bugün

entry'ler (242)

regl kıza oral yapan sivilceli genç

Yurdum trolünden iyidir.

ülkemizin şu an en çok ihtiyaç duyduğu şey

Hoşgörü, pozitif ayrımcılık.

sahibinden deki 389tl lik sıfır bilgisayar

2009 yılında üretilmiş bir işlemciyi, 7 yıl sonra sıfır olarak bulabilmiş dahiler tarafından verilen ilandır.

http://www.sahibinden.com...ya-389-tl-269507183/detay

internetsiz öğrenci evi

batak oynanan evdir.

ben bu yazıyı sana yazdım

her gece seninle olan günlerimiz film gibi geçiyor gözlerimin önünden, her seferinde film çok hüzünlü bitiyor be sevdiğim. kalbim ağrıyor artık.

sözlük yazarlarının itirafları

şubat ayının sonuna doğru bodruma ilginç bir kedi dadandı. bodrumumuza giren ilk kedi değildi kendileri, bu konuda tecrübeli olan ben kendisini de ikna yoluyla dışarı çıkardım. ilk önceleri alzheimer hastası olan ananemin, kapıyı açık unuttuğunu bu şekilde girdiğini düşünüyordum ancak her gün bodrumda belirmeye başlamıştı. 2-3 hafta sonra annemin oğlum bu kedi doğuracak galiba nereden giriyorsa kapat orayı direktifi geldi. birkaç gün sonra sabah saat 8 de yine annem uyandırdı, bodrumda iki kedi var kavga ediyorlar, hemen çıkart şunları şeklinde ikinci direktif geldi. kapıyı açtığımda ise paspasın üstünde bizim şapşalın doğurduğunu gördüm. doğum o gün öğlene kadar sürdü, 5 yavru vardı ama biri hareketsiz yatıyordu. şapşal paspasda doğurunca mecburen yavruları taşımamız gerekti, bu sırada da ölü olanı almak vardı planda. gerekli hazırlıklar yapıldı, bir karton kutu ve yavrulara koku bulaştırmamak için eldiven bulundu. biz annenin yanından yavruları nasıl alırız diye düşünürken,kalabalığı gören anne bodruma kaçtı, bizde yavruları eldivenle kutuya koyduk. sıra ölü olanı almaya geldi, kendisi ciyaklamaya başlayınca biz bir sevindirik olduk tabi.

itirafa gelecek olursak; anne, ben kedinin girdiği yeri buldum ama binada doğurmasını istediğim için girişi kapatmadım. o kadar yalnızdım ki bana arkadaş olsunlar istedim.

bu arada, kediler 2.5 aylık oldu ve hala bizimleler. öldüğünü düşündüğümüz kedi şuanda en yaramazları. bodrumun bahçeye açılan yerinde onlara yer yaptım ama gelip her gün kapıya gelip ayakkabı bağcıklarımı kemiriyolar. sizi unutmayacağım sıpalar...

sözlük yazarlarının itirafları

"rüyaların yapıldığı maddeden yapılmayız biz" şeklinde bir söz varya, neden ben öfkeden yapılmışım gibi hissediyorum.

kedi

bakabilmek içim yardıma ihtiyaç duyduğum hayvandır. yaklaşık 35 gün önce bunlardan şapşal bi'tanesi gelip bizim kapıda doğurdu. o sevimli sıpaları kapıya atmaya kimsenin kalbi elvermedi tabi. o günden sonra kendimden iyi baktım analarına ama gelin görün ki, bugün kaçtı şerefli hayvan. ben bu yavrulara nasıl beslicem bilmiyorum. ey sözlük bir yardım eyle.

edit: hanımefendi 5 saat sonra geri döndü. iki çift söz söyledim umarım anlamıştır.

dust of appearance

dota 2 oyununda yer alan bir eşyadır.

1050 birim yakınındaki görünmez kahramanların 12 saniye boyunca görünür olmasını sağlar. değeri 180 altındır. 2 adettir.

town portal scroll

dost binaların 525 birim yakınına ışınlanmanızı sağlar. gecikme 3 saniyedir. ancak sizden önceki 25 saniyede aynı bölgeye başka bir dost kahraman ışınlandıysa bu gecikme artar (5/6/7/8 saniye gecikme-1/2/3/4 kahraman). değeri 135 altındır.

smoke of deceit

1200 birim içerisinde dost kahramanlara 40 saniye süre ile görünmezlik ve %15 hareket hızı artışı sağlar. Görünmezlik düşman kahraman veya kulelerine 1025 birim yaklaşıldığında kaybolur. değeri 100 altındır.

healing salve

kahramanın aktif etmesiyle toplamda 400 sağlık yenilenmesi sağlar. 10 saniyelik bu süreçte hasar alınması durumunda yenileme durur. değeri 100 altındır.

tango

kahramanın aktif etmesiyle toplamda 115 sağlık yenilenmesi sağlar. 16 saniyelik süreçte hasar alınması halinde de yenilenme devam eder. değeri 90 altındır. 3 adettir.

clarity

kahramanın aktif etmesiyle toplamda 100 mana yenilenmesi sağlar. 30 saniyelik bu süreçte hasar alınması durumunda yenileme durur. değeri 50 altındır.

uludağ sözlük dokuzuncu geleneksel tavla turnuvası

topraksizkoyluye 5-3 yenilerek noktaladığım turnuvadır. herkese emeğinden dolayı teşekkür eder, esenlikler dilerim.

sözlükteki kızların çok seksi olması

iç gösteren gözlük çıktıda bizim mi haberimiz yok dedirten hadise.

hoşlanılan kızın kır düğünü istemesi

hatırı sayılır maaşınız yok, bir rüyanın başlamadan bitmesidir.

söylenmesi zevk veren ingilizce kelimeler

(bkz: rampage)

mirc de herkesin 18 yaşında olduğu zamanlar

20.yy sonlarına denk gelen çağdır.

yoldaki kesik beyaz çizgiler

(bkz: yoldaki sürekli beyaz çizgiler)