bugün

aman ne güzel şeriat cici şeriat diye atıp tutanların açıklayamayacağı görseldir.

biri çıkıp da bunlar gerçek şeriat değil derse secdede hoplatan abimize havale ederiz. bakın ne kadar mutlu kadınlar şeriat düzeninde. *

görsel
Bu gorsele bakip seriat ne kotuymus yaa ne pis ne kaka bi seymis diyebilen insan en basit ifadesiyle gerizekalidir. Hakaret anlaminda kullanmiyorum. Mikroskopta sogan zarina bakan kadin koyup yanina ortulu insan koyunca neyin basarisi oluyor anlamadim. Kumas tuccarlari kar etti ortuyu birakin mi diyosun. Ortunmenin kotu oldugunu gosteriyosan ulan zaten ortunen adami koymussun. Ortunen onun kotu oldugunu dusunse ortunmez zaten. Iki farkli kulturu yanyana koyup bakin bu ne kotu kaka. Yani bi elestiri yapacaksin bari iki agzina bi laf sok ortadogu cok kutsalci kolay gaza gelen gelsimemis toplumlardir falan de. De de bari bi sey soyluyomus gibi olsun. Sizin okudugunuz okulun .. neyse.
şerri düzende kadınların kendi isteğiyle örtündüğünü sanab eğilip kalkmaktan beyin damarları erimiş dinlinin anlayamadığı görseldir.

he yavrum her şey çok güzel orada. insanlar çok mutlu. lan iran'lı kızlar zorla türban istemiyoruz diye kampanya başlattılar, madem o kadar güzel bu iş ne?

zorlamaya karşı durmak, biat etmemek ne zorlarına gidiyor ya. herkes kendi gibi köle olsun diye kuduruyorlar aq.
Gerizekali beyanati tanimina uyan vaaat insan soylemidir.

Seriatle ilgili bildigin klise cumleleri şöyle guzel bi siraya koy araya bir iki aq falanda ekle ki atarli yazinca daha bi süslu oluyo. Hemen ortaya iranida katalim. Kadinlar kapanmah istemiyoolaaa ama diyede yaz. Sanki kapanmak istiyoruz deseler seriat cok guzel diyecekmissin gibi.

Eger bir seyin kotu veya iyi oldugunu soyleyeceksen bunun teoride dogru veya yanlisligindan bahsedersin. Yok metafizik bir seyse '' mantikla aciklayamayiz bik bik bik '' yapacaksan aciklayamayacagin bir seye inanan insanlara saygisizlik etme luksunu kendinde goremezsin. Ortulu diye kadinlari asagilayan pia goateren insanlar nasil oluyor escinsel haklarini savunmaya kalkiyorlar anlamiyorum. Farkliliga saygiyi o yanan benim evim mi yau seklinde goren en bastada soyledigim gibi zekasi geri kisidir. Cok zorlarsan belki vasat olabilir.
şeriat ancak iğrenç insanların yönetileceği düzendir, müslümanlar bunu hakkeder ama biz hakketmiyoruz sorun bu. yoksa isterse kadını kuma gömsünler ancak bu yönetimin dışa yansıması sorun. şeriatın olduğu ülkelerde ateizm devlet tarafından potansiyel suçtur ve diretirse idam bile edilebilir. ayrıca dinden çıktığı için öldüren tek din islamdır. böyle saçma ve barbar bir dini kim ister?
mesele müslümanların meselesi değil, diğerlerinin meselesi.
Güzel görseldir, işte gerçek islam dediğiniz yıllar 60'lı yıllarda daha yoğun şimdiki ise Dini kullanarak şeriat adı altında köle yetiştirip beyin yıkayanlardan oluşuyor akıllı din tüccarları. Ve Yıl olmuş 2015 hala şeriat'ı savunanlar var şaşırmak gerekiyor ama aq ülkesinde hiçbir şeye şaşıramaz olduk, git bakalım irana oradaki 100 kişiye sor şuanki düzenden memnunumusun yoksa demokrasi ile mi yönetilmek isterdin diye.
genel kültürü sadece arap masallarından ibaret olan zevatın işine gelmeyen gerçektir.

