçu olmak sadece sözel kabiliyet gerektirmez. Karşınıza çıkan olaylar bir matematik problemi gibi olabilir, zaman zaman adeta puzzle gibi çözmeniz gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu durumlarla başa çıkabilmeniz için iyi bir muhakeme yeteneğine sahip olmanız gerekir. Matematik de muhakeme yeteneğini geliştiren, filizlendiren bir bilimdir. Hukuk matematiğin güncel hayata sözcüklerle dökülmesidir. Sonuç itibariyle mühim ve faydalı bir eylemdir hukuk kazanmak için matematik çalışmak.

Not : üstatlar ne düşünür bilemem, bunlar benim değersiz düşüncelerim ve sonuna kadar eleştiriye açık.

zayıflamak isteyen yazarlara öneriler

"3 aylık el atmak" ile olacak işler değildir.
ben de çok fazla olmasa da göbekli bir insanım. çok defa zayıfladım. fakat bunlar hep kısa vadeli hedeflerdi. en son şunu anladım ki beslenmeye dikkat etmeyi ve hareketli yaşamayı bir yaşam tarzı haline getirmediğimiz sürece asla istediğimiz kiloda kalamıyoruz, kalamayacağız.
o yüzden öncelikle kısa vadeli hedeflerden vazgeçmeliyiz. ömür boyu az yemeyi ve hareketli yaşamayı götümüz yemiyorsa da zayıflamayı falan siktir etmeliyiz, keyfimize bakmalıyız.

iki lafından biri çomar olan cibiliyetsiz

ülkede tartışma ve eleştiri kültürünün yeterince oturmadığının kanıtıdır.
o çomar der, öteki cibiliyetsiz.
dün CNN'de ahmet hakan'ın programını izliyordum. bunu sözde saygın adamlar da yapıyor.
http://www.sozcu.com.tr/2...a-buyuk-tartisma-1415492/

sonuç olarak bizden bi bok olmaz. önce oturup adam gibi tartışmayı, fikir alışverişi yapmayı bileceğiz. mensubu olduğumuz gruplara körü körüne bağlanarak objektifliğimizi yitirmeyeceğiz.

(bkz: Krishnamurti) reisin bir sözüyle de girdiyi bitirelim : "Kendini bir şeylerle özdeşleştiren kişi, tüm hakikatin mevcut olduğu özgürlüğü asla bilemez."

denizli depremi 27 09 2016

oniki adalar depremidir o, denizli olsa duramazsın.

antalya'da hissedilmiştir. kısa ve sağlam salladı.

geçmiş olsun herkese.

shameless

kategorize edilemeyecek bir dizi. komedi diyemezsiniz, dram diyemezsiniz. shameless işte. şahsına münhasır bir dizi. herkese tavsiye ederim.

insanların artık öğrenmek zorunda olduğu şeyler

Başkalarının fikirlerine saygı.

insanın ruhuna işleyen sözsüz müzikler

Pachelbel - canon in d major.

bir hayvan olsan ne olurdun

Bal porsuğu.

tarık akan ın şişirilmiş bir balon olduğu gerçeği

Kör ölür badem gözlü olur diye bir laf vardır ve dogrudur da. Fakat tarık akan kör değil dostum. Önemli bir sanatçı. Tarık akan'a bok atacagina önce bir seyler uret, ortaya bir seyler koy. Bu adam 100 küsur filmde oynamış. Ya sen naptin? Ölümü elbette ki yankı yapacak. Sanatçi lan bu. Bu adami defalarca herkes izledi yalan mi? Herkes gibi onun da kiymeti bu dunyadan gocup gidince daha iyi anlasildi. Olay bu.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

green day - kill the dj.

sözlük yazarlarının telefon önerileri

1000-1200 tl bandında Samsung A3 'ü tavsiye ederim. Anneme aldık, çok memnunuz. Bataryası çok iyi dayanıyor. Kasası çok sağlam.

ergenlik aforizmaları

"yeni bir meyhane buldum mezarlığın karşısında, eğer beni ararsan ya oradayım ya da tam karşısında"

ben bunu messenger durumuma yazmıştım. off ergenliğim offf.