bugün

entry'ler (478)

yök

Türkiyenin yüzkarası kurumudur.Yurtdışına giderken, gittikten sonra sorarsınız 'okulumuz tanınıyor mu diye' gelen cevapların hepsi 'okumunuz kurumumuz tarafınca tanınmaktadır'.
Gel zaman git zaman yıllar geçer senin sorup gittiğin yök sen son senedeyken denklik tüzüğünü değiştirir ve direk denklik dünyadaki hiçbir üniversiteye vermez.Süreçler uzarda uzar.Öğrenci kendi imkanıyla isviçreye,ukranyaya,bulgaristana,ingiltereye gider kendi imakıyla binlerce euro akıtıp okur meslek sahibi olur, yüzlerce eurolar akıtıv evrakların tercümesiyle uğraşır,sonra o evraklar yöke verilip 2-3 yıl beklenir.
Bu iki üç yılda ne cevap verirler, ne telefonları açarlar, ne yazılan e-maillere cevap verirler.Süreç kendi halince vurdumduymaz bir şekilde devam eder.Daha sonra askerlik sorunu başlar, normalde heryıl 29 yaşını doldurmayan adaylar için heryıl ertelenen askerlik tecilini sadece bir kez bir yıl olarak düzenlerler.
Gençler evraklarını verirler,asker kaçağı birşekilde ortada dolanırlar ve yökten cevap beklerler.Bunun dahada fenası denizciler içindir.
Bizim sadece diplomayı tanımazken,müsteşarlık onların ehliyetinide denklik olmadan tanımaz.2-3 yıldır evde oturan arkadaşım var vallahi.Diğer grup öğrenciler ise askerlik yapamadıkları için kurumsallaşmış bir yerde işe giremezler.Düşünsenize,5 yıl üniversite okuyorsunuz ve Askerliğinizi er olarak yapıyorsunuz.Tabii dayanamayım 15 ay askerlik yapanda var.Bunların haricinde yaptıklarının yasal hiçbir dayanağı olmayan avrupa birliğiyle yapılan, lizbon ve bologna anlaşmaları at gözlükleriyle bakıp yok sayan kurumdur.
Yök adı verilen bu kurum gençleri en verimli çağında köreltip, onları yasal hiçbir dayanağı olmadan sınırlar koymaya çalışan ve mezunlara ayakbağı olan kurumdan başkabirşey değildir.Sırf Türk öğrencilerin yurtdışında eğitim görmesini engelleyip bu maddi kaynağın yürtiçinde sağlaması için hertarafını özel üniversitelerle çevrildiği ülkemizde işin en kolay kısmı bir grup yeni mezuna diş geçirmektir.En sinirlendiğim nokta ise bukadar şeyi yapan bir kurumun sonra dönüp insanlara, biz beyin göçününün engellenmesi için elimizden geleni yapacağız amerikalara gideceğiz oralara buralara gideceğiz demesi ise siyasi parti liderlerinin seçim öncesi vaatlerinden farkssızdır.
Olayın özeti şu;Bu devlet beni katsayı farkından dolayı üniversite okutmuyordu vakti zamanında, ben kendi imkanlarımla üniversite okuyorum, anam babam canını dişini takıyor, zar zor bitirdikten sonra geliyom vatanıma, daha önce tanınan diplomanın artık direk tanınmadığını 2-3 yılı alacak bazı işlemlere tabii tutulcanı söylüyor.Bu devlet ne ekmek veriyor,nede benim kazandığımı tanıyor,sonrada çıkıp vatan sevgisi ülke sevgisi diye konuşuyorlar.

off çok özledim be dedirten anlar

okyanusun ortasındaki geminizin lumbozundan dışarı baktığınız andır.

türkiye

13 yıl aradan sonra eğitimdeki katsayısının kaldırabilen nacizane ülkemizdir.

doğum kontrol hapı kullanan bakire

ilk çakışta ahenkle dans etmek istiyip bakire kimliğinden kurtulmak isteyen kız olabilir.

15 kasım 2011 hırvatistan türkiye maçı

Sadece ve sadece bir hayranı olarak ömer toprak'ın iyi bir performans göstermesini dilediğim maçtır.

14 yaşında kendi iradesi ile evlenen kadın

14 yaşında kendi rızasıyla cinselliği tatmış kızdan farkı yoktur.

bulgaristan

torbaların parayla satıldığı ülkedir. markete gidip alışveriş yaptığınızda 5 ve 10 stotinkilik torbalardan rica ediyorsunuz ve parasını odeyip alıyorsunuz. berbat bir uygulamadır, Türkiyemin gözünü yiyeyim... markete gidin 150 levalık alışveriş yapın ve sonra herbir poşete 10 stotinki(12 kuruş) para verin. Ufak tefek hesapların yapılıp adının çevrecilik konulduğu ülkedir.

eski sevgiliyi unutma yolları

zaman herşeyin ilacıdır.ilişkinin süresiyle doğru orantılı olmakla beraber şiddetli zaman gerektiren bu süreci zaman birşekilde unutturacaktır.

7 ekim 2011 türkiye almanya maçı

Götzeti servetle durdurmaya çalışan, sabriyi ortasahada oynatip kazımı almak için gol yemeyi bekleyen bu anlayışa küfrediyorum. bize gerçekten oyuncuları adam gibi motive edip sahaya savaşacak tskım çıkarmamız lazım. bizim milletimizde oyuncumuzda sen oraya git, sen iki metre geri git sen üç metre geri gelden anlamaz. işte bunları anlatabilecek bir teknik direktör lazım başa.

karısının ne giyeceğine karışmayan erkek

angut erkektir. bir sonraki aşamada boynuzlanacak erkek olması kaçınılmazdır.

en sevilen çizgi film karakterleri

(bkz: coyote)

egolarından tamamen arınmış insan

erkekse, kadınların hoşlanmayacağı tiplerin başında gelir.

günün psikolojisini özetleyen şarkı

mavi sakal-başladım yürümeye.

5000 tl den aşağı çalışmam diyen stajyer

stajını pezeveklik üzerinde yaptığı muhtemeldir.

15 yaşında sakal çıkması için uğraşan ergen

30 unda recep ivediğe dönecek ergendir.

kadınların eline verilmemesi gereken şeyler

(bkz: yetki)

bakire kimdir

Bakire kimdir arkadaşlar? bir sorunsal atayım ortaya.

Eline erkek eli değmemiş, iki çift laf etmesini bilmeyen, yanınızda odun gibi duran sıfır kilometre birimisimidir. yada şeftalisini elletmemiş, ağzında, kıçında binlerce erkeğin çocuğunu taşıyan kadınmıdır. Yada yaşadıklarını sizinle paylaşıp, geçmişte yaptıklarının bir hata olduğunu söyleyen ve onu olduğu gibi kabul etmenizi isteyenmidir bakire. yahut herbirboku yiyip altına yatmadığı erkek kalmayan ve kızlık zarını diktirip sizi kazıklıyanmıdır bakire. acaba yabancı gelinmidir asıl bakire olan? ülkesinde bekaretin önemi olmayan, buyüzdende bunun sorun olduğunu dahi bilmeyen, ama aradığı mutluluğu türk erkeğinde bulup, ilelebet sana sadık kalacak kadınmıdır bakire. soruyorum kimdir bakire ?

yabancı hayranı olup yerli ürün beğenmeyen kişi

yabancı kızlarla evlenleride bu gruba sokabiliriz.

fantastikgenc

(#13101246) entrysiyle sözlerime tercüman olmuş yazardır.

sevgili denince akla gelen ilk meyve

(bkz: çilek)