bugün

entry'ler (567)

mustafa kemal in askerleri

günümüzde bunu söyleyen insanların ağızlarına biber sürmek istiyorum.

dünyanın en saçma lafıdır. iyi ki bir atatürkünüz varmış dedirtir.

raul meireles

tamam abi bilerek yapmadın hareketi ama bu düzeyde futbolculuğuna bakıpdikkat etmen gerekti hareketlerine.

fenerbahçeyi derbide zor durumda bırakan futbolcu.

aksaray

istanbulun en iğrenç yeri. kaç yıllık istanbulluyum asla uğramam uğratmam ancak yolundan geçerim zorunlu kalınca 5dakika.

alevilerin toplumda sevilmemesinin nedenleri

çoğunluktan farklı oldukları içindir. nasıl bir rum, ermeni, hristiyan sevilmiyorsa alevilerde bu nedenle sevilmez.

ilkokulda senden adam olmaz diyen hoca

yunanlılar yüzmeyi bizden öğrendi diyen kişi ne kadar adamsa bizde o kadaf olduk işte cevabı verilecek hocadır.

ırkçı hocaların adamlıktan bahsetmesidir.

kişinin 7 yaşındaki haline vereceği öğüt

duygusallık yapıp annenin yanında ankarada kalma küçük niko, adam gibi git babanla yunanistana.

sözlük yazarlarının itirafları

sigarayi günde iki pakete çıkardım ve gerçekten bu iğrençlik bitsin istiyorum. ey sözlük sigara bırakma hattına mı bağlanayım şimdi. bu lanet şeyi nasıl azaltıyorsunuz bakın bitirmek değil azaltmak.

mahlasniko

müziğide yemeği de seven yazar. bu aralar yine projelerle delirmiş durumdadır. arada sırada sözlüğe uğrar ve gider.

bi ara görüşelim deki ara

liseden beri görüşemedi.

otobüste kuran okuyan tombul çirkin kapalı teyze

bana batmazken müslüman gençlere batması garip olan durum. yaşlı birine çirkin denmesi de ayrı bir çirkinliktir.

gülizm

bende herşeyi iyi bilirim. inonizmden sonra yeni akım.

gülizm

bence de beraber yürüdük biz bu yollarda.

lana del rey in nasıl bu kadar güzel olabilmesi

bir ton estetik geçirerek bu hale gelmiştir estetiksiz hali ebru şallının estetiksiz halinden beterdir.

insan kanının aslında mavi olması

yalan gerçektir kan çoğunlukla hava ile temas etmez biçimde alınır zaten ve hemoglobin kanı kırmızı renk yapar.

baba profilinin en iyi oturduğu ünlü

çetin tekindor.

türkiye nin avrupa yı çok kötü sıkıştıracak olması

avrupa, türkiye yakında ekonomik krize girecek diye önlemlere başlarken türklerin hala boş işlerle uğraşıp lafla peynir gemisi yürüttüğünü görmektir.

erkekler neden büyük meme sever

kadınlar neden büyük severle aynı mantıktır. ya da geniş omuz.

türkiye de hristiyan olmak

öğrenildiğinde nasıl yani bakışlarına maruz kalmaktır. cumaya gitmiysun yani eheh ve türkiyede domuz eti satılıyor mu lan sorularına maruz kalmaktır.

küçükken daha zor olsa da şimdilerde daha kolay olan durum, insanlar anlayabiliyor. türklerde de hristiyan kitler çok azda olsa var olduğu için insan kendini onlarla daha anlaşılır hissediyor.

mesela bir dostum var onunla bayram namazına gidip namaz kılmıştım hareketleri yaptım tabi birde elham ve kul huvallahu ehadli ayeti okumuştum annem müslüman olduğu için kabir duaları onemli diye biliyorum anneannem için okurum, arkadaşım da paskalyada benimle kiliseye gelmişti, güven zamanlarıydı o zamanlar lisedeydik. ilk ve son girişimdi camiye ama ne benim ön yargım var o zamandan beri ne de dostumun. hala anlatır güleriz.

camilerin burger king yapılması

cidden güldüren başlık istanbulda gereğinden fazla cami olduğu için yapılsa fena olmaz.

çağatay ulusoy

adam endüstri meslek lisesi mezunu diyeceklerim bu kadar.