bugün

entry'ler (24)

kafiye kulak için mi göz için mi sorunsalı

gözünle anlayamazsın ki, duyman lazım.

neden uyumuyorsun

çünkü uykum gelmiyor. bazen günaşırı uyurum bazen de güneş doğduktan sonra. ama düzene girmem lazım hayat kalitem düştü olmuyor böyle.

kalan son sigarayı tersten yakmak

"gidişine gecenin bir körü tersten yaktığım sigara kadar çok üzüldüm. lakin bilmeni isterim ki paket daha full bebeğim." sözünü aklıma getirdi.

madem bira içiyorsun neden domuz eti yemiyorsun

adam tiksiniyor olabilir, sevmiyor olabilir, canı çekmiyor olabilir çok saçma bir yorum olmuş bence. bir yasağı çiğniyor diye diğerini de çiğnemek zorunda değil. o zaman namaz kılmıyoruz diye yılda bir ay ya da bir gün oruç da tutmayalım öyle mi? günah işleri ne kadar az yaparsan o kadar iyi.

yaklaşan büyük deprem

Beklemedeyiz.

sığır kelimesini hakaret olarak kullanan ermeni

Kafanızı yaşamak istiyorum, yardımcı olabilir misiniz?

kürt olduğum için beni avm ye almayan güvenlik

güvenlik amaçlı taşıdığım bir kaç kilo patlayıcı buldular'da bastım beğeniyi. başkanım hapiste olmasaydı kimse yapamazdı bize bunları'da bastım eksiyi...

en iyi ikililer

sigara ve kola
nutellalı ekmek ve süt.

azelderm

orta derecedeki sivilce tedavim için kullandığım ilaç. çok fazla sürüldüğünde ciddi yanma yapıyor o yüzden az sürülmesi gerekli. yaklaşık 1-2 aydır düzensiz kullanıyorum, sanki daha iyi oldu cildim.

gece gece evde duyulan ayak sesleri

o misket sesi kalorifer tesisatından geliyor olsa gerek.

gecenin ilahisi

https://www.youtube.com/watch?v=g57bvG59ZtI tam ilahi değil ama güzel neşittir.

yazarların hayat felsefesi

eğriler eğri ile
doğrular doğru ile
yalan yalanı sever
gammazlar gammaz ile.

egzama

yaklaşık iki yıldır ağzımın sağ ve sol alt kenarlarında ve burnumun yanlarında kızarıklık şeklinde bulunan, ilaçlarla bir süreliğine geçen sonra tekrar devam eden şey.

lol

oynayabiliyorum ama dotadan çalıntı ve çoğunluğunu çocuklar oluşturduğu için çocuk oyunu. hala daha oynuyorum yani napalım.

film müzikleri dinlemek

inception filminden Hans Zimmer - Time tavsiyemdir.

telefon ekranının parlaklığını sıfıra getirmek

öbür türlü şarj dayanmadığı için mecburiyetten yapılandır. bir de otomatik ayar var ortam ışığına göre parlaklığı ayarlıyor, o da iyidir.

hiç gömlek giymeyen erkek

waikikinin ucuz ve güzel gömleklerine denk gelmeyen erkektir.

şarkılarda geçen mükemmel sözler

incecik ip üzerine koca ayaklar bindi, nefsim içine sindi. kirpilerim titremekte korkularımdan, düşersem yanarım.

kalp kırmak

Bir gönül yıktın ise
Bu kıldığın namaz değil
Yetmiş iki millet dahi
Elin yüzün yumaz değil

Bir gönül yaptın ise
Er eteğin tuttun ise
Bir de hayır ettin ise
Bire bindir az değil

Yûnus Emre.

lc waikiki muhafazakar giyim

bunların neresi muhafazakardır denilesi. muhafazakar giyim toplumsal-kültürel değerlerin korunmasını savunduğu için daha kapalı olur. bizim aldıklarımız günümüz standartlarına uygun olduğu için (biliyorsunuz standartları batı belirler ve ne kadar açık olursa o kadar iyidir sonuçta medeniyet bu ya!) normal sayılır ve sizin yakıştırmalarınız gibi bir adı yoktur.