bugün

hukuka aykırı bir şey olmadığı halde hiç bir açıklama, hiç bir özür olmadan başlıkta yazan tüm entryler silinmiş. bir daha silinmesi durumunda hiç üşenmeden tüm entrylerimi siler, son sözümü söyler terk ederim burayı.

(bkz: moderasyon ayağını denk alsın)

öldürüldüğü iddia edilen bir kadındır. tecavüz edildiğine dair kanıtlar (uyumayı tetikleyici ilaç ve tırnak altında şüphelilerin dnası) vardır. intihar etmesini gerektirecek sebepler yoktur. şüphelileri Çağatay Aksu ve Berk Akand isimli kişilerdir. yargılaması ankara 31. ağır ceza mahkemesinde devam etmektedir.

https://www.ntv.com.tr/ka...gr,IDyFD87Sg0uz6zqpJGVlnA
iyi ki bu başlığı fırtlattın sevgili yazar, yoksa kimsenin ruhu duymayacaktı. böyle bir terbiyesizlik yapılamaz bence de ayaklarını denk alsınlar.
duruşma gününe az bir zaman kaldı, yeniden ertelenmez inşallah. hak eden o iki şerefsiz katil cezaevinin dibini boylayacaklar. şule çet için adalet istiyoruz!
Katledilmis bir genç kiz.

Al bunu da sil amk.
Silen sözlük yönetiminin keyfiyatı değil, mahkeme kararıdır. Dava henüz sonuçlanmadığı için sanıklar haklarında ki sosyal medya da bulunan iddialardan ötürü iftiraya uğradıklarını ve kendilerinin, ailelerinin sıkıntılar yaşadığını söylemiş ve suç duyurusunda bulunmuş. Bu yüzden mahkeme kararıyla silinmiş entryler. Neyse elbet bitecek o mahkeme.

Edit : 16 ekim günü 4. Duruşma yapılacak. Umarım adalet yerini bulur.
Berk akand ve çağatay aksu bu katil zanlıları unutulmamalı, o entry sildiren mahkemeler de sağ duyulu olmalılardır.

ankara’da lüks bir plazanın 20. katından düşerek ölen şule çet’in otopsi raporu ortaya çıktı.

raporda, daha önce intihar ettiği ileri sürülen çet’in ölümünden önce ilişkiye zorlandığına dair bulgulara rastlandığı belirtildi. çet’in düştüğü iddia edilen pencerede ise kendisine ait parmak izine ulaşılamadı.

gazi üniversitesi sanat tasarım fakültesi tekstil tasarımı 2. sınıf öğrencisi şule çet, yanında çalıştığı çağatay a. ile 28 mayıs tarihinde buluştuğu çağatay a.’ya ait çankaya ilçesindeki bir plazanın 20. katındaki ofisten gece saat 04.00’da düşerek ölmüştü. olay sonrası başlatılan soruşturmanın seyri, adli tıp kurumu’ndan gelen otopsi raporuyla değişti.

tırnak altında şüphelinin dna’sına rastlandı

hürriyet'ten fevzi kızılkoyun'un haberine göre; soruşturma dosyasına giren otopsi raporunda çet’in ölümünden önce ilişkiye zorlandığına dair bulgular yer aldı.

ayrıca çet’in 9 parmağının tırnak altında bir erkeğe ait dokular (deri kalıntısı) ve dna bulguları tespit edildi. çet’in kanında “uyumayı tetikleyen uyarıcı madde” ile vücudunda boğuşma izlerine de rastlandı. erkeğe ait doku örnekleri ve dna bulgularının ise çağatay a.’ya ait olduğu belirlendi. çet’in düştüğü ofisteki 25 ayrı noktada da parmak izi çalışması yapıldı. yapılan kriminal incelemenin ardından soruşturma dosyasına gönderilen olay yeri inceleme raporu’nda çet’in 3 farklı yerde (bir gazoz kapağında, çalışma ofisi masasında ve sehpada) parmak izi belirlendi. çet’in düştüğü 1.20 santimlik pencerenin camında, pervazında ve çerçevesinde ise genç kadına ait parmak izi tespit edilemedi.

