entry'ler (69)

ataam ataaam sen kalk ben yatam

yatmayı ne kadar çok sevdiğimizin bi ifadesidir. diğeri için
(bkz: atam izindeyiz bugünde işe gelmeyiz).

inci sözlük

akşam akşam beni kırmış olan sözlük*. sol framede inci sözlük yazısını görünce ne oluyoz lan, böyle bi sözlükmü varmış diyerekten daldım olaya. sol framedeki başlıklarda uludağ sözlük azdı tarzında. beyler elimde 5 tane uludag hesabı var yazan başlığa tıkladım. ilk entry "bu akşam olayı dağıtalım nasını satayım organize olalım" sonrakileride "ip'den falan tespit edilmeyin lan! operasyondan önce haber verin de bir iki ss alayım amk. gece taşak geçeriz asd" şeklinde devam ederken garibimin teki "bana gonderin lan bi tane. adam gibi yazmak istiyom orda" diyerekten inci sözlük hayatımı sonlardı.

nevzat çelik

1980 cuntasında tutuklanıp, dev-sol davasından yargılanmış şair.

yürüyen merdivende solda bekleyen insan

yürüyen merdivende sağda bekleyen tipten, birazcık tipsiz tip.

okunması gereken kitaplar

emile zola- nana
dino buzzati- tatar çölü
gabriel garcia marquez- yüzyıllık yanlızlık
jack london- demir ökçe
Antoine De Saint Exupery- küçük prens
Mihail Şolohov- Ve Durgun Akardı Don
Le Guin- Mülksüzler
john reed- dünyayı sarsan on gün
Celal Bergüşad- Sıyrılmış Kılıç Babek
yücel sarpdere- vatandaş abuzer
muzaffer oruçoğlu- tohum.

hüseyin nihal atsız

o bir vatanseverdi, ne faşisti, kıymetini bilemedik büyük insandı. yok anasının hörekesi, ırkçılığın ne olduğunu bilmesek adamı bize peygamber diye yutturucaklar.

dumrul

#6849514 aferin dediğim yazar.

öperek susturmak

ahmet:a
herhangi bir kız:hbk

hbk:ahmet sen nasıl vır vır
a:lan ben senin *.

nuh beni gemiye almadı

armut gibi ortada kalan yaratığın sözleri. gemi hareket edince nuh nanik yapmıştır kendisine. *

kim demis lan turk kurt kardestir diye

az buçuk beyni olan ve insan olduğunun bir kere farkına varan herkes en az bir defa demiştir. diğerleri için (bkz: faşist)

demokratik gençlik hareketi

--spoiler--
C) DGH NiN NiTELiĞi VE AMAÇLARI

17) Demokratik Gençlik Hareketi, tüm halk gençliğinin politik kitle örgütüdür. Demokratik-meşru çizgide mücadele yürütür. Yeni demokrasi mücadelesinde tüm yasal olanakları kullanır ancak kendini yasallıkla sınırlamaz, meşruluğunu temel eksen olarak görür.

18) Demokratik Gençlik Hareketi, bir dar kadro kurumu değildir. Ülkemiz halklarının sırtındaki üç kambur olan feodalizm, emperyalizm ve komprador-bürokrat kapitalizm karşısında olan herkesin dostudur ve bu düzlemde tüm halk gençliğini harekete katılmaya ve her düzeyde katkı sunmaya çağırır.

19) Demokratik Gençlik Hareketi, kişilerin öznel istemlerinden bağımsız olarak varolan sınıf savaşımı ve sınıflı toplum gerçeğini görür, bu savaşım içerisinde sömürülen sınıfların-halkın saflarında olduğunu ilan eder.

20) Demokratik Gençlik Hareketi, ezilenlerin-sömürülenlerin binlerce yıllık mücadele birikiminden beslenir, bu mücadeleden esinlenir ve tarih bilincine sahip, insanlığın tarihsel birikimini özümsemiş, özgür düşünen yeni insanı hedefler.

