entry'ler (181)

hazel

Orjinal bir kız ismi. Yasin Süresinde geçer anlamı 'şu' demek Farsca ceylanin gözündeki ' ben' demek.. ıngilizcesi 'ela' demek.. Çok sevdigim Bob Dylan şarkısı 'Hazel '... Ayrıca çok çok sevdiğim Hazel Scott'un ismi.Zenci ve harika piyanist olması ve de hayata bakışı ile dikkatimi çekmişti..

bir çalgıcının seyahati

Çocukken okuduğum her satırında gülmekten kendimi alamadığım harika bir kitap. Alfred Müller ve Fried Suller isimli iki kafadarin seyahatini anlatan yapıt. Yapıt diyorum çünkü kim yazdiysa elleri dert görmesin yazarı anonim. Şu sıralar yeniden okuyoruz, bildiğin ilkokuldaki gibi yüksek sesle bölüm bölüm, yerlere yatiyoruz gülmekten, bu kadar saf, temiz, oldugu gibi olan başka roman kahramanları hatırlamıyorum, okumadiysaniz bulmak biraz zor olacak ama internetten edinebilirsiniz, en son basım 1979 olması lazım. Okuyunuz gençler !!

temmuz

Sevdiceğimin gelişini mujdeleyen ay. Nedense hep umut olur olmuştur temmuz benim için.Kimbilir belki bir gün Temmuz adinda bir oğlum olur.

yaşar

yine yeniden sıkılmadan dinleyebildiğim yaşlanmayan romantik prens.. çiğ tanem.

sonbahar

adı bile güzel Sonbahar.. Herkes yeni yılı ocak kabul etse de benim yeni yılım sonbahardır ve bana hep; Yıldırım Gürses Sonbahar Rüzgarları şarkısını hatırlatır..

doğum günü

babamsız geçen 6.doğum günüm, içten bir sarılırdı dünyalara bedeldi, umut aşılardı gönlüme, bir yıllık enerjiyi bir günde depolardım. şimdi insanlar değer vermeyi hediyeyle aynı kefeye koyuyor, oysa sevdiklerimizle geçen bir gün dünyalara bedel, bilmiyorlar ki.

dost kazığı

dost kazığı tatlıdır, yersin bir daha yersin.

johnny depp

Tim Burton' nun filmlerine ayılan bayılan biri olarak Johnny Depp ' i sevmemem imkansız olurdu, zihnimi yormayan aksine rahatlatan müthiş oyuncu, müthiş ses. Karayip korsanları film afişinin, zamanın birinde, zamanın bir yerinde, kellogg's ambalajlarında olması sebebiyle aylarca mısır gevreği yemişliğim vardır.

yonca evcimik

doğallığını sevdiğim, piyasadaki sözüm ona popçulara beş basar, çarşaf çarşaf aşk haberleriyle karşımıza çıkmadığından unutulmuştur, ama bilen bilir, seven sever. hala severek dinlerim, kulaklarımın pasını alır.

allah

Yüce Mevlam kalbimde sizin sevginizi,vicdanımı ve onurumu kaybetmeden , ruhumu teslim etmek için dua ederim. inanırım tüm benliğimle varlığınıza , ansızın içime dolan umudu sizden bilirim , bir kötülük yaptığımda cezamı çekeceğimi bilirim, kötüleri insanların yenmeyeceğini savaşların yenmeyeceğini bilirim, vicdanların kötülükleri yeneceğini bilirim, hayırı da şerri de sizden bilirim.

kaynana

ağzınla kuş tutsan da seni kendi evladı gibi sevemeyecektir.

gökyüzünde

samimidir.

hak

yerine göre, alamadığın diploman, yerine göre çalışıp giremediğin iş, yerine göre kocanın sana sevgisi, yerine göre arkadaşının seni kazıklamaması, yerine göre kayınvalidenin sana sarılışı, yerine göre deli gibi sevdiğin halde sırtını dönüp gitmeyen sevgilidir, hak sadece yasalarla tanımlanmış hukuksal bir kavram olamaz, hak sahip olmamız gereken ancak sahip olamadığımız herşeydir..

suphi altındökenin annesi

ben haline acıdım, psikolojisi bozulmuş belli ki, anayım diyor, katil bir evladı olsa da ana. yaşadığı şartlardan bu derece vahşi bir evlat yetiştireceğini bilse o çocuğu hiç doğurmazdı. baba çok insafsızmış belli ki.

nickimi ye beni yeme

çoluk çocuk.

vakia suresi

vakia suresi, bu dünyada yaptıklarımızın iyi veya kötü karşılığını nasıl alacağımızı anlatır. meali çok güzeldir, düşündürücüdür, hatta biraz korkutur. lakin şu devirde korkmak iyidir, hepimiz yoldan çıkabiliriz.

i am the table

vicdanını kaybettiğini düşündüğüm şahıs.

özgecan aslan

Boyle at hirsizlarina minubus emanet edilir mi. Tarsus mersin yolunu bilen bilir ne kadar issiz oldugunu, Bu adam zaten mimliymis ne diye sofor olarak calistiyor kooperatif. Adam belli ki bir firsat bulsa bacisina bile sey yapacak. Boyle ite ne ceza ne verirsen yarabbi sukur der. Boylelerine olum yetmez.

ahmet çiğdem

ilah gibi severdim kendisini.. sakin ve zihnimi dinlendiren bir sesi vardı, düşünmemi sağlıyordu. sağolsun. keşke okulda olsa da çalsam kapısını.

stajyer

angaryaların piridir.