bugün

hayalci ve pollyannacıdır onlar.

tanrı kendisine milyon yıl hizmet etmiş şeytanı yeni oyuncağı olan insana itaat etmedi diye cennetinden siktir edebiliyorsa, bir gün insanı yeni yaratacağı bir varlığın önünde diz çökmeye zorlamayacağı ne malum?

tanrı denilen şey ego ve kibirin vücut bulmuş halidir, bir fikir felsefe ya da düşünce aşılamaya kalkmadan saf ve sorgulamaksızın kendisine itaat edilmesini bekleyen ki bunu sadece sıkılana kadar yapıp daha sonra yeni yarattığı yeni oyuncağını ona itaat etmiş varlıklara kabul ettirme çabası içinde olan, kabul etmeyenleri boyun eğmeyenleri topu olan küçük cocuk misali bu cennet benim siktir olun gidin diyen ego manyağı acınası güç. b
(bkz: tövbe de yavrum çarpılıcan)
(bkz: tamam şakalaştık geçti)
(bkz: açılın ben hocayım)
(bkz: aslında dünya ahiretten daha adaletli)
olmayan bir varlık, ve olmayan bir diger varlığın birbirleriyle olan hayali konuşmaları ve bunlara inanan insanların olması ne acı, bu ne çelişkidir böyle.
satanist ve/veya ataist söylemi. rabbim ıslah etsin.
(bkz: ahmak olma insan)
başlıkta asıl sorgulanması gereken kısım "tanrıdan sadakat bekleyen insan"

bi terslik var sanki.
ismini şuan hatırlayamadığım bir düşünür, tanrı küçük bir çocuk ve evren onun oyuncaklarıdır söylemiyle uyuşan bir yazı.
başlığın iddiası şudur : ne kadar iyi biri olsan ve ibadetlerini takip edip iyi bir kul olsan bile tanrı seni cennetine almayabilir yada ilerdeki bir zamanda seni cennetinden kovabilir.
iddia bu hali ile doğrudur. biz buna kul olmak diyoruz. samimi bir müslüman iyi bir kul olmaya çalışır cennete girmeye değil. cennet zaten iyi bir kul olmaktır. kalanı Allahın takdiridir ve yüce rabbim her ne eylerse güzelini eyler.
şeytana inanıyorsan Allah da var demektir. allah ın varlığını kabul ediyorsan tapacaksın bilader.
no way out.
(bkz: bak bende bir şey biliyorum ha)
(bkz: yedi günde nasıl yamuldum)
beyninde bir takım şeylerin çalışmadığını gösteren insandır.
(#12460563) gerisi bizi bağlamaz inananla inalılan arasında.