bugün

entry'ler (79)

yüzde 99 u müslüman olan ülkede yaşayan ateist

şakirtlerin sorusuna bilimsel yaklaşımda bulunduğunda şakirtlerin yüzünde ünlü karikatürdeki "düşünemedi" ifadesinin alınmasının ardından "laf salatası" yapmakla yaftalanan gururlu insan.

nokia 808 pureview

nokianın çırpınışlarını göze seren telefon.

hayatında hoca efendinin kitabını okumamış insan

herkes kendisinin (hoca)efendisidir diyebilen insandır.

türkiye nin temel durumu

Mustafa Kemal Türkiye'nin ilerdeki yönetim rejimi şekli, toplum yapısı, alfabesi olarak en baştan hata yapmıştır. Bir millet ki 600 sene yarı teokratik şekilde yönetilmiş, dili osmanlıca, toplum yapısı muhafazakardır. Sen tutup bu inkılapları 10 seneye sığdırmışsın. insanlar bunu benimsemezler. isyanlar çıkar ki çok çıktı. Atatürk kurduğu bu uzunca legodan kuleyi düşmemesi için ölene kadar zor zaptederek tuttu. 1946 seçimleri.. Atatürk artık yok. Ve toplum daha refah(!) içinde yaşamak için Demokrat Partiyi seçiyor. Toplum muhafazakarlığını yeniden kazanıyor içten içe. Sonra sağ sol kavgaları çıkıyor. Asker müdahale ediyor. Yine çıkıyor yine müdahale ediyor. Cemaatler katliamlar yapıyor, oteller yakıyorlar, özgürce düşünen insanları katlediyorlar. Eh tabi ki Atatürk'ün hedef ettiği Yeni Modern Türk Devletinden eser yok.Bir iç savaş bir kaos var Türkiye'de.. Şimdi de özgürlükler kısıtlanıyor yine, gazeteciler hapiste, asker hapiste.. Legodan kule çoktan yıkılmış.

mini etek giyip bacaklarını açan kız

görsel

3 erkek bir araya geldiğinde konusulan 3 mühim şey

oyun-iddaa-kız..

her gün banyo yapmayı gerektiren meslekler

pavyon fedaisi..

füzen yerine göz kalemiyle resim yapmak

hep düşündüğüm ama içinden çıkamadığım faaliyet şeysi..

uludağ sözlük yazarlarından kitap tavsiyeleri

sophienin dünyası muaaahhhaaah.

platonik aşkla bağlanılan kadının ilişkisi olması

klasik bir sazan vakasıdır.

kuzene aşık olmak

Ezikliktir diyenler oluyo.. Ben o batağa girdim hem de hiç çıkmamak üzere.. Gözlerimdeki yaşları sayamadım. Hep ağladım. Niye? Çünkü o kuzen.. "Kuzen?!"... 2 yaş büyük benden.. Çok özgür, bağımsız, asi.. Ama beni etkileyen en büyük etken o güzel yüzü..

ilk itiraf edişimde son hadde gelmiştim. Bir elimde bir kutu Atarax diğer elimde Bıçak.. 'Söyle hangisi?' Anlamazca baktı. 'Söylesene beni öldürmek için baya uğraştığını. Seni sevdiğimi anlıyorsun halimle. Neden bana bu Çin işkencesini çektiriyorsun? Bu iş burda bitsin. Ben burda bıçağı karnıma saplarım. Sen katil durumuna düşmezsin. ilacı içsem yine birşey olmaz üzülme.' Anlamazca bakarken sinirlendi. Bıçağı yere attı. Hap kutusunu da fırlattı. Gözünden yaşlar geldi. Tek sözü şu oldu... 'Olmaz..' Sonra mutfağa koşup ağladı.

Ve ben bu acıyı 4 senedir çekmekle beraber onun kimlerle ilişkisi olduğunu öğrendiğim halde gıkımı çıkarmadan metanetle susuyorum..

yazarların saçma sapan hayalleri

Emma Watson'la bir akşam yemeği

islami bir gelenek olarak kızları diri diri gömmek

(bkz: gömülen kızın yerinde olmak)

kendini bi bok sanan kız

hep saçıyla oynayan, hep havalarda, çirkin olduğu halde fingir fingir dolaşan, en çok facebook fotosu çeken yaratık türüdür..

kürtler pkk ya karşı isyan edecek

(bkz: belki de)

paraşüt açılmadığında can havli ile yapılacaklar

son bir kez katıla katıla gülmek.

leke çıkarmaya gelen ayşe teyze ye tecavüz etmek

haktır revadır.

en kral futbolcu

tartışmasız pele.

hakan şükür olmak

(bkz: dokunanı yakarlar)

tayyip erdoğan ın alnı

her gün itinayla cilalanan alındır.