hukuka aykırı bir şey olmadığı halde hiç bir açıklama, hiç bir özür olmadan başlıkta yazan tüm entryler silinmiş. bir daha silinmesi durumunda hiç üşenmeden tüm entrylerimi siler, son sözümü söyler terk ederim burayı.

(bkz: moderasyon ayağını denk alsın)

öldürüldüğü iddia edilen bir kadındır. tecavüz edildiğine dair kanıtlar (uyumayı tetikleyici ilaç ve tırnak altında şüphelilerin dnası) vardır. intihar etmesini gerektirecek sebepler yoktur. şüphelileri Çağatay Aksu ve Berk Akand isimli kişilerdir. yargılaması ankara 31. ağır ceza mahkemesinde devam etmektedir.

https://www.ntv.com.tr/ka...gr,IDyFD87Sg0uz6zqpJGVlnA
tıpkı ekşi sözlükte olduğu gibi, uludağ sözlük'teki şule çet başlığındaki entryler mütemadiyen siliniyor.

sildiren kim?

çağatay aksu.

çağatay aksu kim?
şule çet cinayetinin 2 sanığından biri.
diğeri; (bkz: berk akand)

çağatay aksu'nun talebi ile ankara batı 2. sulh ceza hakimliği kararı ile şule çet başlıkları sözlüklerden kaldırılıyor...

şimdi, bir davanın sanığının, bir cinayet zanlısının bir talebi ile nasıl başlık sildirilir?

bir mahkeme nasıl böyle bir karar alabilir.

ben bu ülkenin adalet sisteminin ta amına koyayım...

sildir sildir...sen sildirdikçe biz yazmasını biliriz...

not:
burada ne ekşi sözlük, ne de uludağ sözlük yönetiminin bir kabahati yok.
mahkeme kararına uymak zorundalar.
mecburen, seve seve uymak zorundalar.
burada bize düşen iş, o onursuz mahkeme bu başlığı sildirdikçe yeniden açmak ve başlığa entry girmektir.
Katledilmis bir genç kiz.

Al bunu da sil amk.
“sanık Çağatay Aksu'ya müebbet ve 12 yıl 6 ay, diğer sanık Berk Akand’a ise 18 yıl 9 ay verilen hapis cezaları onaylandı.”
Şule Çet darp edilip, tecavüz edilerek boynu sıkılarak öldürülüp yirminci kattan aşağı atılmıştır.”

Sen gittiğinden beri verilen adalet savaşı Sonunda bitti. Huzur içinde uyu güzel kız.
katili müebbet hapis + tecavüzden dolayı 10 yıl,
katilinin suç ortağı 18 yıl 9 ay cezaya çarptırılmış.

buna da şükür.

sonuçta malesef bu tip suçlarda verebileceğimiz daha üst bir ceza yok kanunlarda.

aslında bu şerefsizler keşke müebbet hapis cezasını tamamlayabilseler.
keşke herhangi bir indirim veya af olmasa ilerleyen yıllarda.
emin olun bu cezalar idamdan daha mantıklı ve daha tesirli.

idam edilse kurtulur bunlar. neden bu ödülü vereceksiniz ki?

dönelim madalyonun öbür yüzüne.
farkında mısınız, bu şule çet olayında konu gündemden düşse idi, konu sosyal medyada bu kadar dillendirilmese, üstüne gidilmese idi bu katiller daha az ceza alacaktı.
konu sürekli gündemde tutulduğu için adalet sağlandı.

aslında son yıllardaki tüm olaylar böyle.
konuları gündemden düşmeyenler gereken cezaları alıyor, adalet yerini buluyor, ama sosyal medyanın üzerine gitmediği konular unutuluyor, yeterli cezalar verilmiyor.

işte bu yüzden sosyal medya önemli.
malesef ülkemizdeki adaletin, hukukun geldiği nokta açısından içler acısı bir durum.

bir de şule çet başlığını ekşi sözlük ve uludağ sözlükten sildirten yavşak avukata bir çift lafım olacak.
ne oldu ulan vicdansız şerefsiz?
o başlıkları sildirince savunduğun katil piç serbest mi kaldı?

şule çet başlığını sildiren avukat, o kararı veren hakimler...
aha bu cezalar hepinize girsin.
Adaletin kelime anlamını icra ettiği bir gün oldu.

Gelecek davalara örnek teşkil etmesi dileğiyle.
Hadi basligi yine silin hadi.

