bugün

entry'ler (126)

destekli sütyen telinin dışarı çıkması

içeri itmek durumunda tekrardan çıkar bu telcik. belirtiği gibi makinede yıkamaktan olur * içine itilip, açılan yer dikilebilir. uğraşmak istemeyen kızlarımız da teli tamamen çıkartır. bir şey yapmazsanız, batar durur orda.

yaran yanlış okumalar

(bkz: bayramı uyuyarak geçirmek)
(bkz: bayramı uluyarak geçirmek)

bayramınız mübarek olsun

(bkz: cümlemizin)

19 eylül 2009 türkiye fransa basketbol maçı

zaten maç hakkında konuşmaya gerek yok. bize giren girmiş. ama fransa öne geçtikten sonra* sinan, tony parker a blok vurdu, parker da yüzünde * diyen bir gülümsemeyle sinan ın sırtını sıvazladı... içler acısıydı.

başlıkları alt alta okumak

18 eylül yunanistan türkiye basket maçı(7)
bozup tamir etmeye çalışmak..

çocuklarla girilen diyaloglar

kuzenim, dışarda bir çocukla kavga etmiştir. ben de örnek abla bunu duyunca yola getirecem sözde çocuğu, diyalog:
k:kuzen
ks:ben
ks:ablacım, canım napmışsın sen bugün öyle?
k:çocuğa dersini verdim, herkesi vuruyordu, ben de öcümü aldım.
ks:size karışıyorsa, büyüklerinize söyleyin ablacım kavga güzel bişe değildir ve sorunlarmızı çözmez, ya şimdi babanla, onun babası kavga ederse daha mı iyi olur?*
k:ağlamaya başlar
ks:canım benim, ağlama ama..
k:sinirli bir şekilde, o zaman döverim, ben buyum, bunu herkes anlasın.
ks:peki..

ikizler burcu erkeği

dengesizin önde gidenidir bir gün çok sever, bir gün yerde yere vurur, sizi. ikizler burcu erkeğini gördüğünüzde direk kaçın derim. zira aşık falan olursunuz, sizin de dengeniz bozulur.
(bkz: ben ettim sen etme) *

18 eylül 2009 türkiye yunanistan basketbol maçı

yunanistanın bu kadar kötü oynamasına rağmen kaybettiğimiz maçtır. tabi bunun sebebini tek bir oyuncuya veya tek bir teknik adama bağlamak anlamsızdır. ve basketbol bizim televizyondan gördüğümüz oyunla sınırlı değildir. şimdi hatalı da olsa benim düşüncelerime geleyim:
öncelikle tanyevic, en dandik maçlarda bile oynatmadığı barış' ı bu maçta kritik zamanda 3 dk falan oynatmıştır ve barış da hücum faul yapmıştır, bir eksi burdan barışa değil tabi. son 5 dkda tamamen kısa oyunculara döndü ki yunanistan bizim oyuncularımıza karşılık oyuncu aldıkları için bize yaramadı bence. çünkü onların kısaları bizim kısalara göre daha etkiliydi.
hidayet, ikinci turun başından beri hido' nun ritmini bulmasını bekliyorduk, bu maçta sevindik sonunda geri döndü dedik, hooop bir çok kolay bi hatalı pas, sonucunda top kaybı tabiki. sonra uzatmada topu çaldık getirdik, ersan hido' ya verdi, hido pozisyon yaratıp bir şutu atamadı yine ritmini bulamadın be hido.
ersan, çenesi açıldıktan sonra, ersan kapandı malesef... ama ona lafım yok belki ciddidir, belki darbe almaması gerekiyordur atıp tutmayayım. zaten ersan şu ana kadar ki oyunuyla hepimize yetti belki en iyi oyuncumuzdu. ayrıca,
hido baksın ersan' a milli takımda nasıl oynanılır görsün diyorum.
semih, olmaz canım senden olmaz o kadar oyuncu var bak bir sana böyle diyorum. pota dibinden atarsın onlar bile girmez.
gerçi ben sevindim erken faul problemine girdi bugün diye. bilmiyorum ya basketbol zekası denen şeyden nasibini almamış ya da heyecandan falan kendini kaybediyor. sonuç olarak sana burda yer yok semih, anla şunu. ayrıca da al tanyevici, öp başına koy, onun yaptığını baban yapmaz sana.*
oğuz, bence bugün kötü oynamadı, elinden geleni yaptı sonuçta. sadece erken faul problemine girdi. sırtı dönük oynayabilen, yeteneği olan bir oyuncu.* ama daha geliştirecektir kendini.
ömer aşık, yetenekli pivot ve elinden geleni yapıyor. evet, kaybetmemizde ömer' in serbest atışlarının etkisi tabiki de var ama dediğim gibi tek bir kişiye bağlanamaz. ayrıca adam %23 gibi berbat bir serbest atış yüzdesiyle varsa, bu iki günlük çalışmayla aşacağı bir şey değildir. yani biz bugün zaten ömer' in serbest atışlarından bir şey beklememeliydik. seneye dünya şampiyonasında böyle olmayacağını umuyorum, ömer çalışkandır, aşacaktır bu sorunu.
ender ve kerem kesinlikle bugün iyilerdi. sadece kerem ilk 20 dakika yavaş oynadı dinamik değildi, ama sonraki oyunuyla telafi etti bence. turnuvanın başından beri ersanla beraber en beğendiğim oyuncudur, ayrıca.
ömer onan, baba olmanın verdiği mutluluktan olsa gerek, coştu ve coşturdu bugün. dinamik oynadı, hızlı oynadı, akıllı oynadı ama boş üçlüğü kaçırmayacaktı. napalım olur o kadar.
ve tabi yunanistan' a verilen 4 saniye, bize yapılan ve çalınmayan faul lerinde bu mağlubiyetteki katkısı büyüktür.
ama keşke yenseydik be, sadece basket maçı olduğu için değil, rakip yunanlılar olduğu için de çok isterdim bunu. yine olmadı ve ben yine hırsımdan ağladım, evet.

