bugün

başlarda koysa da sonradan alışılan durumdur.
(bkz: mutluluk)
hiç bir zaman alışılmaması gereken durumdur.yaşlılık belirtisidir.
anne-baba gençse, şu versiyonu da vardır:
(bkz: yılbaşında anne babayla rakı içmek)
çıkacak arkadaşı yokken, buhulu camın ardından dışarıyı izlerken, yağan her kar tanesinin içine farklı bir küfür sığdırabilmektir.
(bkz: anneeaa çaylar demli olsun efkarlıyım bugün)
trilyonlara değişilmez bir duygudur.
bu yalan dünyadaki en güzel şeylerden biri. ailenin değerini anlayınca daha da güzelleşecek hadise.
yeni yıla girilecek akşam saçmasapan ritüeller gerçekleştiren danalara anlamsız gelen hadisedir. güzel bir akşam muhabbetidir.

bu türk milletini anlamıyorum ben arkadaş. elin adamları senede 12 gün bayram seyran tatili yapar, noel için bile sittin sene hazırlık yapar, oturur efendi gibi ailesiyle arkadaşlarıyla tatil kutlar, ertesi gün dinlenip sonrasında okuluna işine gider. bu kadar tatil yaptığı halde böyle günlerde sapıtan millet bir biziz anasını satayım. ondan sonra türk milleti çalışkanmış bilmemneymiş. sktir lan ordan. konumuz bu değil meister, sen de sktir burdan.
eğer bir de tombala varsa çok eğlenceli olacaktır.
*
gençken ısrarla yapılması gereken eylem. çay içmek enteresan olmuş ama aileyle geçirmek hoş bir eylem. özledik.
(bkz: iki çay bile içeriz) *
çok sükür yapabildiğim şey.
canlarım onlar benim mevlam yokluklarını göstermesin.
(bkz: evdeki huzur zenginlik budur)
bu gece bizim evde düzenlenen ''partinin'' içeriğidir.

ben dahil herkes halinden memnundur valla.
Onlar şimdi varken kıymetinin bilinmesi gereken durumdur. yarın öbürgün yokluklarını görürseniz bu günleri ararsınız.
sırf yapabilmek için tüm ödevlerime, finallerime * rağmen ankara'dan atlayıp istanbul'a gelme nedenimdir.
öncesinde portakal soyma hadisesiyle daha da hoş bir eylem olabilir.
baba atlet- çizgili pijama altı, anne ev hanımı üniforması, veletlerde abidik gubidik bir giyim tarzı.
haydi hoş geldin 2011!
başlığı açana karşı şükran duymamı sağlayan hatırlatmadır benim için.

belki 15 senedir anne babamla yılbaşı kutlama şansım olmuyor .

belli bir zamandan sonra insan mecburen uzaklaşıyor anne baba evinden . belki bir telefon açıp kutlamak onların gönüllerini alıyor ama , biz her sene türlü planlar yapıp türlü eğlencelere katılırken , kendimizi o kadar kaptırıyoruz ki sıradan eğlencelere , o güzel ; çaylı , kolalı , meyvalı , çekirdekli , anneli , babalı yılbaşı kutlamalarını , o küçük ailenin kuvvetli bağlarını , hatırlayamıyoruz farkında olmadan .
bu gece özleyeceğim şeydir.
anne babasını çok özlemiş biri olarak ben, şu anda o durumu hiçbirşeye değişmem.
Kıymeti bilinesi durum.
ne güzel...
"Üretiminizi başarılı buluyor musunuz gerçekten?" sorusu sordurabilir ebeyvene.
kanımca en güzel yılbaşıdır...huzur, ev rahatlığı, çay ,kek, muhabbet,ailece tv izleme keyfi...bunlar maalesef zamanında değil de çok sonraları kıymeti anlaşılan şeyler.
güncel Önemli Başlıklar