Warning: ob_start(): output handler 'ob_gzhandler' cannot be used twice in /var/www/vhosts/uludagsozluk.com/httpdocs/zlib/yenim/index.php on line 59 - uludağ sözlük
lütfen yazars, konu veya tarih kısmını doldurarak arama yapınız.
tavsiye

atatürk ün yabancılarla evliliği desteklememesi

atatürk milliyetçi biri olduğu için desteklememesi normal. bence de yabancıyla evlilik yapılmamalı.

türk erkeğinin ve türk kadınının şu anki durumunu düşünürsek işin içinden çıkılmıyor. iki cins de birbirine düşman kesilmiş durumda.

biri rus kızları gelsin türk kızları gitsin diyor. biri italyan erkekleri gelsin türk erkekleri gitsin diyor.

bu ülkenin insanı, adamı kanser eder.

gideon reid morgan jj

Formatı okumadan başlık açan tiplerden. Başlık açmaktaki tek kuralın hakaret ve imla kuralları olduğunu sanıyor herhalde. Aşırı spesifik konularda başlık açamazsın kardeşim yasak. Gidip
(bkz: omuzda koala dolaştırıp klarnet çalmak) diye başlık açmışsın ya da (bkz: para var huzur var tarkan ile miami de içiyoruz) gibi saçma saçma kimsenin entry girmeyeceği başlıkları açmak formatta yok. Ve senin neredeyse tüm başlıkların bu şekilde. Başlıklar genel olmak zorunda. Format format diye kafa şişirip formattan bihaber takılmaya devam et sen.
Şu manyak için en uzun entrymi girdim mk. Puh bana.

esma bint mervan

kişi var inanmaz, ama eliyle diliyle müslümanlara zarar vermez, fitne çıkarmaz. dil uzatmaz. hakaret etmez. sataşmaz. kendi halinde yaşar. ama herkes böyle değil. bu fitnebaz kadın sadece allahın dinine ve rasulüne hakaret etmekle kalmıyor, alenen rasulullahın öldürülmesini teşvik eder mahiyette Medine'de ve civarındaki Arap kabileleri yazdığı şiirler vasıtasıyla adeta suça azmettiriyordu. yani islam devletinin başına çorap örmeye çabalıyordu. anarşi ve terör ortamı için uğraşıyordu. zira devlet başsız kalırsa müslümanların nasıl perişan olup yok edileceklerini biliyordu. yani çıbanbaşılık ediyordu. o yüzden ortadan kaldırıldı. devletin ve milletin selameti için bu şarttır. gebertildi..

kim bir devleti yıkmak ve milletini yok etmek için uğraşırsa, anarşi terör ve kaosa hizmet ederse, halkı fitneye sürüklerse, normalde olması gereken bunun cezası hemen her devlette ölümdür. bizde uygulanan ab yasalarına aldanmayın. o yasaları türkiyeyi bölüp parçalamak için koydurttular. hele gidin Avrupa'da bir eylem yapın, mesela almayada, yada ingiltere'de, seyredin nasıl hayatınızı karartıyorlar görün. denemesi bedava. hadi sıkıysa yapın. yemezler..ananızdan emdiğiniz sütü burnunuzdan getirirler. insan haklarıymış demokrasiymiş özgürlükmüş, geç bunları kardeş, o salakları kandırmak için türetilmiş kavramlardır. bak Avrupa'da Filistin için eylem dahi yaptırmıyorlar. ama iş Ukrayna'ya gelince, onlar bizim kardeşimiz diyorlar. öyle olur. çünkü yalan söylüyorlar. kendilerinden olmayanı bırak dost görmeyi düşman muamelesi yapıyorlar. medeniyet denilen şey sadece küresel sermayenin köle sisteminin çağdaş ismidir. 40 bin masum öldürüldü Filistin'de, hani nerde Avrupa? el altından işbirliği yapan ingiltere ve çin, iran üzerinden örgütlediği Hamas militanlarıyla, mossad ın ve şinbet in bilgisi dahilinde tezgahladıkları baskın senaryo sayesinde bilerek isteyerek öldürülen israil vatandaşlarına karşılık mağdur havasıyla binlerce sivili katletti. israil soykırım yaptı / yapıyor hala daha. ölenlerin % 90 ı kadın ve çocuklar. nerde hristiyan alemi? hani? Amerika'da üniversitelerde öğrencilerin yaptığı eylemler bile bizden 100 kat fazla. Latin Amerika ülkeleri bile daha fazla isyan ediyor bu yaşananlara. hani bizdeki hümanistler nerde? onlar müslüman çünkü değil mi? ölsün müslümanlar. yok olsun. kimin umurunda ki..!?!..

