bugün

1996 yılında aykut kocaman koymadan önce bugün maç sonunda yaptığı açıklamaların tıpatıp aynısını yapan teknik direktör.

"durum cok kotu, terörden beter olaylar olacak bunun hesabını verin adaletsizlik bıdı bıdı bıdı bıdı diyen cakma"

taraftarın kan dökermişte, trabzon güneydoğudan beter olurmuşta şöyleymiş böyleymiş.

görsel
görsel
o kadar süper bir adamdır ki şampiyon olmadan şampiyonlar ligine gitmeyi rakibinin hakkını yemeyi içine sindirmiştir.
bir türk evladı olarak milli takım hocalığından ve gösterdiği başarıdan ötürü kendisini sevmeme rağmen bugünkü demeçlerinden sonra beni hayal kırıklığına uğratan hocadır..

''kan dökmek'' ne demek arkadaş ? ne saçmalıyorsun sen ?

''adil lig, şike ve teşviğe hayır'' masalları ile sizin sayenizde play off uygulaması geldi..

bu sefer bunda da başarısız olup, fenerbahçe karşısında tutunamayınca kedi gibi viyaklamaya başladınız..

play off uygulaması lig başlarken karar alınmış bir uygulama..çocuk gibi ağlamanın anlamı nedir ?

biri ''aslında biz şampiyonuz'' diyor, öbürü başka birşey zırvalıyor..

valla ben play off'dan memnunum..belki galatasaray şampiyon olacak..ama play off gene de iyidir..

akıllarda soru işareti bırakmayan tek uygulamadır..

hatır şikesi,teşvik vs hiçbiri sökmez bu uygulamada..

herkes aklını başına devşirsin..
galatasaray'lıların bile arkasında bayrakla dolaştığı adam. ne oldu lan yandaşçı karaktersizler!
evet ben de kendisine saygı duyardım, ama artık zerre saygı duymuyorum.
hangi kitlelermiş o kaos yaratacak, türk futbolunu yerle yeksan edecek, bana söyler mi kendisi acaba? şimdi mi kitleler aklına geldi, şimdi mi facialar oluyor, olacak? yeni mi kafası dank etmiş şenol hoca'nın!
biriniz söyleyin lan karakter yoksunları, biriniz söyleyin!
şenol hoca bak başkanın telegol'de gezmeye başladı bile! niçin? bir sorsan kendisine acaba neden!
geçen hafta galatasaray'a yenildiğinde de çıkaydı telegol'e ya!
ya da yöneticilerin/ilinin siyasileri ince ince çalışacaklarını ayan beyan söylerken neredeydin, hiç düşündün mü, düşünebildin mi? veya madem o kadar adamdın bu tavırları sergileyen yöneticilerin altında bu göreve niye devam ettin, sustun da şimdi bübül kesiliyorsun? niye bir söyle de bilelim?
zorunuza mı gitti galatasaray'dan puan almış olmak, "herhalde yenilmek evla olurdu ama bu kadar da değil derdi insanlar" veya fenerbahçe'liler diyelim, değil mi?
hayır şenol hoca olması gerekeni yapacaksın, senden kimse o takıma maçı yaya yaya veya bu takıma da maçı kasarak oyna diye bir şey dilenmedi, sadece herkes herkese aynı oyunu oynasın, oynamaya çalışsın. bu minvalde aykut kocaman'ın sezon başından beri söyledikleri doğrudur, adama hiç bulaşmayın kardeşim. kanırta kanırta oynadık ve aldık, herkes herkese adam gibi oynasın, tek derdimiz bu.
peki sana yakışıyor mu şu an hedef göstermek aykut kocaman'ı, bir düşün bakalım!
biraz adamlığı olsaydı bu futbol camiasının bu davalarda empati kurarlardı ama sizden böyle bir şey beklemek bizim için hayaldi, artık hepten ütopya oldu zaten.
bir takım yenilir yener hiç bir önemi yok, önemli olan bir futbolsever, yani "x" takımın taraftarı herhangi bir maçı seyrettiğinde vicdanen "bu maç adam gibi oynanmış" diyebilmeli, demelidir. tıpkı bu akşam olduğu gibi en azından.
tıpkı beşiktaş'ın ya da sizin biz fenerbahçe'ye de aynı şekilde oynaması gerektiği gibi olmalı her şey, olabilmeli.
ama vicdanlarda soru işareti bıraktığınız zaman olmaz, bizim tek derdimiz bu, çıkın oynayın adam gibi ama isterseniz 5 yiyin farketmez. sonuç olarak 1 şampiyon çıkacak ama fener ama galatasaray!
not: geçen sene son 7-8 maça baksın benim ne dediğimi anlayacaktır, öyle emenike para sayıyor, o bunu demiş, bu da bununla yatmış kalkmışlarla olmuyor, olmadı da bugüne kadar! herkes tüm maçları izledi ve hepsi ortada, kimin rahat rahat 30 dakikada 2-3 gol attığı da belli kimin de son dakikalara zorla tek farklı önde girdiği de ya da +4'lerde zoraki, ite kaka gol attığı da!
bize sökmez bu adamlık tafraları, biz her sene aynı filmi izliyoruz yaklaşık 10 yıldır.
niye mi?
galatasaray şampiyon olduğu zaman bu lig çok iyi bir ligdir, avrupa düzeyindedir ama fenerbahçe ne zaman şampiyonluk potasına girsin bu lig dünyanın en adi, en seyredilmeyen, en çok terörün olduğu ve beş para etmez ligdir. dünyada kimse seyretmiyordur bu ligi, oysa zaten 20 yıldır kimse seyretmiyor bu ligi dünyada.
bunu da siz ve sizin gibi camiaların kalemşörleri yaptı, yapıyorlar da halen!