‘atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı’

çet ailesinin avukatı umur yıldırım, çet’in öldürüldüğünü savunarak, “ilk günden intihar etmediğini söyledik. o geceki yazışmalar, attığı mesajlar da bunu gösteriyordu. otopsi raporu her şeyi ortaya çıkardı. ters ilişkiye zorlanmış, bu şekilde tecavüze uğramış. düştüğü pencerede parmak izi tespit edilememiş. atlayacak biri pencerenin kenarından tutmaz mı? bu kız balıklama atlamadığına göre demek ki ya öldürülüp öyle atıldı ya da baygın haldeyken atıldı” iddialarında bulundu.

2 kez gözaltına alındı ve bırakıldı

çet’in ölümünün ardından bir numaralı şüpheli olarak 2 kez gözaltına alınan ve her ikisinde de adli kontrol şartı ile serbest kalan çağatay a., ifadesinde çet’in camdan atlayarak intihar ettiğini belirterek, “kendisine engel olmaya çalıştım, atlarken tutmaya çalıştım ama başaramadım. atlamasın diye tutuğum sırada parmaklarımda sıyrıklar oluştu. abi kardeş ilişkimiz vardı. ‘yaşamak istemiyorum’ diyerek atladı” demişti. çet’in ölüdüğü sırada plazadaki ofiste çağatay a.’nın dışında b.a.’nın da bulunduğu ortaya çıkmıştı. b.a. ise ifadesinde başka odada olduğunu, neler yaşandığını bilmediğini söylemişti.

'buradan çıkamıyorum, adam bana takmış bırakmıyor'

çet’in gece 01.48 gibi ev arkadaşını aradığı, “şimdi ben içeriye geçiyorum, beni ara ve acil gelmem gerektiğini söyle” dediği, ev arkadaşının kendisini aradığı öğrenildi. bu görüşmeden 12 dakika sonra saat 02.00 sıralarında ise çet’in ev arkadaşına “buradan çıkamıyorum, adam bana takmış. bırakmıyor, keşke gelmeseydim” diye mesaj attığı da ortaya çıkmıştı.
ülkenin hukuk düzeninin son 20 yıl içerisinde bulunduğu bataklığın özeti oldu bu kızcağız ve davası.

neresinden tutsan elinde kalıyor olay ama hala 4. duruşmayı bekliyoruz suçlu olduklarının ilanı için.

toplum baskısı olmasa tutuksuz yargılanacaklardı neticede, şu anki süreç bile bir kazanım, öyle bir bataklıktan bahsediyoruz.
Öldürüldüğü ve tecavüze uğradığı kesin olan genç bir kadındı. Silinene kadar kusa kusa okuyun. Kanında uyutmak için içeceğine atılmış uyusturucu madde de bulunmuştur.
bu kız katledildi.
amk çocukları bakın bu kız katledildi.
rantın piçleri bu kız katledildi.
kapitalizmin köpekleri. bu kız katledildi.
silin amk. başlığı da silin entryleri de silin biz yine yazarız. sonra bizleri siler en sonunda da kendinizi si*ersiniz!
Katledildigi söylenen genc bir kizdir. Mahkemesi devam etmektedir.

Basligin sürekli silinmesi büyük ihtimal yayin yasagi geldigindendir. Tabi böyle bir yasak geldi mi bilmiyorum. Yayin yasagi gelse de gelmese de bu basligi silen kisi de o kizi katledenlerle ayni düsünceye sahiptir. bu yüzden bu basligi silen kisi de yargilanmalidir.

Onun ben ... (siz durumu biliyorsunuz).
tıpkı ekşi sözlükte olduğu gibi, uludağ sözlük'teki şule çet başlığındaki entryler mütemadiyen siliniyor.

sildiren kim?

çağatay aksu.

