bugün

entry'ler (36)

ömer üründül ün londra olimpiyatlarını yorumlaması

trt'nin bu adamdan vazgeçememesi de hakikaten enteresan bir olaydır.

sırayla bilgisayar oynamak

bizim gibi teknoloji birlikte büyüyen bir nesil için olayın daha öncesi vardır. ilk önce tetrisin tv'ye bağlanan hali olan "kara kutu" adlı cihazı mahalledeki tüm çocuklarla ortaklaşa oynarsın. Sonra "micro genius" tarzı ateriler icat olmuş ve aslında 5 farklı oyunların bulunduğu kasetler 999 in 1 yalanıyla satılmaya başlamıştır. eee tabi onun içinde ayrı bir kuyruğa girmek gerekir. Derken sega çıkmıştır ve aynı numara almadan bekleme durumu devam etmektedir. Bu sırada Play Station 1 de icat olmuş ama o bize uğramadan geçmiştir. Bizle birlikte teknoloji de büyümüş bilgisayarlar, lap toplar vs... çıkmış, gelişmiştir. Bu sırada bilgisayar kuyruğu da evdeki kardeş sayısına inmiş ama tadı da kaçmıştır.

adnan erkuş

Bilim yuvası adı taşıyan ancak olamayan yurdum üniversitelerinde eşine ender rastlanan "bilim" hocası. Mersin Üniversitesi profesörlerindendir. Memur akademisyenler için çeşitli özlü sözleri mevcuttur.
(bkz: At Martini dağlar inlesin)
(bkz: Bilim değil film bunlar)

ruh tufanında üşütüp hasta olmak

(bkz: ruh üşümesi)

yüksek lisans

Yılları hiç edebilen, beğenilmeyen ödevler makaleye dönüşünce beğenmeyen kişilerin yazar olduğu çalışmaların üretildiği, sonra da yurdum akademisinde bunların önemi yok, sen 33/a için başka yollar dene denilebilen eğitim sürecidir. Başlamayı düşünenlere allahtan sabır diliyorum.

sabrili galatasaray

Ayarı kaçmış bir galatasaraydır.

kadınların tipe önem vermemeye başladığı zaman

yalnız erkeklerin böyle anda bir malum sevgilisiyle gezen kadınlara bakıp kaderlerine, yalnızlıklarına ve aynı zamanda o kadına fena halde sövdüğü zamandır.

bulutsuzluk özlemi

istanbul'da şu sıralar özlenen olaydır..*

gök gürültüsüz şimşek

pek bir şeye benzemeyen doğa olayıdır..

kadir topbaş

istanbul depreme niçin hala hazır değil gibi bir soruya tokyo da hazır değil gidin onlara da sorun tarzı bir yanıt vermiş belediye başkanı...

9 eylül 2009 bosna hersek türkiye maçı

fatih terimin tribünlerden tezahüratlarıyla takımı desteklediği maç.

misafirlikte yırtık çorabı saklama yolları

En iyi yol Paul Wolfowitz'in yoludur bence 'kazımamak'. illa bir şeyler denme ihtiyacı hissediliyorsa karşıdakinin suratına bakıp hafif sırıtarak ''olur böyle şeyler'' veya ''ayakkabının içten çivisi çıkmış da'' denebilir.**

hızlı ve öfkeli araplar

Son model lüks arabalarıyla meraklı arap izleyicilerin hayatlarını hiçe sayarak farkında olmadan ölüme meydan okuyan arapları haber konusu yapan trt'nin yorumudur. izlerken gülsem mi yoksa paranın arapları ne kadar hızlı ve öfkeli yapabildiğine şaşırıp mantıklarını olumlu yönde etkileyememesine üzülsem mi karar veremedim.

elano nun eşcinsel olması

bir çeşit çamur at izi kalsın taktiğidir. batıldır inanmayınız..

ahlaksız teklif yapan kadın

nuri alço'ya eş olması beklenen efsanevi yeşilçam hatunu.

muz cumhuriyeti

Ajdar sevenlerin bir araya gelip bağımsızlıklarını ilan etmeleriyle kurulması düşünülen ülke.

burak

mfö'nün bir şarkısındaki* benzerliği nedeniyle bir dönem dalga konusu olan ancak zamanla değeri anlaşılan sempatikliğin ve karizmanın markası.

iptizal

Bayağılaşmak, ayağa düşmek...

1986 doğumlu olmak

90'ların başında çocuk olmaktır. Sabahları bir dönem Bugs bunny ve Silvester ile uyanmaktır. 2000'lerde kahkaha ile gülünen acayip pop şarkılarını ezbere bilen bir nesildir.
Güzel bir duygudur. Doğmadan önce dünyaya ne zaman gelmek istersin diye sorsalar, 1986ıııı derdim.*

hamdolsun başlık bizi teğet geçti

istemeden dahil olunan başlıklardan ve içeriklerinden en iyi sıyrılma yoludur. Farklı durumlara uyarlanan versiyonları da vardir.*