bugün

tartışmaya açık olmayan, net, kesin gerçeklik.

Hemen iran afgan suud diye zırlamayın. Bu ülkelerde şeriat falan uygulanmamaktadır. Burada zikredilen şeriat, allah ın emirlerinin uygulanmasıdır. "bence hortumcuların, yaşlıların emekli maaşını çalan hırsızın eli kesilmesin" var mı böyle müslüman ?
insanların kalbini yarıp imanını ölçebildiğini düşünen kişi söylemi.
(bkz: e ver bari)
(bkz: allah was here)
(bkz: te allahım)
memlekette herkes fetvacı çıktı başımıza..
o zaman ben müslüman değilim gerekte yok sanki tüm müslümanlar iyiliği güzelliği temsil ediyor nerede açlık var orada islamiyet nerede rüşvet var orada müslüman nerede pislik yarım kötü iş var orada müslüman izi köşe dönücü zihniyet geri kalmışlık at gözlüğü hep aynı dine mesnuplardan çıkıyor acaba neden? sizin gibi at kafaları yüzünden dini kendinize göre yorumladığınız için.
casiye suresi 18. ayette şeriatın farz kılındığı ve kuran'ın bir kısmına iman etmemenin bile imansızlık olduğu için doğru bir önermedir.
Provoke kokan bir söylemdir. Zira bu ülke şeriatla falan yönetilemez kardeşim nerde yaşıyoruz. Demokrasi var inandığımız demokrasi. Bırakın lütfen bu işleri.
Meğer ben müslüman değilmişim.
(bkz: elhamdülillah şeriatçı değiliz)
eğer ben müslümansam var.
biz Allah affedendir, bağışlayandır derken sen otuzbir mi çekiyordun? Allah varken yukarıda kol bacak kesmek kimseye düşmez. Hatta bunun sonu idama kadar gider. Ve hiçbir mantıklı insan da idamı savunmaz. -bak müslüman demiyorum, mantıklı diyorum.-
genç ergen ve cahil tayfadan bazı kişilerin saçmalamasıdır. islam'a bilet kestiklerini zanneden kişilerin zırvalamasıdır.
(bkz: sen hala burdamısın)
(bkz: şimdi def ol buradan)
şeriati sudi arabistan ve iran gibi zanneden adamların olduğu ülkede de olsak, doğru bir önermedir.

çok normal bir durum neyin sorununu yapıyorsunuz.
biz kendi içimizde şeriatçıyız bunu ülke yönetimine vurmaya gerek yok.
(bkz: ben hayır diyorum)
O zaman götünüz sıkışınca "tırkıyının yızdı dıksın dıkızı mıslımın" demeyin çomarlar diye cevaplanması gereken saçmalık.
tatlı su müslümanıdır.

gerçek islam bu değil diye ağlar her gün.

oysa şeriat allah ın emridir. ( yobazlar bu yönden doğru diyor ve kuranı okuyan herkes bunu anlar)

ama bizim tatlı su ve reformist müslümanlar islamı barbar göstermemek adına bunu gizliyorlar.

hatta tüm şeriatla yönetilen ülkelerin gerçek islam ı bilmediklerini bile söyleyeni ben dün duydum.
(bkz: şeriat şerin eline geçti mi kötüdür)

şöyle; din kuralları olan, kuralına göre hareket edilen bir inanç sistemdir. şu yasak, bu yasak değil demiş, şunu yap bunu yapma demiş.
aslında çok basit.
şu da var; hiç bir mümin büyük günah işlemediği sürece dinden çıkmaz, sadece günah işler. mesela zina, içki,kul hakkı yemek vs. bunların hepsi günahtır.
mesela yaradana sövmek büyük günahtır. şirk koşmak dinden çıkmak demektir.

uzun lafın kısası; şeriatı yani allah'ın kurallarını istememek onun koyduğu emirlere "şu an mümkün değil" demek şirk koşmak mıdır bilemiyorum.kuralları olan bir şeyden bahsediyoruz.

bir de şeriat şer'in eline geçersene olacak? bunu da düşünmek gerek.
çok temel bir şey diyeceğim, biraz kafayı zorlayıp kendi dışınızda bakabilirsiniz diye. şimdi yeryüzünde dinler var dimi?

ha işte bu dinlerin hepsi kendi inancının en doğru olduğuna ve kendi tanrısının onları bu dünyaya getirip görevler verdiğini düşünüyor. buraya kadar hiçbir sıkıntı yoktur.

ancak kendi dinini hedef alıp diğerleri hakkında hüküm verirse ve bunu kendinden bağımsız sunarsa sıkıntı büyüktür. burada çatışma ortaya çıkar.

mesela hrisityanlar rab mesih bizim böyle yönetilmemizi istedi değip müslümanları kafir sayıp kendi üzerinden onlara hüküm verirse ne olur?

işte laikliğin özü burada. senin dinin olabilir ama sende kaldığı sürece sorun yoktur. kendi doğrularını başkasına dayatıp onları şekillendirme yoluna gidersen sıkıntı başlar.

akıllı olun ve kendi değerlerinizle kendiniz yetinin, başkasına dayatmayın.
(bkz: yallah Arabistana)
evet doğru çünkü gerçek islam şeriattır ışiddir. gerisi fasa fiso anadolu tatlı su müslümanlığı kolpadan ibaret.
Dilimizde allah kalbimizde iman

anamın üstünde görsem de reis seni bana ölene kadar islam sancaktarı liman

şeriattır cihanın nizamı olacak püru pak o vakit cenneti ikram.

Ağzımda tulumbayla yazdım.