bugün

Bilgilendirme amaçlı buraya düşeyim. Karakola gitmenin hiçbir faydası yoktur. (Zoraki gülümseme)
Kontratı dolmasına rağmen Evden çıkmayan, zam istemeyen kiracıyı çıkarma yöntemleridir.
2 ay kirayı elden al zaten elden alıyorsan ver mahkemeye kirayı ödemedi diye sonra araplara kiralarsın kiracıda köyüne dönsün aq zaten okullarda kapanıyor.
ben cuhapeliyim diyin sizn yalanlarınızdan kurtulmak için anında evden çıkar hatta koşarak kaçar.
kanun ve mahkemeler ekseri kiracıdan yana.
son zamanlarda ki malüm sebeplerden dolayı da mahkemelerde yığınla aynı meseleden dosyalar vs.
ters düştükçe iş uzar...
polemiğe girmeden işi halletmeye bakmalı.
aksi taktirde arıza yapacak olan kiracı eve de zarar verecektir.
söylentilere ve başka örneklerden ziyade kendi kiracınızın şahsında değerlendirmelisiniz meseleyi.
herkesin karakteri aynı olmadığı gibi, konulara da herkes aynı pencereden bakamaz.
güzellikle çıkartabilene ne mutlu.
Kiracı istemez ise, 5 yıldan önce kira uyarlama davası açamazsınız. 10 yıldan önce ise evden çıkartamazsınız.

Temerrüt ve zorunlu ihtiyaç halleri saklıdır.

Türk borçlar kanunu selam söyler…bununla ilgili kanunda birkaç boşluk var aslında;

görsel
önerdiğim kirayı kabul etmedi, (1750 tl den 4500 istedim), yemediğim hakaret, laf söz kalmayınca, art niyetli ve terbiyesiz olduğu için mücadele yolunu seçtim be sözlük. çünkü eşi de ayrı bir çingene çıktı afedersiniz. apartmanda rahatsız etmediği, kavga etmediği kimse kalmamış.

ihtarname çektim (noter onaylı)
arabulucuya başvurdum. (korkak bir avukata rastladık maalesef, sadece form doldurdu tırsak şey. avukatın korkağından allaha sığınırım.)
ve elbette söz verip yerine getirmediği her şey için arayıp hesabını sordum.
hesap sordum, hesap sordum hesap sordum... bıkmadan usanmadan. beni üzdüğü her şey için onun da üzülmesi için elimden geleni yaptım. veee zafer benim sevgili sözlük. evimden çıktı sonunda. onu evden çıkartmaya çalışırken, gidip evimin şehir manzaralı balkonunda kahve içeceğim diye kendi kendime söz vermiştim. o evden çıkınca kahve yaptım, kamp sandalyemi aldım ve şehir manzaralı evimin balkonunda manzarayı izleyerek kahvemi yudumlarken mutluluktan içim sevinçle doldu. inşaallah bundan sonra iyi insanlarla karşılaşırım
Kiraya verme daha. Sat gitsin.
satmaya çalışıyorum fakat piyasa çok durgunmuş faizler çok yüksek olduğu için. emlakçıların bana dediği bu. hayırlısı bakalım.
ben de ev sahibiyim. kiracıda bir şerefsiz yok. sıkıntı enflasyonu %200'e vurdurup %25 kira artış limiti koyan $#!^'de. sanki "ver yetkiyi, gör etkiyi" şaklabanlıklarını ben yaptım, sanki tarlada beraber çapa salladık da evi $#!^'le beraber aldık, benim kesemden bonkörlük taslıyor.