bugün

entry'ler (214)

staj anıları

aman allahım anlatmam lazım yoksa patlayabilirim. fizyoterapide staj yapıyorum, gidenler olmuştur büyükçe bir salonda yataklar ve çevresinde paravanlar vardır. hastanın birisine sıcak su torbası koydum bekliyorum. hasta da oldukça yaşlı, belinden de rahatsızmış aynı zamanda bir yastığa daha ihtiyacımız oldu. ay zaten ftrde yastık kıtlığı vardır resmen karaborsada satsam zengin olurum. her neyse döne döne ünitede yastık aramaya başladım bir yatakta bir yastık gördüm ama stajyer hasta alıyor.
-yastığı kullanacak mısın?
+birazdan lazım olcak
-kaç dakikaya lazım olcak
+neyse alabilirsin
normal insanlar burada alır giderler değil mi? yok anacım
-12 dakikalık işim var sonra sana getiririm
tamam, bana biraz sonra lazım
+ben 12 dk kullanırım sonra 20 dk ara verip geri alırım
-tamam (git artık)
ay yastık bu, alt tarafı yastık. altı üstü yastık. çocuk da tamam demiş. al ve git. benim ne şiş yansın ne kebap diye ayaküstü kurban pazarlığı yapmama gerek var mıydı? hayır. allahtan bir de alırken elini sıkmamışım.

the it crowd

3. sezon 3. bölümde roy un filmin sonunu söylemeye başlayan polise attığı tokat şahanedir.

öğrenci evi

kombi çalışmadığı zaman tencereye su koyup kaynama noktası yüksek olsun ve aynı miktar suya daha çok ısı hapssedilsin diye tuz atılan evdir.
(bkz: ben geçen gün bunu yaptım)
(bkz: pişman değilim yine olsun yine yaparım)

pulp fiction

filmlerle arası oldukça iyi yazar. severek okumaya başladık.

gazi üniversitesi

20 TL nin arkasındaki üniversite.

sözlük yazarı olmak nasıl birşey sorusuna cevaplar

''şey'' in ayrı yazıldığını bilmemek.

glee

oyuncuları bu yılki fashion's night out için vogue ile birlikte bir tanıtım klibi yapmışlar. hepsinin tişörtlerinde fno yazıyor, cat walk yapıp poz veriyorlar falan. tabi ki jane lynch de azarlamak için hazır bulunmuş. lea michele bayağı kıvırmış işi, söylediği şarkı * david bowie her kimse ona aitmiş, darren chris de öyle. ama ''trouty mouth'' ve dianna agron en iyileri. rachel ın dediği gibi barbie ve ken olup hep birlikte olsunlar sayın milletvekilleri lütfen, çok rica ediyorum!

bu da video linki;
http://www.youtube.com/.....p;feature=player_embedded

last word freak

ingilizce'de 'son sözü ben söyleyecem banane işte' diyenler için kullanılan söz öbeği.

kafkasya insanı

(bkz: çeçen)

bim sözlük

(bkz: ben bugün bunu gördüm) gözlerime inanamadım

öğrencilerin sevgilisi bim in de artık bir sözlüğü olsun düşüncesiyle kurulan sözlük.. kurulalı çok olmamasına ve moderatörler dahil toplam 13 yazarı olmasına rağmen şimdiden bimin ve bim ürünlerinin rakiplerine karşı üstünlüğünü kanıtlayan onlarca entryler yazılmış bile. bimmer, bim yarilsa da icine girsem, le casiyer gibi ''bimci'' yazarların cirit attığı sözlüğün linki için;

[link]

melih gökçek

ben bu adamın ne yaptığını ya da yapmaya çalıştığını anlamıyorum. asfalt yapıyor geri söküyor geri yapıyor geri söküyor.......
amacı ne olabilir acaba? bir, taş çatlasa iki yıl önce yaptığı asfalt eskiyecek değil. o zaman kaliteli yapamamıştık şimdi düzeltiyoruz mu demek istiyor ya da bilmem kaç km yol yaptık ankara'ya diye böbürlenmek mi istiyor bilemiyorum.

hamas

mısırda kurulan ihvan ı müslimin ya da müslüman kardeşler örgütünün filistin kolu.

madonna

--spoiler--
i am tough i am ambitious and i know what i want. ıf that makes me bitch ok.
--spoiler--

chasing cars

--spoiler--
if i lay here
if i just lay here
would you lie with me and just forget the world

--spoiler--

snow patrol un mükemmel şarkısı.

the good wife

--spoiler--
sevginin tutkudan uzun süre kalmasını nasıl sağlıyorsun
--spoiler--

2 haftadır telefonu çalmayan insan

yoktur. hiç değilse avea mesaj atardı.

mr and mrs brown

are going to the cinema. ay yoksa o smith miydi?

paramore

(bkz: the only exception) harikadır. glee tarafından da coverlanmıştır.

türk olmak

dolmuşta fazla verilen para üstünü iade etmektir.

hayley williams

airplanes de sesinin tatlılıına hayran bırakan şarkıcı.