bugün

ingilice "dün" demek olan kelime.
tüm zamanların en cok cover lanan sarkısı paul mccartney bestesi...rüyasında bu sarkıyı yaptıgı söylenir beatles ın en cok bilinen sarkısı acıkcası en iyi sarkısı da denebilir. bu sarkıyı insan ilk dinledigi andan itibaren benimser ve sever cok garip bir büyüsü vardır.yüzyılın en iyi sarkılarından kabul edilir.bence ilk 5 e girer.
60'larda bir çok insanın favori şarkısıydı...
dunyanın en guzel şarkılarından biri.
beatles ın harika eserlerinden biridir.
beatlesdan daha ziyade mahmut abi feat. sevda coveri dinlenilmesi gereken parca. sarki yeni bir anlam buluyor adeta.
http://www.mahmutabi.com/gufte/yesterday.html
yıllar önce, dersanemizde ara verildiğinde çalınan şarkıydı. ara müziği olarak kullanılan dandik müziklere inat, bu çalınca pek sevinirdik.
1600* cover ile coverlanma rekorunu elinde tutan beatles sarkisi.
reported speech' te ''the day before''a dönüşen ingilizce dün anlamına gelen sözcük.
egzotik şarkı yorumlama sürüyor.

sevtap parman'ın que sera sera yorumu yetmedi , şimdi de sibel can o güzelim beatles şarkısını yorumlamış. yorumlamış mı? düpedüz katletmiş aslında. (hafif tabirler için kendimi sıktığımın resmi olsun bu da).

not:dinlemek isteyenlerin , öncelikle gmail hesaplarının olması gerekmekte. sonra da google grup'tan müzikometre'ye üye olup yesterday başlığındaki dosyayı indirebilirsiniz.
ya da aramaya inanın.
(bkz: eskisi gibi olamamak)
eski ingilizcede geostrandaeg ifadesinden gelen "dün" kelimesinin ingilizçesidir.
efsanevi the beatles grubunun hala yaşayan baş kahramanlarından paul mccartney'in muhteşem parçası.

bir tv sohbetinde paul mccartney "yesterday"in melodisini rüyasında duyduğunu daha sonra da düzenleyek bu şarkıyı yaptığını söyler...
guns'n'roses'ın yesterdays'i vardır birde.
yıllar yılı yesterday denince aklıma beatles
değil axl'ın cırtlak sesi ve slash'in gitar
soloları gelmiştir. siyahi bir ingilizce hocamız
vardı ve size yesterday'i söylicem demişti ve ben
'vay be amcam guns dinliyomuş' diye şaşırmıştım.
sonra bir başladı; dım dım dım...dım dım dım...
yesterday...all my troubles seemed so far away...
benim için yesterday demek şimdi beatles demektir o ayrı.
ne de olsa insanlar yaşlanıyor zevkler başkalaşıyor.
frank sinatra'nin hakkını verere terennum ettiği aslinda beatlesstan daha sik versiyona malik olan sahaser.
dinleyen kişiye garip bi huzur veren beatles şarkısı.
aslında çok hüzünlü bir şarkı arabesk versiyonu oldukça tutar bu şarkının. yapan şarkıcı listeleri sallar vallaha.
http://www.youtube.com/watch?v=qOP5EDj7Di0
herkes gelecekten umut beklerken , kime bi acını anlatsan sana "salla , unut geleceğe bak" derken , yani demesi en kolay şeyi söylerken , geçmişine dön , seni sen yapan o diyen şarkıdır. beatles sözleri de , okuduğum en güzel kitapdır. hele şimdinin , "öhöm öhöm , hayata yeniden sıfırdan yine başlamak cesarettir" diyen mankafalı guruhun beğenildiği zamanlarda , bi kitap okudum hayatım değişti diye bilirim beatles için..
(bkz: dolaşmış kablolar) bunları çöz diyo adam , sikerim böle kabloyu diyip gitme diyo. helal olsun..
geleceğe bakan insanların hamsi gibi bakıp bir şey anlamadığı şarkı.
guzel bir the beatles parcasi.

ayrica hazirlik siniflarinda bu parca bolca dinletilir yalin bir ingilizce ile soylendiginden. guzeldir, tavsiye edilir.
(bkz: from yesterday)
(bkz: fa major)
minimalizmin sadeliğinden payına düşeni almış gibi görünen mükemmel şarkı; gerek sözleri, gerek müziği ile.

"dün, aşk oynaması o kadar kolay bir oyundu ki
şimdi saklanacak bir yere ihtiyacım var
oh, dün'e inanıyorum"
müziğin evrensel olduğunun kanıtı gibi.