bugün

entry'ler (202)

eski nesil yazarlar

bazen duyguların bile ifade ettirilemediği anlardan bir tanesini yaşıyorum... yılların hızlı geçip gittiğini ve gerçekten büyüklerimizin bize; 'gençliğinizin kıymetini bilin' demesiyle başladı bu heyecan dolu hayatımız. çoğumuzun aklına bile gelmeyen bu cümle aslında ne kadarda önemliydi öyle değil mi?

vücut geliştirme

Yapanlar da büyük bir etki yaratan spor tarzı... Kendini kaybeden çoktur ve bir zaman sonra hastalık haline gelir. işin içinden çıkamaz olursun. hatta ve hatta arkadaşlarını da oraya çekmek için çaba sarfedersin... Bla Bla Bla.

kasabaly ciki

Yıllar sonra geri gelip başlığa entry girmek çok farklı, yaşanması nadiren olan durum. Teşekkürler.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Aslında ne olduysa msn icat edildikten sonra oldu... ne dinlediğini göster seçeneği ile efsane oldu tüm diyar da. şimdi ise farklı siteler, farklı hayatlar, farklı dünyalar. dinlediğim şarkı ise, eskilerden. belki üstümüzden bir kuş geçer...

unutulmaz baba sözleri

oku oku, oku da baban gibi eşşek olma. ben babamdan böyle gördüm oğul. vb kelimelerdir babadan duyduğumuz yada duyacağımız. aslında en çok duymak istediğimiz kelimeler vardır ve asla duyamadığımız...

eski nesil yazarlardan kimler kaldı ki

Eski nesil yazarlardan kimler kaldı başlığının açılma sebebiydi eskileri özlemek ve saygı ile anmak. Merhaba eski nesil yazar dostlar. Hürmetler bizden.

sevgilinizin sakızını çiğner misiniz anketi

Sevgilim benim sakızımı ciğner mi anketi daha etkili olabilirdi.

sevgilim var deyip yalan söylemek

Anne veya babaya; "sevgilim var bana harçlık ver" yalanlarını söylemekten çekinmeyen nesil çocuklarıyız. Ya da başka bir dille anlatmak istersek; eski sevgiliye söylenen cümledir " sevgilim var. Artık beni rahatsız etme" vb. diyologlar kurup yalan söylemekten çekinmeyen biz insanlar...

anın görüntüsü

Gözünün gördüğü görüntü.

günün tek cümlelik özeti

Evet saygı ve sevgiyle geçen bir gün. Hürmetler...

burnun yanında çıkan sivilce

Çok hoşuna gitmeyesice bir durum. istenmeyen yerlerde çıkması belki ergenliğin verdiği hormon bozukluğu...

anne

Bir anne düşünün, evladı için kendini ölüme atan ve bir de başka anne düşünün evladını kendi elleriyle ölüme atan. Arasında ki fark ne peki? Şefkat duygusuzluğu mu yada...

sözlükçülerin başlarına gelen esrarengiz şeyler

Esra ile cengiz'in aşkı gibiydi başlarına gelen musibet yada ne diye hitap edersen... Aslında başlarına gelen onca esrarengiz olaydan ders almamışcasına , hiç bir şey yaşanmamışcasına hayata devam etmekti bütün olay.

yıllar sonra geri dönmek

Evet. Yıllar sonra geri döndüm sözlük hayatıma... En son 2012 yıllarıydı yani üniversite yıllarımdı ve aradan 4 yıl geçti. Bu geçen zaman sürecinde bir defa olsun girip bakmamıştım neler oluyor diye. Sanki eski sevgilinle, eski bir dostun veya bebeklik arkadaşınla buluşmuş gibi...

düzgün bir ilişki arayan insan

Aramak için çabalarsın bazen. Bazen de bırakırsın herşeyi. Kendi gelir bi zaman sonra, şaşırırsın.. En güzeli de o dur zaten!

tanışalım mı diye mesaj atan kişilik

En başta gelen; Sıkıntılı kişiliğe sahip olan kimsedir.

üniversite okumasına rağmen cahil olan gençlik

Üniversite okumak; okul okumak için değil ufku genişletmek içindir. Hiç bir üniversiteli cahil kalamaz ki kendini geliştirmesi ve en önemlisi de boş durmaması gerekir. Boş gezenin boş kalfası gibi gibi.

fethullah değil fetullah

fetullah efendi merkezleri FEM

gizem

kız ismi.

yumurta kabuğunda sigara söndürmek

sabah kahvaltısından sonra yapılan bir eylemdir.