karataş

2003’ te izmir’ de balçova’ da otobüse bindik. Sarışın bir afet de iki durak sonra bindi ve beğenimizi gizleyemedik. gözde tan’ ın daha güzeli ve uzun boylusu olan bu sarışın güzel de dönüp bize bakıyordu. Yanında bir adamla karataş’ ta inmişti. Hala hatırlarım o güzelliği.
Karataş da güzelyalı ve konak meydanı arasında kalan çok nezih ve huzurlu bir yerleşim bölgesidir. Sevilir.

amerikan film klişeleri

Siyahilerin olayda bir salaklık yapıp önce ölmesi. Yine siyahilerin yemiş de çıkaramamış gibi yürümesi. kemik Gözlüklü kadınların mutlaka o.usbu olması.
En önemlisi koca kafalarının küçük popolarına sığmaması.

kadınlar kulübü

kocam beni sikmiyor temalı bolca konuya rastlanılan site.

bu da demek oluyor ki ortamlarda şöyle 5 şöyle 15 diye sıkan heriflerin alayı kolpacı.

şort giyen erkek

izmir’de Muğla’da dedem de giyer pezevenk, götün yiyorsa gel Malatya’da giy, ben ömrümde bir kere Malatya’da şort giydim ki benim bacaklarım da gayet estetiktir. Hacı dayının biri durdurdu, kadınlar kızlar var caiz değil güzel kardeşim dedi, tam sanane lan atsiki diyecektim ki etrafıma bi baktım milletin yarısı 155i ararun yarısı da samuray amk! Götüm yemedi hıhı efet çok haklısınız beyamca dedim animelerdeki gibi gözümden yaş ata ata döndüm götümü gittim! Hofff!

tezgahtarlık yapan doktora mezunu

(bkz: tezgahtar)
Pazarlama biliminde ona satışçı denir ve emin olun çok büyük zeka gerektirir.

Chanel mağazasında tezgahtar olmak, memur olmaktan iyidir.

işini profesyonelliğin zirvesine taşımak için pazarlama kürsüsünde satış yönetimi konusunda doktora yapmış yüksek erdemli kişidir.

Doktora sadece akademisyen olmak için mi yapılır? Tezgahtar olunca akademide yarı zamanlı öğretim faaliyetlerinde bulunulamaz mı?

Ben işletme MBA yaptım. Pazarlama alanında başarısız bir doktora girişimim oldu.

Pazarcılıkta yaptım, sırtımda mal da taşıdım. iflas edip işsizde kaldım.

Üniversite hocalarında sihirli değnek yok. Olsaydı akademiye kendilerini kitlemezlerdi.

( Ayrıca doktora yapanları tabip sanan gerizekalılar varmış baya)

erdoğan yönetemiyoruz derse biz göreve talibiz

tayyip: ayyy aşko, biz yönetmiyoruz iktidar sizin olsun.

özgür özel demeci: “erdoğan, ‘biz yapamıyoruz, yönetemiyoruz, çözemiyoruz’ deyip erken seçime giderse biz yaparız, yönetiriz, göreve talibiz.”

https://x.com/aykiricomtr...5tilvUSsy1SkhE7g&s=19

esma bint mervan

--spoiler--
küfrün cezası nettir.
olayı şairdi diye yumuşatmak niye?
--spoiler--

ha islamı eleştiren herkes öldürülmeli yani? açıkça bunu diyorsun sen.