çağatay aksu kim?
şule çet cinayetinin 2 sanığından biri.
diğeri; (bkz: berk akand)

çağatay aksu'nun talebi ile ankara batı 2. sulh ceza hakimliği kararı ile şule çet başlıkları sözlüklerden kaldırılıyor...

şimdi, bir davanın sanığının, bir cinayet zanlısının bir talebi ile nasıl başlık sildirilir?

bir mahkeme nasıl böyle bir karar alabilir.

ben bu ülkenin adalet sisteminin ta amına koyayım...

sildir sildir...sen sildirdikçe biz yazmasını biliriz...

not:
burada ne ekşi sözlük, ne de uludağ sözlük yönetiminin bir kabahati yok.
mahkeme kararına uymak zorundalar.
mecburen, seve seve uymak zorundalar.
burada bize düşen iş, o onursuz mahkeme bu başlığı sildirdikçe yeniden açmak ve başlığa entry girmektir.
Davası yılan hikayesine dönen, toplumun büyük bir çoğunluğunun katledildiğini düşündüğü kızdır.
istedikleri kadar sildirsinler yazmaya devam!
Başlığı yine sildirilmiştir. Sözlüğün yapabileceği bir şey yok. başlığı siler sözlüğün elinde değil. O yüzden yapacak bir şey yok.

Fakat gerçeği saklayamazsınız. O koruma o fotoğrafı sildirebildi mi?

Hayır.

Katledilmiş bir genç kız.
unutulmaması gereken başlık.
tecavüz ve cinayet kurbanı genç kadın.
allah rahmet eylesin. nur içinde yatsın.

tecavüzcü katillerinin kolu sözlükte olmalı ki hiçbir hakları olmadığı halde gene maktulün adını taşıyan bu başlık siliniyor, allahtan rahmet dilediğimiz entryler bile bu kıyımdan nasibini alıyor.
suçlu yatakçısı paragözler bilmelidir ki şule çet adına başlık açmak suç değil, tecavüz ve cinayet suç.
Bir ülkede, makam mevki para ve itibar (nüfuz-güç) eğer adaletin tecelli etmesinin önünde engel teşkil ediyorsa, işimiz zor demektir.

Edit: başlığı yine silecekler..
https://twitter.com/suleicinadalet

duruşma devam ediyor.
sanıkların boktan şeylerle kendilerini aklamaya çalıştığı cinayetin faili genç kız.

bir de utanmadan beraat istiyorlar...
Gelecek adaleti bekliyoruz...
sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilen bir sonraki duruşması 20 kasım'a ertelenen genç kız.
ölmesi/öldürülmesi nasıl olumsuz anlamda hayatın akışına aykırıysa
gece yarısı patronun evine gitmesi de aynı oranda aykırıdır.

kimse bana kızmasın.
https://www.haberturk.com...asinda-yeni-rapor-2537965

yeni rapor gelmiş.
tam bir facia.
beraati verecekler. öyle ya da böyle.

--spoiler--
numuneler pozitif ancak cinsel birlikteliği göstermez, tırnaktaki dna da el sıkışmadan geçebilir demiş.
--spoiler--

bu kadar saçma bir açıklama görmedim.
duruşması saat 10:00'da başlayacak.
bugün savcılık mütalaa verecektir.
beraat gelecek. şaşırmayın.
şu sıralar 5. duruşması devam eden kurban.

sanıklar yine osuruktan şeylerle kendilerini aklamaya çalışıyorlar. sanık avukatları da ezberlenmiş ahlaki argümanlarla indirim koparmanın peşinde. hey gidii....

2 hafta sonrasına karar duruşması için gün verildi.
Müziğin sadece eğlence aracı görülmesi zihniyetinden çok bunaldık hepimiz değil mi?

Şule Çet davasında 5. duruşmadan da karar çıkmadı, dava yine ertelendi. Adalet yerini bulana kadar ses olmalıyız!
Güneş Doğsa isimli şarkı, Şule Çet anısına ve #DünyaÇocukHaklarıGünü'nde tüm çocuklar için yayınlandı.

https://youtu.be/ATzPs_ERJUU