bugün

entry'ler (10)

sike sürülmeyecek haberi heyecanla okuyan dış ses

ilk önce bu ses kimin gerçekten çok merak ediyorum. kim lan o öyle bağıra bağıra "şok şooooook" diyen dallama? neyse.

çok saçma osuruktan haberi sanki dünyanın en önemli haberiymiş gibi heyecanla ve bağırarak söyleyen, böyle program aralarında, herhangi bir boşlukta direkt laaps diye bir anda ekranda duyulan sestir. bir de milletimiz salak olduğu için o kadar gürültülü bir şeyi anlamaz diye böyle büyük büyük puntolarla yanarlı dönerli verirler bu haberi. hay sikeyim yıl oldu 2014 hala bu salak saçma uygulamayı yapıyorlar.

dış ses: "gülşeeen hayatınııııı sikeriiiiiim dediiiii"

son günlerde gülben ergen ile polemikte olan gülşen sonunda dayanamadı ve muhabirimizin sorularını yanıtladı. sinirli olduğu her halinden belli olan gülşen, gülben ergen ile ilgili soru gelince muhabirimize "onun hayatını sikerim, ben hülya avşar'a benzemem, siker geçerim" diye net bir cevap verdi.

yapacağınız haberi, haberciliği sikeyim be.

filmlerde kötü adamların ekserieytle viski içmesi

var böyle bir saçmalık. eğer sen kötü adamsan muhakkak alkoliksindir ve viski içiyorsundur. sinema sektörü kötü adamı böyle tanımlıyor.

arkadaş bir tane kötü adam da görmedim ki plan yaparken diksin kafaya efes birayı. ya da cadı sila gülüşü yaparken çaksın bir bardak cini. yok illa o buzlu bardakta yarım buzlu viski içelecek.

lan aranızda hiç mi fakir kötü adam yok? hepsi zengin bu piçlerin. hepsi mi alkolik bu pezevenklerin? adam amacına ulaşacak ama sirozdan gidecek. viski viski nereye kadar? bu da bünye be kardeşim.

ak gençlik yerleştirme sınavı

ak gençlik'e girmeniz için geçmeniz gereken sınav. kısaca akgys. 100 üzerinden değerlendirilen bu sınavda, amaç 60 ve üzeri almak. 60 ve üzeri alanlar ak gençlik'de bulunabilirler.

şimdi aranızda böyle insanlar vardır muhakkak. bu yüzden örnek bir soru sorayım.

soru: üç tane ak-it var. (kısaca ak gençlik'e ak-it'de diyebilirsiniz) muhammed adlı işçi inşaatı 6 saatte, abdülkerim ise 7 saatte bitiriyor.(muhammed s.a.v.) abdullah ise camii'yi tek başına iman gücü ile 8 saatte bitiriyor. (maşallah) seyidullah ise cemevi yapımının durdurmasını 5 saatte başarabiliyor. (allah cc)

bu durumda zor anlar yaşayan hamdullah ise köprü yapımı için işçi bulamıyor. peki hamdullah köprünün yanındaki arsaları kime peşkeş çekebilir?

a)beşoklar b)agaoglou (yunan asıllı) c)cengiz inşaat d)albayraklar e)hepsi

gibi sorular vardır. gireceklere şimdiden başarılar.

chp nin iktidar olmasının yolu

belediyeciliktir. edirne'den antalya'ya kıyı şeridinin hemen hemen hepsi chp'dedir. ayrıca ortada sik gibi duran bir eskişehir'de var. ama bunlardan en önemlisi izmir. çünkü chp'nin yansıması gibi duruyor.

izmir'i bilen bilir, yarrak gibi bir belediyecilik vardır. ben bildim bileli izmirdeyim, gram ilerlediğini görmedim izmir'in. ne bir yeni yapı var, ne yollar düzgün. hatta çöpler bile doğru düzgün toplanmıyor. izmir'den denizi çıkar, kütahya'dan farkı yok amk. izmir'de chp'nin kazanmasının tek sebebi akp'ye oy vermemek. düşünün, chp iyi belediyecilik yaptığı için değil. ben eminim 17 aralık operasyonu olmasaydı, akp izmir'i de alırdı, en azından çok başabaş geçerdi. neyse.

diyeceğim şu. sen belediyeciliğini iyi yap (özellikle izmir'de) izmir'e gelen bir görsün, "şehir mükemmel olmuş" desin. "işte ben başa geçersem, bu ülkede böyle olacak"imajını versin. bunun reklamını yapsın, yapabilsin. sosyal belediyeciliğin sosyal devlet olabileceğini anlatsın. somut bir şeyler göstersin.

türk milleti bundan anlıyor çünkü. o klasik "çalıyorlar ama yol yaptılar" muhabbetini, chp kendi lehine böyle çevirebilir.

gregg popovich

gelmiş geçmiş en winner koçlardan biridir.

bulgaristan

şu dünyada çıkardıkları en yararlı şey zamunda olan ülke. zamunda'yı çıkar, bulgaristan diye bir ülke olmasa hayatımda hiçbir şey değişmez. haberim bile olmaz, öyle bir ülke.

türkiye a milli basketbol takımı

1999 yılı da dahil son 15 yılın en kötü kadrosu ile 2014 dünya kupası'na gitmiş takımdır.

jean paul boetius

hollanda liginde 2013-2014 sezonunda asist krallığında 10 asist ile ikinci olmuş etkili kanat oyuncusudur.

andreas cornelius

bu sezon 5 maçta attığı 3 gol ile fc copenhagen'ı sırtlayan yetenekli forvet.

chris wilcox

büyük umutlarla draft edilen fakat kalp ameliyatı sonrası ortadan kaybolan atletik pf.