isigim sana asigim

hangi cinsiyetten olduğunu merak ettiğim nesildaş. yukarıda bir kişi de aynı çelişkiyi dile getirmiş zaten. (#6053313)

ömer aşık

slovenya maçında, son kullandığı kritik iki serbest atış da sayı olmuştur. kendisi de dahil olmak üzere tüm oyuncular küçük bir şaşkınlık yaşamıştır.***
ayrıca iyi oyuncudur, hoş oyuncudur, efendi oyuncudur, çalışkan oyuncudur.*

yaran facebook yorumları

arkadaşın fotoğrafının arkasında, posterde james* gözükmektedir.
bir kızın yorumu:
-ayyy x, o herif ne korkunç, aynı murat kekilli..
(bkz: bir anda bütün dünya karardı)

zaman kaybı filmler

(bkz: barcelona barcelona)

türk kızlarındaki küçük göğüs büyük kalça sorunu

türk erkeklerinin, türk kızlarını eleştirme, bok atma, beğenmeme takıntısından gelen sorundur. ayrıca kızların değil erkeklerin sorunudur, kızların ancak özelliği olur.

cemal hünal

her yönüyle hayran olduğum bir oyuncu. bir kere kesinlikle tipsiz değil, aksine çok farklı bir çekiciliğe sahip. ses tonu, mimikleri ve duruşu hangi roldeyse bütünleşiyor sanki adamla. bir başka ya anlatamadım şimdi.
ailesine de ayrı bir hayran kaldım, bilmiyorum şu an çok dağıldım ama sonra bunu düzeltecem sözlük.

hiçbir kızın yüz vermediği yakışıklı erkek

ya erkek değildir ya yakışıklı değildir. aksini düşünemiyorum.

çok erkek var diye mühendisliği tercih eden kız

bir de inşaat mühendisliğini seçse tam olur.

ezan sesi duyunca müziği kapatan insanlar

ezan sesini duyunca müziği kapatmanın yobazlıkla uzaktan yakından alakası olmadığını bilen, komplekslerinden sıyrılmış, saygılı insandır. takdir edilesi insandır.

kızları aşık etmek için yapılması gerekenler

biraz tipiniz varsa bir de piçseniz tamamdır zaten.

kızların yakışıklı erkek görünce verdiği tepki

-oha lan gördün mü yanımızdan geçeni?
-sen yanındaki taş gibi kızı gördün mü?
-eeee şey, bu kadar realist olmasak..

ikisi bir arada güzel olmayan şeyler

mehmet ali birand ve kanal d.