21) Demokratik Gençlik Hareketi, yeni demokratik cumhuriyetin yaratılmasında mücadele biçimlerinin çeşitliliğinin farkındadır, açık alanda demokratik faaliyet yürütür.

22) Demokratik Gençlik Hareketi, yeni demokratik cumhuriyet mücadelesinde, işçi sınıfının ideolojik önderliğini kabul eder.

23) Demokratik Gençlik Hareketi, toprak sorununun yeni demokrasi mücadelesindeki belirleyici rolünü ve önemini görür, köylü gençliği halk gençliğinin mücadelesinde asli unsurlardan birisi olarak kabul eder.

24) Demokratik Gençlik Hareketi, ülkemiz devrimci-demokratik gençlik hareketinin tarihi tecrübelerini sahiplenir, Yeni Demokrasi-Demokratik Halk Üniversiteleri temelinde yürümüş gençlik hareketlerinin mücadelesini miras kabul eder.

25) Demokratik Gençlik Hareketi, yeni demokrasi hedefiyle hareket eden güçlerle olan politik etkileşim ve paralelliği kabul ederken, hiçbir kurumun örgütsel hiyerarşisi içerisinde yer almaz, örgütsel bağımsızlığını her koşulda korur.

26) Demokratik Gençlik Hareketi, halk gençliğinin çıkarlarının ve geleceğinin halkın çıkarı ve geleceği ile bir olduğu bilinciyle, yeni demokratik bir cumhuriyetin kurulmasını amaçlayan diğer politik kitle örgütleriyle, eşitlik ilkesi temelinde, birlikte hareket eder, yeni demokratik cumhuriyet mücadelesinin önemli itici güçlerinden olacak bir demokratik halk hareketinin yaratılmasını hedefler.

27) Demokratik Gençlik Hareketi, uluslararası düzlemde paralel programlara sahip gençlik kurumlarıyla (eşitlik ilkesi temelinde) ilişkiye geçer, ortak mücadele geliştirmek için çaba sarf eder.

28) Demokratik Gençlik Hareketi, sosyal ve devrimci ulusal kurtuluş savaşlarını ve halk saflarındaki her düzeyde mücadeleyi politik olarak sahiplenir ve destekler.

29) Demokratik Gençlik Hareketi, ulusların kendi kaderini tayin hakkını kayıksız-şartsız savunur ve bunu demokratlığın temel kriterlerinden biri olarak görür. Demokratik Gençlik Hareketi, her türlü ulusal ayrımcılığa karşı çıkar ve ulusların tam hak eşitliğini savunur.

30) Demokratik Gençlik Hareketi, hangi güç tarafından yapılırsa yapılsın, ulusların kendi kaderini tayin hakkının çiğnenmesi anlamına gelen her türlü işgal ve ilhaka karşı çıkar.

31) Demokratik Gençlik Hareketi, ülkemiz halklarının sırtındaki üç kambur olan feodalizm, emperyalizm ve komprador-bürokrat kapitalizmin ittifakıyla yukarıdan aşağıya bir devlet biçimi olarak şekillenen ve demokrasinin reddi anlamına gelen faşizmin karşısında olup, ona karşı mücadele yürütmeyi kendi mücadelesinin temel ayaklarından biri olarak görür.

32) Demokratik Gençlik Hareketi, insanlığın kurtuluşu mücadelesinin aynı zamanda kadının kurtuluşu mücadelesi olduğu bilinciyle hareket eder, kadınların haklı mücadelesine aktif katkı sunar, erkek egemen bilincin kendi içindeki yansımalarına karşı mücadele eder.

