bugün

entry'ler (33)

doğu karadenizlilerin sevilmeme nedenleri

Onlar da size bayılıyor zaten.

Bugün, dün ve hatta yarınki Türkiye siyasetinde aktif rol alan, alacak olan adamların çoğu Trabzon, Rize eksenli. Vatansever, yardımsever, milliyetçi adamlardan çıkar. Şimdi milliyetçilik kötü diyemem biri çıkarsa da açsın cumhuriyet hangi akımla kurulmuş onu okusun. Kötü bir şey değil. Kafatasçılık demiyorum, milliyetçilik. Hani şu 6 okta olanından.

Cumhuriyet'in ilk döneminden bu yana Atatürk'ün korumalığını yapmış topal osman'dan tut, Çepni boylarına kadar bir ton adam bulursun vatanı için canını verebilecek. PKK itlerinin, 14 yaşındaki eren'i şehit etme nefreti nereden geliyor ? Karadeniz'e sızamadıklarından olmasın sakın ?

Rum kökenli demişler ? Allasen nüfus mübadelesi sonucu Türkiye'de kalan Rumların çoğu istanbul'da yaşar. Trabzon'da bir avuç köyde Rum kökenli vardır. Rumlar mübadele sırasında altınlarını bile alamadan gitmiş adamlar. Rumca konuşabilmek Rum yapıyorsa zaten go home yanke.

Kafaları zehir gibi çalışır. Öyle yayvan adamlar değillerdir. Tereciye tere satamamaksa sıkıntı eyvallah. Kuyruk acısını anlarım. Esnafına laf söylüyorsanız eyvallah. Ben de sevmiyorum. Son yıllarda Araplar in gözde mekanı olması sonucu 1'e 5 fiyat çekerler adama. Ben de sevmiyorum. Haklısınız.

Namus, ar damarları da çatlamamıştır çoğunun. Düşüp kalkayım sonra sıkıldım başkasına dadanayım olayı da yok "Evlenmeyeceksen kalk git haburdan" gibi bir tepki alabilirsiniz. Kişinin kendini eşine saklaması çağ dışı ise evet biz yobaz ve ilkel bir toplumuz.

Sonra bakayım, daha ne var.

Ha , akp. Evet ben de sevmiyorum. Oy moy da vermiyorum. Oy vereni de anlamıyorum ama kalkıp da tüm şehri yaftalamasina da içim elvermiyor. Hadi selametle.

güvenilir kız vs güzel kız

Zaten asklar hep yalan.
En iyisi mi Kuymak yapan.

çocuk istememe sebepleri

sebep mükemmeliyetçilik ve çok düşünmek de olabilir.
Çocuğuma iyi bir gelecek sunamayacaksam, hiç dünyaya getirmem diyen insanlar da tanıyorum. ilk duyduğumda abartı bulsam da azıcık düşününce çok hak verdiğim şeyler oldu.

Bakmak, büyütmek vs sıkıntı değil. iyi yetiştiremeyeceğine güvenmiyorsa er ya da hanım kişi bence geçerli bir sebep ya da maddi olarak hazır değilse ve çocuğuna gelecek kuramayacağından endişe ediyorsa yine makul bir sebep. Ha kalabalık aileye bayılırım , çok da isterdim öyle olsun ancak evlilik sorumluluğunun ve çocuğa iyi bir ahlak vermenin öneminin ne denli mühim olduğunu gördüğüm için öyle yapar çıkarız büyür gider diyemem sanırım ileride.

köyde yaşamanın avantajları

Taze sağılmış süt,
El yapımı tereyağı,
Bol oksijen ve temiz hava,
Çökelik, kırma, telli vb. Peynir türevleri,
Bol bol tefekkür etmeye sebep doğa harikası,
Düzenli bir uyku düzeni,
Minimum stres.

Daha n'olsun ?

selam türkistan a

Birkaç sene önce Ali Kınık konserinde dinlediğim efsane türküdür kendileri.