hayatında kendinden olmayan bir kişi için kılını kıpırdatmamış puştlar şimdi kalkıp ama örtünmek kötü mü yeaa ayağı yapıyor. eşcinseller savunuluyor diye zoruna gidiyor. ulan eşcinseller çevreni sarıp domal sana kayacağız mı dedi? nesinden rahatsızsın.

zorla çarşafa sokulan kadınların nesine iyi diyeceğiz?
şeriat dediğin saçmalık bunu yapıyor işte.
itirazımız buna.

bilimsel eğitimi medrese eğitimine çeviriyorsa oturup iyi olmuş diyemeyiz.

sanki çok özgürmüş, demokratmış gibi edebiyat yapmıyorlar mı hay sizin ben...
(bkz: gerçek islam) hem de katıksız.
şeriati mükemmel anlatan oldukça iyi bir görsel.

şeriati eleştirmek dini kötülemek değildir. din insanın yaşamını belirli bir şekilde biçimlendirmesidir ama din yönetime katılırsa adil bir yönetim olmaz , sürekli olarak karışıklıklar çıkar , özgürlükler kısıtlanır.

resimde de gösterildiği gibi dinle yönetilen ülkelerin şu haline bakmanızı istiyorum , çok mu iç açıcı bir görsel ? bir kadın sosyal yaşamından dinine kadar özgür değilse ben ne yapayım o yönetimi ? şu dini islam olan ülkelerinin içinden en iyisi biziz. ve sanırsam tek cumhuriyetle yönetilen de biziz. her ne kadar hukuksuzluklar ülkesi de olsak onlardan daha iyi durumdayız. biz de şeriate doğru ilerliyoruz , umarım öyle olmaz.
yakın zamanda iranlı 3 erkek kişisiyle kurduğum diyalogda duyduğum şey şu: ''türkiye'de kalmak istiyoruz, çünkü burada özgürlük var. iran'da boğuluyoruz'''

tekrarlıyorum bunu söyleyenler erkek.

tanım: gayet güzel özetleyen görseldir.
Amına koyduğumun tatlu su müslümanları kuranı yaşantıya uygulamaya karşı çıkıyorsanız inanmayın lan. dinsiz olarak şeriyatın gelmesini çok istiyorum gerçek islamı görün siktirir giderim ben bu ülkeden sıkıntı olmaz.
Şeriat isteyen şeriat uygulanan ülkelere siktir olup gidebilir çomarlarfan kurtulmuş oluruz.
Özetliyen görsel : https://m.youtube.com/watch?v=PZRqtjXDsbU
Türkiye'de olması pek mümkün olmayan bir sistemin halk içerisinde yanlış yorumlamasıdır. Şeriatın anlamı bakımından zaten bu fotoğrafta bir yozlaşma bulunmaktadır. Topluma zorla bir inanç aktarmak olsa olsa diktatörlükle açıklanır.

Örtünmek ise kişinin kendi tercihidir olsa olsa. Bundan 40 yıl önce kimse bunu sorun etmiyordu Türkiye'de. Aslında bu sorun Kenan Evren dönemiyle beraber başlayan bir süreçten ibarettir.

Bir de unutmamak gerekir. Kimi din alimlerine göre örtünmekten kasıt sadece mahrem bölgeleri örtmekten geçer. Kimine göre ise fotoğraflardaki gibi örtünmek gerekir. Kişinin burada mantığını kullanması gerekir eğer ibadet ediyorsa.

Bu cümlenin üzerine tabii islam'da mantığa yer yoktur diyenler olacaktır ama bu söyledikleri aslında kendileriyle çelişmelerine yol açar. Çünkü islam zaten mantık dinidir. Bazı yasaları insanlara uymayabilir, bunun temel nedeni döneminin 1.400 yılın üzerinde bir süredir devam etmesindendir. Bunu da akıl yoluyla, düşünerek zaten günümüze uyarlayabilen insanların bir sıkıntısı olmamalıdır.

