bugün

küçükken sırf uslu olduğumda onları görebileceğimi sandığım için uslu durduğum, hala izlemekten keyif aldığım çizgifilm.
Şirinler aşkına!
şirinlemek diye bir kelimeye sahip topluluk.

ucu çok açık bunun.
bi ara modaydı her ortamda şirinlerin aslında komünizmi anlattığı konuşulurdu. bunu yeni öğrenen insanlar diğerlerine anlatmak için can atardı falan. tabi sonra geçti.
tenlerinin mavisi çok seksi bir mavi olan yaratıklardır.
nasıl cogaldiklari merak edilen yaratıklar.
çocukluğun vazgeçilmez çizgi serisi. başlarında gargamel belası olduğunda birbirlerinin yardımına koşan ve her seferinde gargamel'i alt eden mavi şirin yaratıklar.

(bkz: uslu bir çocuk olursanız)
(bkz: rüyanızda şirinleri bile görebilirsiniz)
şirinler'in ülkemizdeki teknik liselerden esinlenerek yaratıldığı rivayet edilir. yoksa 100 tane erkek 1 tane kadın şirinin başka türlü mantıklı bir açıklaması olamaz.
mavi renkli şirin karakterler'dir.
12 kasım 1999 düzce depremi olduğu sırada çoğu çocuğun izlemekte olduğu çizgi filmdir.
Sözlükten beterdir durumları. 100 erkeğe 1 kız düşer.

Edit : sözlükte yazar olanı bile var ki alınıp eksiledi.
bazı çocuk kanallarında yayınlanan çizgi filmler ölçü alındığında "yüzüklerin efendisi" kıvamında olan çizgi filmdir.

çocukluğumuza ait olan bu çizgi filmin hala izleniyor olma sebebi o yıllara duyulan özlem midir yoksa kalitesi midir bilinmez.
bu şerefsizlerden nefret ediyorum.

ibneler!
babamın hastası olduğu çizgifilm. evet yanlış duymadınız. babam. bir ara kinder sürpriz'lerden çıkardı şirinler. beşer beşer alırdı çıkıcak diye. tek bi şirin dışında hepsini bulmuştu. en son birinin elinde görmüş. "onu bana satar mısın lütfen bi türlü bulamadım" demiş. adam da şaşkınlıklar içerisinde tabii. "ne satması abi al senin olsun". demiş... işte şimdi onların hepsi bizim arabanın arkasında, bir tablanın üzerinde durmaktalar. özenle yerleştirildi. ha bir de kupon biriktirip masalcı şirin almıştı.
çocukluğumu çalan çizgi film.
komünizmi savunduğu söylenmiş çizgi filmdir. her şirinin belli bir işi vardır, her şirin bir diğerine eşit seviyede davranır. usta şirinin işi tamir yapmakken, aşçı şirinin işi yemek yapmaktır ve usta şirin, daha fazla yemek vermesi durumunda aşçı şirine öncelik vereceğini belirtmez, aşçı şirin böyle bir teklifte bulunmaz. yemek yapmak, tamir etmek vs. gibi işlerin malzemelerini toplamaları için başka şirinler vardır, bu şirinlerde malzeme topladıktan sonra yine yemek ve tamir gibi bölümlerde diğer şirinlerle aynı önceliği paylaşırlar. nitekim, bu şekilde köyde para veya herhangi başka bir maddi değeri olan bir şeye ihtiyaç olmaz. kimse kendisi için çalışmaz, herkes köy için çalışır, köye sağladıkları katkı herkesi olumlu şekilde etkilediği için, bireysel olarak tüm şirinlerde olumlu şekilde etkilenir.

buradan en kârlı çıkan gargamel ve kedisi azmandır.*
Uzun uzun yıllar önce, ormanın derinliklerinde geçen çizgi film.
Sol frame yüzünden şu an izlemeye başladığımdır.

Uslu bir dede olursam belki görürüm bile bu piçleri.
Uslu bir çocuk olduğum halde göremediğim maviş yaratıklar.
dünyanın abd ve sscb olarak ayrıldığı dönemde sosyalist peyo tarafından çıkarılmış, komunizm propagandası yapmakla suçlanmış ve bir dönem abd'de yayın yasağı getirilen çizgi film. çizgi filmde herkes bir köyde aynı kıyafetle, para olmadan eşit şartlar altında yaşarlar. şirin baba kırmızı şapkası ve sakalıyla karl marx'a benzetilir. gargamel papaz cübbesi giymesiyle dini, altın ve para düşkünlüğüyle kapitalizmi, şirine feminizmi, güçlü şirin maço erkeği, süslü şirinse eşcinselliği temsil eder.
mavi renkli dondurmaya verilen isimlerden biriymiş.

(bkz: öğrenince çok şaşırılan bilgiler)
(bkz: uludağcı şirin)
komünizmi çocukluktan bize tanıtan çizgi filmdir. şirinler komünistleri, gargamel ise kapitalistleri temsil eder.
Ne yalan söyleyeyim gargamelin bir tane şirini yakalamasını dört gozle beklerdim aynı sylvester gibi aynı tom gibi.
Şirinler çocukluğum minik kahramanları swh
Hala en sevdiğim çizgifilmdir.
o minik mavi insanlara bayılıyorum.
benim favorim hep sakar şirindi hala öyle.

Dipnot: hala iyi bir çocuk olmak için şirinliyorum.
Her şey şirinleri görebilmekle alakalı.
Şirin babaya danışmam gereken çok şey var çok swh