Kendisi bilhassa "Tanrı dağı, Tanrı dağı" kısmını çok güzel dile getirir.

sözlükten sevgili bulmak

Bizzat yaşamasam da şahit oldum. iTÜ modlarından evlenen var, burada da olabilir neden olmasın ? Öz kuzenim bu sene nişan takacak mesela. Artık düğün de nasip. Yalnız benim tanıdıklarımın hiçbiri burayı evlenmek için kullanmadı. Hani nasip derler nereden gelecek belli değildir diye. Tam olarak öyle oldu işte. Yoksa burada yazan insanlar da otobüste yanyana oturduğumuz , aynı marketten alışveriş yaptığımız insanlar.

plasebo etkisi

Nenemin geçen sene diz ağrılarından şikayetçi olması ve akabinde tıpcı kuzenimin minik şekerleri bir ilaç kutusuna doldurup "nene al bunları sabaha akşam günde 2 kere iç " demesiyle vuku bulmuş olay. Ciddi ciddi nenem iyileşti swh

Ama yine de siz evde şeyyetmeyin tabi.

instagram

boşanma eşiğinde olan arkadaşlarımın "kahve keyfisi" hikayesini gördükten sonra asla ve kat'a paylaşımlara inanmadığım mecradır.

eski günlere özlem duymak

(bkz: yengeç burcu)

abdurehim heyit

şöyle güzel dizelerin sahibi, başımız sağ olsun.

seher vakti gördüm gözümün sultanını;
dedim: sultan mısın? o dedi: yok, yok.
gözleri ateş yeri, kolları kınalı;
dedim: çolpan mısın? o dedi: yok, yok.

dedim: ismin nedir? dedi: ayhan'dır.
dedim: yurdun nere? dedi: turfan'dır.
dedim: başındaki? dedi: hicrandır.
dedim: hayran mısın? o dedi: yok, yok.

dedim: aya benzer, dedi: yüzüm mü?
dedim: yıldız gibi, dedi: gözüm mü?
dedim: alev saçar, dedi: sözüm mü?
dedim: volkan mısın? o dedi: yok, yok.

dedim: çatık nedir? dedi: kaşımdır.
dedim: siyah dalga nedir? dedi: saçımdır.
dedim: on beş nedir? dedi: yaşımdır.
dedim: canan mısın? o dedi: yok, yok.

dedim: deniz nedir? dedi: kalbimdir.
dedim: rana nedir? dedi: dudağımdır.
dedim: şeker nedir? dedi: dilimdir.
dedim: bir tatsam? o dedi: yok, yok.

dedim: zincir vardır, dedi: boynumda.
dedim: ölüm vardır, dedi: yolumda.
dedim: bilezik? dedi: kolumda.
dedim: korkar mısın? o dedi: yok, yok.

dedim: neden korkmazsın? dedi: tanrı'm vardır.
dedim: daha başka? dedi: halkım vardır.
dedim: daha yok mu? dedi: ruhum vardır.
dedim: şükran duyar mısın? o dedi: yok, yok.

dedim: istek nedir? dedi: gülümdür.
dedim: savaş var? dedi: yolumdur.
dedim: ötkür nedir? dedi: kulumdur.
dedim: satar mısın? o dedi: yok, yok

bozuk bir plak olsanız

Şahsen benim bir adet vardı. Eşya olanından. Lübnan menşeili, bizim çatı katına nasıl girmiş en ufak bir fikrim dahi yoktu ancak iğnesinin bir kısmı kırık olup Handan Kara veyahut Melahat ablanın çok güzel şarkılarını çaldığım oldu. Plakları sevelim yahu. Bozuk da olsa sevelim.

hitlerin asosyal olması

Asosyal olmasını bilmiyorum ama yaptığı resimler fena değilmiş. Adını farklı bir şekilde anıyor olabilirdik.