33) Demokratik Gençlik Hareketi, gönüllü ve bilinçli bir birliğe dayanan bir politik kitle örgütüdür. Bu düzlemden hareketle belirlenmiş, demokratik merkeziyetçiliği esas alan bir iç disiplin uygulanır
--spoiler--

http://www.demokratikgenc...program/dgh-programi.html

hakemin kafasını yarmak

fenerbahçe taraftarlarının gerçekleştirdiği olay. maç istedikleri gibi gitmezse neler yapabileceklerini hakeme gösterme biçimidir.*

yeditepe istanbul

Kadınlarım oldu benim. Kızlarım da oldu pekala. Bir yerden sonra bu ayrım da fark etmemeye başladı. ilk öpüştüğü kızla yatmış birinin itirafları işte.
Kadınlarım oldu benim. Nice nice sevdim. Çok çok da sevildim. Çünkü kendimi sevdirmeyi hep bildim. Hile mi yaptım? Ne münasebet, işim olmaz!
Kızlarım oldu benim. Onları da sevdim, ne yalan söyleyeyim. Akran kız çocuklarım...
Ama bütün bunlar olurken değişmeyen tek şey vardı:
Sevdiğim bütün kadınlar terk etti beni. Bu hiç değişmedi.
Peki bu durumda sevmediğim kadınlar da mı oldu yani? Ya da "az sevdiğim" diyelim. iyi de aşkın azı-çoğu olmaz ki.
Neyse, konuya dönersek...
Sevdiğim bütün kızlar terk etti beni. Kadınlar mıydı yoksa? Aman, neyse ne. Artık fark etmiyor işte, benden sonra.
Binlerce doğurttum, binlerce çoğalttım, binlerce ekledim, büyüttüm, süsledim ve kadın ettim.
Ve bütün bunlar olurken değişmeyen tek gerçek: Bütün sevdiklerim terk etti. Böyle daha sevimli oldu sanki cümle. Aynen kalsın.
Şimdi sen merak etmektesin bütün bunları ne diye anlattım ben. Aslında bütün bu okudukların bir giriş bölümünden ibaret. Cesaret toplamak için alkol alır gibi yazdığım satırlar.
Temel nokta ise şu: Sen de gitme n'olur!
Seni büyütmedim, seni çoğaltmadım. Başkaca ahlaksız şeyler yapmış olabiliriz ama inan her işimi kalbimle becerdim ben. Lütfen sen de gitme. Bari, en azından sen gitme. Üzülmekle kalmam yoksa.
Yalvarırım biraz daha izin al "o"ndan...

tek sigara satan yer

açgözlüdür, çakal carlostur hatta çoğunun yüzünde pis bir ifade vardır, seni iplemez diğer müsterilerle ilgilenir gururun kırılır. hepsi doğru ama yinede severdik o yerdeki adamı nedense.

galatasaray

olayın bokunu çıkarmadan sevdiğimiz takım.

kavgaya girerkene söylenen ilk sözler

ne diyosun arkadaşım.

grup yorum

artık dinlemekten pek zevk almadığım grup. yok abi yok üretemiyorlar dört ay önce yeğenimin yoğun baskısı sonucu gitmek zorunda kaldım. yeni şarkılarının hiç birinden zevk alamadım herkes gibi. taki berivanı söyleyene kadar o zaman derin bir iç çektim nerde eski günler diyerekten.

paris hiltonun sabri sarıoğlunu takip etmesi

ancak takip eder zaten. sabri kafayı kaldırmadığından parisi görmez bile.

babanın elektronik eşyayı tamir etmek istediği an

hayatı boyunca elini soğuk sudan sıcak havluya uzatmamış babamın sittin sene yapmıyacağı iştir.yıllar yılı çok ezildim, çok üzüldüm yeteneksiz bir babam var diye. zira seneler önce denemişti sadece bir kabloyu uc uca eklemeyi ama olmamıştı, yapamamıştı
anne:yapamadın değilmi ne uğraşıyorsan hala
baba:ben ne anlarım be, ben memur adabu olaydan sonra hayatımda böyle bir gerçekleşmedi.
bu olaydan sonra bir daha böyle bir ana yaşayamadım, yaşayacağımıda sanmıyorum.

go home rijkaard

her zaman ki gibi çok bilmiş havalarında olan hıncal beyimizin laf salatası. hiç bişeyi, hiç kimseyi beğenmeyen bir adam söylediği için gayet normaldir.
(bkz: boşverin)