Adalet yerini buldu ama binlerce insan ugrasti didindi anca yerini buldu.
tecavüz ve cinayet kurbanı genç kadın.
allah rahmet eylesin. nur içinde yatsın.

tecavüzcü katillerinin kolu sözlükte olmalı ki hiçbir hakları olmadığı halde gene maktulün adını taşıyan bu başlık siliniyor, allahtan rahmet dilediğimiz entryler bile bu kıyımdan nasibini alıyor.
suçlu yatakçısı paragözler bilmelidir ki şule çet adına başlık açmak suç değil, tecavüz ve cinayet suç.
Bugün, tam şu anda karar duruşması var. Tüm kalbimle ankara adliyesindeyim, bugün inşallah suçlular cezalarını çekecekler. Adalet bu noktaya kadar geldi, devamını da getirir diye umuyorum.
Soldurduğunuz, hayattan kopardığınız tüm kadınlar için emsal niteliğinde bir karar verilecek. Bunu sağlayan da ne acı ki mahkeme değil sosyal medyanın gücü olacak. Bizler sayesinde şule huzur bulacak...
Berk akand ve çağatay aksu bu katil zanlıları unutulmamalı, o entry sildiren mahkemeler de sağ duyulu olmalılardır.

ankara’da lüks bir plazanın 20. katından düşerek ölen şule çet’in otopsi raporu ortaya çıktı.

raporda, daha önce intihar ettiği ileri sürülen çet’in ölümünden önce ilişkiye zorlandığına dair bulgulara rastlandığı belirtildi. çet’in düştüğü iddia edilen pencerede ise kendisine ait parmak izine ulaşılamadı.

gazi üniversitesi sanat tasarım fakültesi tekstil tasarımı 2. sınıf öğrencisi şule çet, yanında çalıştığı çağatay a. ile 28 mayıs tarihinde buluştuğu çağatay a.’ya ait çankaya ilçesindeki bir plazanın 20. katındaki ofisten gece saat 04.00’da düşerek ölmüştü. olay sonrası başlatılan soruşturmanın seyri, adli tıp kurumu’ndan gelen otopsi raporuyla değişti.

tırnak altında şüphelinin dna’sına rastlandı

hürriyet'ten fevzi kızılkoyun'un haberine göre; soruşturma dosyasına giren otopsi raporunda çet’in ölümünden önce ilişkiye zorlandığına dair bulgular yer aldı.

ayrıca çet’in 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular (deri kalıntısı) ve dna bulguları tespit edildi. çet’in kanında “uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” ile vücudunda boğuşma izlerine de rastlandı. erkeğe ait doku örnekleri ve dna bulgularının ise çağatay a.’ya ait olduğu belirlendi. çet’in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. yapılan kriminal incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen olay yeri inceleme raporu’nda çet’in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi. çet’in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.

‘atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı’

çet ailesinin avukatı umur yıldırım, çet’in öldürüldüğünü savunarak, “ilk günden intihar etmediğini söyledik. o geceki yazışmalar, attığı mesajlar da bunu gösteriyordu. otopsi raporu her şeyi ortaya çıkardı. ters ilişkiye zorlanmış, bu şekilde tecavüze uğramış. düştüğü pencerede parmak izi tespit edilememiş. atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı? bu kız balıklama atlamadığına göre demek ki ya öldürülüp öyle atıldı ya da baygın haldeyken atıldı” iddialarında bulundu.

2 kez gözaltına alındı ve bırakıldı

çet’in ölümünün ardından bir numaralı şüpheli olarak 2 kez gözaltına alınan ve her ikisinde de adli kontrol şartı ile serbest kalan çağatay a., ifadesinde çet’in camdan atlayarak intihar ettiğini belirterek, “kendisine engel olmaya çalıştım, atlarken tutmaya çalıştım ama başaramadım. atlamasın diye tutuğum sırada parmaklarımda sıyrıklar oluştu. abi kardeş ilişkimiz vardı. ‘yaşamak istemiyorum’ diyerek atladı” demişti. çet’in ölüdüğü sırada plazadaki ofiste çağatay a.’nın dışında b.a.’nın da bulunduğu ortaya çıkmıştı. b.a. ise ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini söylemişti.

'buradan çıkamıyorum, adam bana takmış bırakmıyor'

çet’in gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradığı, “şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği, ev arkadaşının kendisini aradığı öğrenildi. bu görüşmeden 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise çet’in ev arkadaşına “buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı da ortaya çıkmıştı.
Katledildigi söylenen genc bir kizdir. Mahkemesi devam etmektedir.

Basligin sürekli silinmesi büyük ihtimal yayin yasagi geldigindendir. Tabi böyle bir yasak geldi mi bilmiyorum. Yayin yasagi gelse de gelmese de bu basligi silen kisi de o kizi katledenlerle ayni düsünceye sahiptir. bu yüzden bu basligi silen kisi de yargilanmalidir.

Onun ben ... (siz durumu biliyorsunuz).
iyi ki bu başlığı fırtlattın sevgili yazar, yoksa kimsenin ruhu duymayacaktı. böyle bir terbiyesizlik yapılamaz bence de ayaklarını denk alsınlar.
duruşma gününe az bir zaman kaldı, yeniden ertelenmez inşallah. hak eden o iki şerefsiz katil cezaevinin dibini boylayacaklar. şule çet için adalet istiyoruz!
görsel
Bir ülkede, makam mevki para ve itibar (nüfuz-güç) eğer adaletin tecelli etmesinin önünde engel teşkil ediyorsa, işimiz zor demektir.

Edit: başlığı yine silecekler..
Çağatay Aksu, cinayetten müebbet hapis, tecavüzden 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Berk Akand’a, 18 yıl 9 ay hapis cezası verildi. şimdi sıra rabia naz davasinda.