kadınların piç erkeklerden hoşlanma sebepleri

Kadınlar bir şeyleri düzeltmeye, onarmaya ve ben yaptım demeye meyillidir. Piç erkek de sevmezler, esasen onları cezbeden karşısındaki adamı 'kendince' düzeltme merakını harekete geçirmesidir. Oysa sevginin ve ikili ilişkilerin en temel kuralı bir insanı değiştirmekten ziyade onu olduğu gibi kabul etmekten geçer. Ancak bunu henüz fark edememiş hanım kişisi illa da piç diye nitelendirilen beyi düzeltme güdüsü ile yola çıkarsa yine en çok üzülen ve ilişki sonunda kalbi onarılması gereken ne yazık ki ta kendisi olacaktır büyük ihtimalle. Ha hanım kişi, bile isteye böyle bir bey tercih ediyorsa da yine kendince haklı ve ilgi alanları olabilir. Nitekim bu da bir tur arz talep meselesidir.

vadideki zambak

bohemyan anlatımı, uzun uzadıya betimlemeleri ve tekrire varan biçimi ile sevemediğim bir balzac eseri.

en sevilen anons sesleri

sıradaki istasyon sağmalcılar.

nekst sıteyşın sağmalcılar.

içli köfte yapabilen kız

Küçükken yengem sadece bir tanesini birkaç saniye içerisinde yaptığı için bende 'aşırı zor kesin aşırı efor gerektirir bu yemek' diye algı oluşturmuş senelerce hiç mutfağa girip denememiştim bile hem nasıl olsa bizim yöremize ait bir yemek de değildi. Geçenlerde yine yapan birine denk geldim o an olayın aslında bilek hareketi olduğunu fark ettim. Henuz bir kez denemekle birlikte harcın yumurta ve su ayarı iyi tutturulursa ilerideki aşamalarda bir sıkıntı çıkmıyor gibi. Yine de tabi ki eli alışan ve kolayca yapabilen hanımlara helal olsun, kolay değil.

bir kitaba 25 tl veren insan

Bir şeyin fiyatından bahsetmeyi hiç hoş bulmasam da gerekirse 250 lira da verebilirim. Gerekirse diyorum çünkü çok sık kitap okuyan biri olarak kitap fiyatları ne yazık ki " aldı başını gitti " hal böyle olunca son zamanlarda halk kütüphanelerini daha sık ziyaret eder oldum. Ancak kitaba verilen paraya acımıyorum arkadaş.

12 adet tonbalığı konservesinin 100 tl olması

Hala farkında değilsek farkında olalım ki o eski 100 lira, o eski 100 lira değerinde değil. illa ki faiş fiyatların da etkisi ya da söz konusu kişinin ismi popülaritesi de vardır bunda ama Allah aşkına artık 100 lira o eski yüz lira değil bunu fark edelim.

Birkaç ay önce 5 liraya aldığım sıvı sabun şu an 17 kusur lira. Hacı şakir marka.

Bim'den 2 hafta önce aldığım Arap sabunu 3.9 , şu an 8 lira civarı. Bunların üstüne yeni bir zam gelirse akıbet ne olur işte onu hiç kestiremiyorum.

kırsal kesimlerde dönen fuhuş

Anadolu'yu masum sananların asla kabul etmeyeceği gerçek ancak durum tam olarak da öyle. Bir kasabayı bir köyü azıcık eşseniz eminim altından bir sürü zina silsilesi çıkacak ancak söz konusu bireyler tam tersi bir duruş sergilediği amiyane tabirle dürüst olmadığı için kimsede en ufak bir şüphe bile zuhur etmeyecektir senelerce. Çünkü biz öze değil duruşa bakan bir toplumuz evet.

benzinli araba vs dizel araba

Benzin ile eğlenilip dizel ile evlenilebilir.

Şaka bir yana benzinli aracın kalkış hızı tercih sebebidir.