bugün

evde kalmış kız olma ihtimali olan kişidir.

(bkz: istersen fıstıklı helvaya tap banane)
gazete sayfalarında, dergilerde, internet sitelerinde fellik fellik burç yorumu arar, niobenin takipçisi ve kahve falına da düşkün olması muhtemel kişidir.
zodyak'ın etkisinde kalmış olabilir. *
her yeni tanıştığı insana hangi burçtan olduğunu soran kişidir.
bay bayan ilişkilerinde burçlar önem taşır bu kişiler için ama bazen sadece ilişkiler değil her konuda burçun getireceği iyi veya kötü sonuçlar burçlara göre tahmin edilir
astrolojiyi sonunda loji var diye bilim zanneder.
halbuki (bkz: idiotloji)
insan değildir, şapkadan çıkan tavşandır.
bildiğin süzme salaktır. gaybı allah tan başkası bilemez. tahminlerinizi sikeyim, yaşarsınız görürsünüz nedir bu merak? astrolog diyorsun da bu işi yapanlar şarlatan. salak çok bolca para kazanıyorlar. namaz kılmayanlar, allah a karşı imanı zayıf olanlar kolayca kanıyorlar. müslümanım diyorlar allah a güvenleri yok...
karşı çıktığında bunun bir bilim olduğunu, nasıl inananamadığını sorandır. astronomi canım o dediğin, astroloji değil.
bu başlığı açan kişidir. zaten yazarken de anlık olsa da bir an için durup düşünmüştür ulan acaba diye.
x burcuyum diyen insandır.
Aciz insandır.

insan nasıl hayatını kendisi gibi sıradan insanların yazdıklarına göre yönlendirebilir. Var mı bunun gibi saçmalık?

(bkz: Bol keseden atmak)
benden uzak olsunlardır. insanlara uğraş olsun diye türetilmiş burç ıvır zıvırına inananların nasıl bir düşünce yapısı olabilir ki bakıyorum 70 lik dede burcunu biliyor hadi gençler sevgili ayağına burcum şu yükselenim bu fantezisi yapar da büyükleri hiç anlamıyorum.
(bkz: burçlara inanmıyorum ama bir ikizler var)
burclara inanmak gazete kosesinde -carsamba para gelecek- sozune inanmak degil.sebebini aciklayamayacagim ama birbirine yakin donemlerde dogmus insanlarin benzer karakteristik ozellikleri oldugu gozle gorulur bir gercektir.
hatta kultur,ekonomik durum ve cevre kadar insan karakteri uzerinde etkilidir dogdugu gun ve ay(kaynak:kicim,abartmis olabilirim)
bu kisitli aciklama cercevesinde tanidigim ve yakinen bildigim birkac ornek verecegim,yine de bunlara uymayan varsa seslensin.

-macera sevmeyen ve disiplinli olan yay burcu (erkegi) varsa seslensin.
-kuruntu yapmayan,disiplinsiz olan kova burcu(kadini) varsa seslensin.
-sakin,gec sinirlenen bir ikizler burcu(erkegi) varsa seslensin.
-intikam almayi sevmeyen,hayirlisi deyip gecebilen akrep burcu (ozellikle kadini) varsa seslensin.
-dediginde israr etmeyen,rahatlikla ben yanilmisim ,hata ettim diyebilen boga burcu varsa seslensin.
-liderlik taslamayan,domine etmeyi sevmeyen,alcakgonullu,mutevazi aslan burcu varsa seslensin.
yukarıdaki entry ye ilave olarak;
anı anını tutmayan, 2 dakika önce mutluyken 2 dakika sonra salya sümük ağlayan ikizler kadını.
sabah bir konu yüzünden sinirden kuduran yeri göğü inleten, akşam olunca sinirlendiği şeyi unutan koç kadını.
gece sevgilisiyle saç saça baş başa kavga edip, sabah olunda hiçbirşey yokmuş gibi davranan koç erkeği.
yıldızların ve gezegenlerin kendisini etkilediğini düşünen insandır. doğum tarihinden burcunu öğrenip özelliklerini okuduğunda ben böyleyim gerçekten diyen insandır.
evet burçlara inanmamak elde değildir. böyle somut bir şeye inanmayanın aklından şüphe ederim.
görsel **
yoksa burçları sadece ben mi görüyorum.
ayrılan çiftlere "yazık yıldızları barışmadı" diyebilecek kişidir..
karakter özellikleri analizi doğrudur ama falları kesinlikle palavra.
terazi burçları özellikle astroloji müptelasıdır.
ergenliğini yaşayamamış kişi ile eşdeğerdir.
veyahut daha la ergenlik içerisindedir.
(bkz: buluğ)
bir de bunların tanışır tanışmaz burç soran modelleri var. önce burcunu soruyor ki sikimsonik bir şekilde ifade edilmiş 12 karakterden birini yapıştıracak karşısındakine. burcunu söylersin ve başlar sağdan soldan okuduklarını sana sıçmaya, yok x burcu çok inatçıdır yok y burcu çok kıldır tüydür. bu tiplere denk geldiğimde onlarla uğraşıp sinir etmek en büyük keyiflerimden biri. çok hassas oluyorlar bir de burçlar konusunda, bir gün biri sinirinden şişip şişip patlayacak, bunu başarabileceğim günü bekliyorum.
karakteristik özelliklerinin doğru olmasından mütevellit, çok sık olmasa da arada bir fallara da göz gezdiren insandır. Zira her aklı başında insan, günlük fallarin, tarot falinin ve envai çeşit burç ile bakılan falların doğruluğuna kanaat getirmez.
son zamanlarda kafası karışmıştır sanıyorum, zira bir burç daha eklendi zikti iyice ortalığı, günler falan kaydı hep diyolla.

(bkz: yılan burcu)