ama fatih terim'in de dediği gibi allahın adaleti var, evet, bunu bu yıl göreceksiniz hepiniz! o adalet tüm geçmiş hesapları da içine dahil edecek allah'ın izniyle, merak etmeyin.
gereksiz yere toplumu geren adam.

kendi sahanda galatasaray dan 4 yiyeceksin kimse sana en ufak birşey söylemeyecek.

ya olur 4 gol yersin de kendi sahan seyircin önünde mücadele etmiyorsan buna bişey denir arkadaş.

çık dün gibi diri ol mücadele et kimse ağzını açmasın.

en ufak birşey de nedir bu aykut kocaman takıntısı.
Türkiye'nin en efendi ve en değerli teknik direktörlerinden birisidir. Ancak futbolumuzun şu anki durumu onu bile çileden çıkarmıştır. Ben , Şenol Güneş gibi bir insana futbol konuşturtmayan lige ne diyeyim yani ? Futbol istiyorum biraz , futbol.
"trabzon, galatasaray'a yatacak ühhhüüüü ühhüüüüüü" diye 3 gündür ağlayan zırtlak aykut kocaman'a fena halde kilitlemiştir.
şu günlerde sinir, stresin doruklarında gezinen çok değerli teknik direktörümüz.
aziz yıldırım, yıldırım demirören, aykut kocaman ve tüm şikebahçe camiasının sıçıp batırdığı türk futbolunda temiz kalabilmiş yegane insan.

http://www.youtube.com/watch?v=9RmWAbPhV6A
trabzon camiasının bir ferdi olarak söylediği zamansız, mesnetsiz laflarla şaşırtmamıştır. o ortamın havasından mı, suyundan mı bilmem. taraftarı ayrı mal, yöneticisi ayrı, teknik direktörü ayrı.
zırlamaya devam eden teknik direktör. içindeki fenerbahçe acısı öyle fenadır ki; hala toplayamamakta kendini.
2002 dünya kupası sırasında; fenerbahçe düşmanlığından ötürü abdullah ercan'a 1 dakika bile süre vermemiştir. (hem de 3. lük maçı yapmış bir takımda)
ama dünya kupası dönüşü trabzon'daki ilk maçta ilk 11'de sahaya sürüp taraftarın küfürlerine kıskıs gülmüştür.
uzak doğu öncesi son hazırlık maçına takım kaptanı ogün'ü davet edip, (şili maçı olması lazım) "dünya kupası sonrası bırakıyorum" açıklamasını yapmasına olanak vermiş, daha sonra kadroya almamıştır. kadrolar açıklandığında avrupa medyası tarafından, dışarıda kalması en süpriz oyuncu seçilmiştir.
turnuva boyunca oynayamayacağı zaten belli olan okan buruk'u sırf kariyerinde dünya kupası olsun diye kadroya almış, g. kore maçında kısa süre vermiştir. ama sağlam tayfun'u kadroya almamıştır. (o yıl tayfun, ispanya'nın en iyi yabancıları arasında gösterilmiştir).

takımın kaşarlarının yıldıray ve mustafa izzet'e olan tavırlarına gık diyememiş, güçlü olanın sırtına yaslanmıştır.

adammış!!!!!

hele fatih terim diyenler var, söylemeye gerek yok; isviçre maçı yeter herhalde.

