bugün

entry'ler (15)

aşırı sinirli insanlara tavsiyeler

Hobi bulun. Dua edin. Spor yapın. Umursamamayı deneyin. Sinirli olduğunuz anlarda çok mutlu olduğunuz anları düşünün. Veya beslediğiniz hayvanları. Birden ona kadar saymak bazen işe yaramayabilir. Bu nedenle 7,8,9,11,12,13 gibi sayıların katlarını sayın. Mesela 11,22,33,44,55,66,77,88,99,110,121,132,143,154,165, kısacası beyninizi sinirlendiğiniz şey dışında başka şeylerle meşgul etmeye çalışın. Sinirlenmeye kitap okumakta iyi gelebilir. kitaplar insanın hem düşüncülerine hem de duygularına açılan anahtarlardır. bulmacalar çözün mesela. sudoku olabilir. Veya kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz. Empati yapmayı öğrenmek karşı tarafa olan öfkenizi azaltmaya bir hayli yardımcı olacaktır. ve en başta bilmeniz gereken şey özür dilemek suçlu olduğunuzu kabul etmek değildir. Mesela müzik dinlemekte yardımcı olabilir size klasik müzik veya sözsüz her türlü müzik rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Film izlemekte bir seçenek olabilir sizin için. profesyonel yardım almaktan da çekinmeyin sonuçta sinirli olmak her zaman sizin tercihiniz olmayabilir. daha fazla öneri için internetten bilgi edinebilirsiniz. Özelden de danışabilirsiniz.

ağaç kökü yesinler

başlığı sol frame de görünce aklıma nedense Canan Karatay geldi. Kendisinin değişik önerilerini heyecanla takip ediyoruz. ve başlıkla ilgili olarak ise il başkanını çokta büyütmeye gerek yok bence sonuçta sokağa çıkıp 100 kişiye sorsan ısparta il başkanı kimdir diye muhtemelen hiç biri ismini dahi bilmeyecektir. önemsiz bir insanın önemsiz bir sözü.

naz ölçal yoksun

sesi güzel genç bir kız ve söylediği şarkının ismi. Ne düşündüğüm kısmına gelince şu zamanlarda müzik piyasasında ''şarkıcı'' veya ''sanatçı'' diye geçinen onlarca kazayla bu ünvanlara sahip olmuş kişiden çok daha iyi bir yerlere gelebilecek bir kız. kendisini şahsen tanımıyorum. Yani huyunu suyunu bilmem. bu kadar övdüğüme değer mi? onu da bilemiyorum. Bildiğim bir şey varsa sesinin Aleyna adıyla anılan ufaklıktan daha iyi olduğudur. Umarım kişiliği de Ufaklıktan daha iyidir. Sıradaki şarkısını heyecanla bekliyorum. Başarılar diliyorum kendisine.

ışık hızı aşılabilir mi

Evrende sonsuz olasılık olduğu için aşılabileceği kesindir. Bilimsel yönden bakılacak olursa şu örnekle kısaca olayın imkan durumunu gözden geçirebiliriz. 500 yıl önceki bilim adamlarına bir ülkeden diğerine bir kaç saat içinde gidilebileceği söylense onlar da inanmazlardı. Şimdi nasıl aşacağız diye düşünenler elinizde bir ton bilgi (en basiti artık sekme aç hangi arama motorunu kullanıyorsan ona ''fizik kuramları'' yaz sonra araya tıkla.) var açacak okuyacak kendinizi geliştireceksiniz. Sonuçta hiç bir icat öyle gökten zembille inmedi.

waffle vs kumpir

waffle ile kumpirin farklı klasmanlarda olmasından dolayı (neredeyse hiçbir malzemelerinin aynı olmaması) ve tatlarının farklı olmasından dolayı yani şöyle bir düşününce kumpir pates rus salatası vb malzemelerden oluşurken waffle daha çok meyvelerden oluşan bir hamurişi tatlısıdır. tat olarak bakıldığında ise canım tatlı birşey çektiğinde waffle çok rahat alırken ama diğer durumlarda eğer iyi yapılmış bir kumpir varsa tabiki kumpiri tek geçerim. tanım verecek olursak farklı kategorilerdeki iki yiyeceğin karşılaştırmasından oluşan saçma bir vs dir.

eve bırakılan hatunun kahve içmeye davet etmemesi

Sizinle uzun vadeli bir ilişki istediğinin belirtisidir. Umudunuzu hemen kaybetmeyin ayrıca kızın eğlenilecek değil evlenilecek kız olduğunu bile söyleyebiliriz. Ayrıca öyle bir akşam çıkmayla yatağa atabileceksek kız tavlamanın eğlencesi nerede? yukarıda ''2. görüşmenin olmayacağını işaret eder.'' gibi şeyler yazılmış bu aklınıza gelemesi gereken son seçenektir. Ayrıca yaşadığınız ülkeyi düşününce kızlardan pek fazla birşey de beklememek lazım.

6 saatte 1000 entry giren yazar

bilgiler doğruysa kaynak verildiyse ben pek bir sorun göremiyorum. hatta tebrik bile ediyorum. bazen 50 yazarı toplasan bir ayda 1000 entry girmiyorlar. bir de tanım verelim bari adettendir. yalnız, işsiz, gece gece yapacak başka aktivite bulamayan bir yazardır.

edit: imla

bir işten sonuç alana kadar o işi gizlemek

yapılacak en akıllıca iştir. Böylece eğer işten beklenilen sonuç alınamazsa kimseyi boşuna umutlandırmamış olunur. düşünceli insanların yapacağı bir harekettir.

matematik allah belani versin

çalışmayı sevmeyen öğrenciler tarafından her matematik kelimesini duyduklarında veya zorlu bir matematik işlemi gördüklerinde söyledikleri bir bela okuma çeşididir. Oysa biraz sabır ve başarma isteğiyle üstesinden gelinebilecek bir durumu abartmaktır sadece.

25 yaşına girmek

insanın en güzel fizyolojik olarak en iyi dönemidir. eğlencenin dibine vurulması, gezilebilecek bütün güzel yerlerin gezilmesi, yapılabilecek bütün aktivitelerin yapılması için son yılların başlangıcıdır. zaten 10-11 yıl sonra (bkz: yaş 35 yolun yarısı diyip 36 da ölmek) gibi bir durum var hayat bu.

hulusi kentmen

türk filmlerinde gördüğüm iki baba gibi babadan biridir. diğeri ise (bkz: münir özkul) dur.

90 ların en iyi slow şarkısı

Tarkanın (bkz: unutmamalı) şarkısıdır. şarkıyı 2000lerin başında dinlememe rağmen hala her dinleyişimde aynı duyguları yaşatabilen nadir şarkılardandır.

klima ve buzdolabından bile siber saldırı olabilir

hayatımızın bir bilgisayar oyununa yavaşça dönmesinin bir göstergesidir.

en yakındaki kitabın yazarı

(bkz: oğuz atay) kitabın adı (bkz: tehlikeli oyunlar) poyraz karayel sağolsun.

1 kasım 2016 ekşi sözlük ün kapatılması

her altı ayda bir en az 2 kez dile getirilen iddia.