bugün

21 aralık maya efsanesi sayesinde köşe olmuş esnaflarımızdır.
mayalara tapmaya başlayan esnaflarımızdır.
Paraya para demeyen türk esnaflarıdır.
mayalara dua eden esnaf. adamlar zengin oldu.
paraya maya demektedirler şu günlerde.
köşeyi dönmüş esnaflardır.
şirince tamamen çakma köy kıvamında olmuştur artık. para kazanma uğruna sahte rum evleri bile inşaa edilmektedir.
şirince halkının düşüncelerini bilmem ama esnafın memnundur bu durumdan.. ne alırsan 1 tl değilde 10 euro olur.. kazıklama devri başlasın.
paranın amına koyan esnaftır.
Ününün büyük bir kısmını sevan nişanyan' a borçlu olan köyün esnafıdır.
Normal sartlarda 1 senede kazandiklari parayi son bir kac haftada kazanip hafiften koseyi donmuslerdir.
önümüzde ki 10 yıl dükkanı açmayacak esnaf. paranın anasını bellemekle meşguller.
21 aralık günü köşeyi dönüp ışıklardan karşıya geçmeleri muhtemeldir.
22 aralık günü paraları saymak için kepenkleri açmayacaklarmış.
bir ilçe esnafına göre müthiş para kazanan esnaf.

sabah akşam mayalara dua etmesi gerek ama.
şu günlerde tahminen wo-hoooluyorlardır efendim. 30 yılda kazandıkları parayı 3 günde kazanıyolar. vay babam
son günlerde kıyamet gibi para kazanan esnaftır.
adamlar paranın amına koymuş olup 21 aralık sonrası tatil planları yapmaktadır.
"ahaha bayağı para kırıcaz lan, ne kıyamet mi tabi tabi kopçak ama burda etkili olmıycak. ahahahahaha." diyen esnaftır.
kıyametten sonra sinek avlayacak olan esnaftır.
Kıvırcık şarap evine gittiğimde abi ''buraya akın akın insan geliyo, yurt dışına gönderiyorum şarabı.'' demiş, müşterilerinin yazıları ile kaplı duvarı göstermişti. 21 aralıkta artık dükkan kağıt dolar, şaraplar tükenir, 5 liraya papatyadan taç satan teyzem fiyatı 10 katına hatta yirmi katına çıkarar belki.
Kıvırcık amcanın bulunduğu şarabın bol ve bedava olduğu yerdir.
Selçuk'ta ikamet eder çoğu, aslen izmirli olana pek denk gelmedim, hemen hepsi kiracı, gel gel yapar çoğu şarapçı, maalesef,

Ekseriyetle güler yüzlü ve iyi pazarlamacıdır hepsi.

Tezgah açan teyzelere denk gelirseniz, onlardan alışveriş yapın, onlar köylüdür.

Şirince'yi yukarı doğru tırmandıkça, daha doğal insanlarla karşılaşma ihtimaliniz çoğalır, teyzeler genelde burada.

Bütün masamı "bu da bizden" diyen işletmeci de gördüm, 1 köfte 5 biraya afaki hesap getiren müessese de. Üstüne de bahşiş atıp çıktım hiç yüz ekşitmedim.

Daha evlenmedin mi sen? Diye takılanı, geçen ne güzeldin kilo almışsın diyeni, içme artık diyeni, bende gelcem adana'ya diyeni, arayıp soranı, orada olduğum halde yanına gidemeyip özür dilediğimi, herkesi tanıdım.

Seviyorum herkesi.

Bir mahzen sahibi abim evlendi çok güzel bir hanımefendiyle, giderken çeyrek alacağım, evlilik tebriği safi sözle olmaz.

Pansiyonlara laf edemem. Adı üstünde pansiyon. Hemen hepsi aile işletmesi. Aksaklık oluyor. Muhteşem deneyim isteyen nişanyan evleri'ne müracaat etsin.