entry'ler (15)

insan hayatı ironisi

orospuçocuğufransa başlığında kategorize edilmiş ironi şekli? ne olduğu hakkında pek bilgim yok...

orospuçocuğufransa

başlıkta bahsedilen, siyasi ironi ve insan hayatı ironisi kavramlarını çok merak etmeme yol açmıştır.

insan hayatı ironisi nedir lan? diye beni derin düşüncelere sevk etmiştir.

soma ilçesinde yapılacak olan olası gs fb maçı

başlık sahibi yazarın edit'ini yeni gördüm, alt tarafı bir öneri demiş. evet, zamanlaması yanlış bir öneri. buna ek olarak entrylerim sıkça kötülenmiş, dediğim şu arkadaşlar, bu tip yorumlar olayı itibarsızlaştırmaktan öteye gidemez. bu durumda siz olsaydınız, soma'da. fark eder miydiniz şu maçı?

peşinen edit: kırıcı olmuş olabilirim, amacım bu değildi. sadece ben de hassaslaştım bir noktada patlamam gerekiyordu. iyi niyetinizin farkındayım. fikrim değişmedi sonuç olarak...

aklıma geldikçe sinirlerimi hoplatan başlık. iyi niyet ile yazılmış, en azından yazarı bu şekilde düşünüyor da mantıklı olmak bu kadar mı zor ya. populer kültür bu kadar mı entegre oldu ulan hayatınıza? fenerbahçe - galatasaray maçı ne? aklım almıyor cidden...

tarifsiz bir acı yaşanan. yaşamayan bilemez, ben de bilemiyorum. şunu biliyorum ama abiler, yas halindeki insanların ayağına ünlü kişileri götürüp, bir nebze de olsa, acılarını dindiremezsiniz.

gereksiz olandır, futbolu hayatının en önemli nesnesi haline getirmiş bireyin temennisidir ki yine tüm olaylarla bu pencereden bakar bu birey.. evet, ben böyle bir maç izlemek istemiyorum kardeşim. sen yine kendi kişisel zevklerini göz önünde tutarak bencilce bir hayal kurmuşsun. sana güzel geliyor değil mi? değil ama, saçma.

büdüt: ne alaka ulan maç, ortada bir felaket var, siz gelmişsiniz hala maç diyorsunuz? tamam, adamlar gitsinler haftaya soma ilçesinde maç yapsınlar, golsüz, berabere bitsin maç, dostluk kazansın, bizde oturalım tv'den izleyelim, ulan ne güzel şeylere gebe bu zor günler, bizi bütünleştirdi mi diyelim? dalga mı geçiyosunuz?

edit ulan edit: kötülenmesi pek umrumda değil, canımı sıkan bir türlü anlaşılamamak. bu entry futbolu hayatının merkezinde tutan adam eleştrisi yapmıyorum. yazarın nickinden dolayı o tabiri kullandım. bu kadar. çok da takmıyorum ne yaparsanız yapın vakit kaybı şu yazdıklarım.

depremde doğan bebeğe afet adını vermek

bu kafa ile bakarsak ; 3-5 dakika ara ile doğan ikizlerin ilkine verilebilecek isimdir, deprem anında doğması koşulu ile tabii ki , peşinden gelen kardeş ise malesef artçı adını alacaktır.

birbirine benzeyen ünlüler

ilhan irem - ilham iren

kim kardashian götü vs eva mendes götü

fenalıklar geçirmeme sebebiyet veren karşılaştırma.

reservoir dogs

script'ini okumanın en az filmi izlemek - belki de daha büyük - kadar haz verdiğini düşündüğüm klasik.

ilk defa uçaktan ineceklere tavsiyeler

önünüzdeki adam ne yapıyorsa onu yapın. aynı adımlar ile dikkatlice izleyin abiyi, ablayı . delice takip edin onu, arsızca götünün dibinde bitin çünkü o sizi çıkışa ulaştıracak yegane kişidir.

ilk defa uçağa bineceklere tavsiyeler

binmeyin.

a serious man

filmden bir replik olan accept the mystery ( gizemi kabullen ) ile özetlenebileceğimiz nevi şahsına münhasır başyapıt.

american history x

edward norton'un kestaneyi çizdirdiği film.

yırtıcı hayvan karşısında ölü taklidi yapmak

(bkz: ölü karşısında yırtıcı hayvan taklidi yapmak)