bugün

Türk televizyon dünyasının en uzun soluklu ve en iyi müzik programı olan "Şevket uğurluer'le anılarda müzik"i 17 yıldır sunan ve şu anda da tv8 ekranlarında programa devam eden müzik üstadı. Programında caz müziği içimize işletme görevini üstlenmiştir.
herhangi bir parmağının piyanoya her dokuşuna kurban olduğum müzisyen.
sesini chris isaac'a benzettiğim kadife sesli büyük üstadımız. programını her izlediğimde eskilere götürür beni. not responsible yorumuyla akıllarla kazınmıştır ayrıca.
gerçtiğimiz şubat ayında ilk albümü yayımlanan sanatkar.
not responsible yorumuyla gönüllere taht kurmuş ihtiyar delikanlı.
anılarla müzik adı altında tv'deki nadir kaliteli müzik programlarından birini yapan; jazz, pop, blues tarzda birçok parçayı çalan ve yorumlayan değerli müzisyen.
jazz ve blues müziğini insanın ruhuna işleyen müzik adamı.

(bkz: green fields)
şevket abi, 11 sene izlediğim için abi diyorum artık, eskiden gümüşsuyu'nda, şimdiki çin lokantasının olduğu yerde program yaparmış. aynı şimdiki gibi hafif müzikmiş olayı ve bilmem inanır mısınız ama, 80 öncesi dönemde 4-5 ay sonraya programının bileti satılırmış. ve düşünün ki bu program her hafta...

velhasıl, ülkemizin görüp görebileceği en büyük icracılardan biridir, adının zeki müren, orhan gencebay, ajda pekkan gibi devlerle anılmaması bir oturan taştır yüreğe.

ps: nat nat, nat rispansibıl*
Türk pop müziğinden rock’n roll’a, caz’dan blues’a kadar çok türde müziği yorumlayan 1938 doğumlu piyanist ve şarkıcıdır.
(#19893489)

harika bir sanatçı. ik albümü var ve ikisi de arşivlenesi albümler.

mükemmel bir adam. ne yazık ki ülkemizde gereken değeri görememiş bir müzik efsanesi.
Yahu, ben nasil bugune kadar bu adamdan habersiz kalmisim inanamiyorum.ne guzel sestir, ne guzel calmaktir o. Hayran kaldim. Helal olsun.
81 yaşında vefat etmiş.

https://www.posta.com.tr/...t&utm_campaign=gundem
bu hafta başında aramızdan ayrılan usta müzisyen.

trt'nin tek kanal olduğu yıllarda anılarla müzik adında çok güzel bir program hazırlardı.
Çok uzun yıllardan beri müzikseverlerin hayatına renk ve kalite katmış çok özel bir insan. Herşey için teşekkürler Şevket abimiz, en az daha bir on yıl müzik yapabilirdin ama kısmet bu kadarmış. Nur içinde yat.