Şeriat kelimesinin anlamı islam Hukuku kelimesiyle eşittir. Sanıldığının aksine hırsızlık yapınca çalan elin kesilmesi, adam asılması gibi çağ dışı yollarla değil, tam tersi hoşgörüyle ve adaletle çözülmesi gerektiği belirtilir.

Sadede gelecek olursak, şeriat adı altında bize pazarlanan şeyin adı diktatörlüktür ve bu diktatörlüğün en güzel fotoğrafıdır örnekte görülen. Ancak bunu gidip islamiyete bağlamak insanın kendisine küfretmesidir.
Kur'an, incil, tevrat gibi kitaplar kendi sözlerini mutlak kılabilmek adına, sözde ilahi güçler vasıtasıyla toplumda korku yaratarak biat eden robotlar oluşturma amacında olduklarından, şeriat, dini kurallara göre yönetme-yönetilme diktatörlüğün ta kendisi olarak tanımlanabilir. günümüzde anarşizm her ne kadar bir ütopya olsa da, ideal insanın geleceği son noktadır. Burada anarşizmle vandalizmi karıştırmamak da çok önemli. toplumda sıkça yapılan hatalardan biri bu. yalnızca sağcı-solcu gibi ideolojik değil de (bir yerde evet ilişkilendirilebilir ama tam olarak değil) ekonomik kavramlarla yetişen bilmem kaç nesil, anarşizm gibi ideolojilere çok yabancı. bunu biraz daha eşelediğimizde anarşizmin de bir ideoloji değil ideolojisizlik olduğunu varsayabiliriz. Anarşizm öze dönmek, güdülmeyi reddetmektir. insanları korkutan da budur. dünyada yalnız kalan bu akıllı varlığın koca gezegende bir koruyucu, kural koyucu, düzenleyici aramaktan vazgeçmesi mümkün gibi görünmüyor. bu noktada elimizde kala kala demokrasi kalıyor. en azından kelime anlamıyla ve gelişmiş dünya ülkelerinde (hayır amerika filan değil) uygulanan demokrasi az da olsa bu akıllı varlığın aklını kullanabilmesi için bir alan sağlıyor. şeriat ise tamamen akıl dışı ve insanlık dışı bir uygulama. yönetim biçimi diyemeyeceğim. bahsi geçen görsel doğru bir yaklaşım. soldaki fotoğraflar aklını kullanan kadını ifade ederken, sağdaki fotoğraflar kendinden utanan kadını temsil ediyor. eskiden tanrıçalara tapan bizler, nasıl oldu da şimdi kadınlarımızın kendilerinden utanmalarını sağladık?
ya onu bunu geçelim şeriat gelse inançsız kesim müslümanların insanlara iyi davranacağına inanıyor mu?
yok, müslümanların ne dediğinin bir önemi kalmıyor o zaman çünkü kendi çalıp kendi oynuyorlar.
iki cinsiyet var. Kadın ve Erkek.

Erkek dilediği özgürlüğe sahip. Ayrıca diğer cinsten bir kaç tane alıp evlenebilir.

Kadın ise recm, kırbaç gibi hayvan cezaları alır, erkek tahrik olmasın diye kapkara çarşafla ucubeye dönüşür vsvs

Tanrıya sormazlar mı, " anladık s*k üzerine bir din kurmuşsun tamam da kadını da erkek gibi düzgün yaratsaydın da sağını solunu kapatarak yaşamak zorunda kalmasaydı..

Ya da diyebiliriz ki bu işte bir yanlış var.
Dini bırakmış ülkelerin ne kadar gelişmiş olduğu ortadadır.

Neyse sorgulama yetisi olmayan arkadaşların -1 leri için şimdiden teşekkürler.
dünya üzerinde yaşanmamış komünizmi nasıl bilemiyorsan şeriatıda aynı şekilde bilemezsin çünkü hiç yaşanmadı.yaşanan şey allahın buyruğuyla başlayıp zulmetmek olmuş dünyada.
Dünya tarihini son 50 yıldan ibaret sanan sikikleri sevindiren görseldir..