bugün

yapması gereken 'güvenliği' sağlamak olan, fakat icraatları ırkçılık yapıp, kaos yaratmaktan başka başka bir şey olmayan bir mahlukun, ırkımdan mütevellit beni avm'ye sokmaması durumudur..

tece sınırları içerisinde yer alan bu avm nin ismini iyi niyetimden ötürü vermeyeceğim..
o herif beni kovarken utanmadı fakat bu yazdıklarımı okuyan bir gurup kürt ırkdaşım gidip mahalle dayağı atarsa ben utanırım..! merhametli kürt kanım bunu emrediyor, kimse adres istemesin..

yakın bir arkadaşımla, aldıktan sonra defosunu fark ettiğim kazağımı değiştirmek için avm'ye gitmeye karar verdik.. burada önemli olan avm'ye daha önceden gitmiş olmamdır..
birkaç hafta önce avm ye gittiğimde kimse arabamı arama girişiminde bulunmamıştı çünkü..

velhasıl kendi aracımla kapalı otoparka girmeye çalışırken güvenlik görevlileri arabamı durduru! arabanın altına sopaya bağlı bir ayna ile bakıp arabanın bagajını açmamı istedi!
'hayırdır hewal tipimizi mi beğenmedin?' diye sordum..
samimiyetsiz bir şekilde herkese yaptıklarını söyledi..

üç hafta önce de avm ye geldiğimi ve kimsenin arabamı aramadığını belirttim..
yılbaşında olan saldırı akabinde güvenlik önlemlerinin arttırıldığını söyledi bana..

ağzındaki baklayı çıkartmıştı işte..

'ben mi yaptım ulan saldırıyı' diye bağırdım.. git işid'cilerin arabasını ara dedim..

ben adamlarla tartışmaya devam ederken yanımdaki arkadaşım mevzunun uzamaması adına bagajı açtı..
ufak bir arama sonucu yanımda güvenlik amaçlı taşıdığım bir kaç kilo patlayıcı buldular..

alarmı çalıştırıp 'polisi arayın' diye bağırmaya başladılar.. içlerinden birisi beni dövmeye dahi kalktı..
tek yumrukta serdim it oğlunu..

sakin olması konusunda uyarsam da korku dolu gözlerle 'terörist' diyordu bana.. anlamıştım kimseyi ikna edemeyeceğimi..

turbolu arabamla çıkan kaosun karambolüyle basıp uzaklaştım..

eve geldim sonra.. düşündüm..
bir tece'yi paylaşamadınız bizle be dedim.. ağladım hüngür hüngür..

başkanım hapiste olmasaydı kimse yapamazdı bize bunları!

bu ayrımcılıkları yediremiyorum kendime, faşist dünyanızda yer edinemiyorum..! yeter artık!

gece sinirime yenik düşüp avm yi kundaklamaktan korkuyorum.
başımdan geçen faşizanca bir anıdır..

hemen eksiye abanmak yerine, okuyup yaşadığım mağduriyeti anlamanızı rica ediyorum..
güvenlik amaçlı taşıdığım bir kaç kilo patlayıcı buldular'da bastım beğeniyi. başkanım hapiste olmasaydı kimse yapamazdı bize bunları'da bastım eksiyi...
amk kürtlerinin trollüğü bile insanı çıldırtmaya yetiyor.
bende türk olduğum için, muhafazakar olmadığım için, arap testislerini yalamadığım için, hırsızlığa ses çıkardığım için, çocuk tecavüzüne ses çıkardığım için, 15 senedir parsel parsel ülkenin araplara satılmasına ses çıkardığım için, çalıştığım akp'li fimanın yolsuzluğunu mahkemeye verdiğim için 2 yıldır iş bulamıyorum, girdiğim her sigortalı işten çıkarılıyorum.

yanı bunu ırkçılık üzerinden vurmayalım güzel kardeşim. bölünmeye bu kadar elverişli olmayalım.
biz bu ülkede insan olduğumuz için, insani değerlere önem verdiğimiz için istenmiyoruz bunun ırkçılık ile alakası yok.
bunu sana kürtsün diye yaptıklarını zannediyorsun ama malum parti zamanında ülkenin terörist başı apo ile aynı masaya oturdu, sınırlardan halay çekerek ülkeye teröristleri soktu.

sen kürt olduğun için değil emin ol insan olduğun için bu uygulama yapmışlardır. sen kendine o kadar fazla kürt yazarak anlatmışsın ki olayı bir başkasının sana kürt demesine bile imkan bırakmamışsın zaten. ilk başta bu topraklarda yaşayan insanlar olduğumuzu anlasak sonra herkes kökenini araştırsa çokzel olacak.
Kimsenin adres istememesi beni sasirtti dogrusu..

Bu mu kardesinizin degeri!?