bugün

entry'ler (135)

abdullah ercan

bir dönem türk milli takımının sol kanadını resmen kapatmış adı trabzonsporla özdeşleşmiş sarışın futbolcu.

bir bebeğin gülüşü

dünyanın bütün kötülüklerinden habersiz masumca bir şekilde yapılmış en saf harekettir

süper sesli kadınlar

(bkz: ilkay akkaya)

bebelere balon

(bkz: ikizlere takke)

eski kaşar

kars bölegesindeki daglarda otlayan keçi koyun inek gibi hayvanların sütüyle yapılmış olanı bir hayli güzeldir

kafayı bir yere çarpıp sonra gülmek

klasik bir insan tepkisidir.Kafayı bir yere çarpan insan önce suratında bir acı ifadasiyle irkilir sonrada ya işte duu rezil olmayalım bari diye bir anda gülmeye başlar ve kendince olayın üstünü örtmeye çalışır.

hava sicakligi mevsim normallerinin uzerinde

havalar mevsim normallerinin altındanın kardeşi olan hava sıcaklıgının olması gerekenden fazla oldugunu analtan bir cümleciktir

havalar mevsim normallerinin altinda

hava durumu bültenlerinde sıkça duyulan bir söz öbegidir.Nedense şimdiye kadar sıcaklıkalr mevsim normalerinde görülmemiştir. (bkz: havalar mevsim normallerinin üstünde)

polemik yaratmak

bazı kişiler için olmazsa olmaz yemek içmek uyumak gibi bir eylemdir. (bkz: hülya avşar)

erkeğin bilek güreşinde kadına yenilmesi

erkek gibi kızların , kız gibi erkeklerin yaptıgı bilek güreşinde ortaya çıakn sonuç

turkcell süper lig

sponsorunun turkcell oldugu türkiyedeki en üst ligin adı

mufreze

özel görevli olurlar ve küçük birliklerdir

john forbes nash

şizofreni hastalıgından kurtulamamış aksine onunla yaşamyı ögrenmiş bi dehadır.Şizofreni hastalıgı devam etmesine ragmen o hastalıgın etkisiyle var oldugunu gördügü şeylerle yaşamaya kendini alıştırarak bir nevi tedaviyi başarmış kişidir

sevdam ağlıyor

şarkının sözleri de ayrıuca böyledir:

bir duru sözle gönül alana
bir kuru dalla çiçekle gelene
gitti gidiyoryaralı yüreğim
gitti gidiyor kanadından tut
a benim gözleri görmeyenim
a benim kadrimi bilmeyenim
a benim hasreti dinmeyenim
beni elinle ellere gönderme
ah anam garibanam
ne sarayda ne handa
bir zalim ocağında
sevdam ağlıyor
ne gam ölsem uğrunda
beni zehir zemberek diller dağlıyor..

hastası olunan sözler

rampaların uzmanıyım nicole kidmanın hastasıyım

seçkin piriler

bir dönem ilhan mansızla adı aşk dedikodularına karışmış manken kişisi

topsakalli kizlar

üniversitelerin mühendislik bölümlerinde görülmeye alışık kız türleridir. (bkz: bıyıklı kızlar)

fc barcelona

şu anda dünyanın en iyi oynayan takımlarından birisidir.ayrıca sözleşme imzaladıgı oyunculara katalan dilini konuşulması şartını koyan bi kluptür.

yatili hayatin getirdigi iyi ozellikler

yatılı bir okulda okumuş olarak düşünüyorumda insana getirdigi tek iyi özellik uykunun kıymetini anlamaktır.Ayrıca güzel dostluklar kurulması ve yaşanması da getirdigi faydalardan olabilir.ha bide artık geceleri oynaya oynaya iyi bir batak oyuncusu olursunuz

ömer üründül

maçın birinci golüne göre yorumunu yapan bi yorumcudur kendileri.maçta ne zaman 1-0 lık bir sonuç olsa yaptığı şu yorum klasikler içine çoktan girmiştir.: "a* şimdi geri çekilecek kontraya bakacak. b*, daha çok risk alınca geride boşluklar bırakacak. a da geniş alanda kontraatakla daha çok canlar yakacak. *ellerini ovuşturur* bu maç çok zevkli geçecek