burdan aykut kocaman'a sallayanlara gelsin. aykut kocaman o açıklamayı yapmasa gene koyun koyunaydınız.
milli takımın başındayken vizyonu yok karizma yok diye eleştiriliyor hor görülüyordu, ne zaman Fb ile husumeti oluştu. vizyonu oldu karizması oldu, adamlığı tavan yaptı. riyakar geldi insanoğlu riyakar da gider... kime ne anlatıyorsak.
en azından kocaman bir şerefsiz değil.
"adalet için kan dökelim mi diyen taraftarı nasıl durdurayım" diyerek kitleleri resmen anarşiye yönlendirmiş, terörle tehdit etmiş basit insan. maç sonrası fatih terim ile aynı ağızdan konuşmaları, maçla ilgili tek kelime etmemeleri de zaten danışıklı. sen kimi kandıracaksın, galatasaray'a yatmadığına kimi inandıracaksın cahil herif? her konuşmasında aykut kocaman'a olan hasetliğini belli etmeden karnının şişi inmeyecek. ulan cidden nasıl koymuş aykut kocaman da 96'dan beri çıkaramamışlar.
sözlük cengaverlerince fatih terim ile birlikte futbolun iki yüz akı olarak lanse edilen teknik direktör. "güneydoğu sorunundan beter olur" diyerek kamuoyunu alenen tehdit eden bir adam bu şu an. gerçi platini'den kupa dilenip sapını dahi göremeyince kudurup kan dökmeye meyilli "mal" taraftarları olan bir kulübün - ki adı trabzonspor oluyor - teknik direktöründen ne bekliyorsunuz? aynı havayı soluyor sonuçta. sanırım yeniden g.kore günleri kendisine iyi gelecek.
fatih terim imparator ise gassarayın pfdk'ya sevkinden ve kaybedilen iki puandan sonra "her gün bir şey çıkıyor. neyle mücadele edeceğiz bilemiyoruz" minvalinde şeyler söylemiş dün. yuh be... demek ki fenerbahçe'nin başında olsa - ki aziz yıldırım istemişti bir ara, gerçekleşmesi en büyük hata olurdu - 3 temmuz'dan bu yana yaşananlar ile aylar öncesinde istifa etmiş ve yurtdışına uzuuuun bir tatile gitmiş olurdu demek ki, stres yönetimini bilmiyorsa aykut kocaman'dan öğrensin. beşiktaş'a ofsayttan gol atınca sessiz kalıp dünkü maçın sonunda hakemlere saldırmak da tam fatih terimlik iş zaten. futbol cühelası recep ivedikler tepe tepe kullansın bu ikiliyi. son günlerin popüler tabiri ile söyleyelim: ikisi de hocaların dibi zaten.

edit: yazılanlara cevap vermeyi dahi beceremeyen "mal sürüsünü" ortaya çıkarmış hoca. helal sana şenol güneş.
kariyeri, kişiliği, duruşu, taktik bilgisi, teknik becerisiyle her türk futbolseverinin saygısını kazanmış bir antrenördür.
efsanevi kalecidir. milli takımın değişmez kalecisi idi. başarılı futbol hayatını muhteşem teknik direktör kariyeri ile devam ettirdi ve hala devam etmektedir. türkiye milli takımı ile dünya üçüncülüğünü unutmamakta fayda var. onun hakkında atıp tutan genç nesillerin bunları bilmesinde fayda vardır.
"eğer futbol büyük kitlelere hitap ediyor ve hitap edilen kişiler de göz göre göre şikenin yasallaştırılmasını izliyorsa bırakın da kan döksünler" sözleri ile desteklenen teknik direktör. bu mala bu hoca yakışır.
"Aykut Kocaman özür dilemesin bundan sonra bizden. Galatasaray'a 4-2 yenildiğimiz zaman şike dediler 0-0 biten macta seslerini çıkarmadılar. Selçuk inan, fenerbahçeye frikikten atıyor güzel gol oluyor, Trabzonspor'a atıyor şike oluyor. fenerbahçe maçında benim oyuncularım gerekirse sahadan ölü çıkacak ama bu maçı kazanacak" açıklamasını yapmış teknik direktör.

kaynak: galatasaray gazetesi

https://www.facebook.com/Galatasaraygazetesi
bu akşam öğrencileri para karşı emeğin mücadelesini verecek olan teknik direktör.
keşke kore'den gelmeseydi de bu pislikleri görmeseydi.
türk futbolunun nadir adamlarındandır.

ister sevilsin ister sevilmesin ahlakına, kişiliğine, türk futbolu için dileklerine saygı duyulması gereken adamdır.
sahaya takımını "öldürün" taktiğiyle sürdüğü anlaşılan hoca...

harbi saygım vardı bu adama. bugüne kadar aleyhinde hiç konuşmadım, konuşana karşı çıktım.

ama saygımı hak etmediğini anlıyorum bugün. ciddiyim...
adam gibi adamdır, gerisi hikayedir.
canlı yayın anında, değişen maç takvimini öğrenmiş ve enteresan bir tepki vermiştir.

Muhabir: Cuma günü önemli bir maçınız var hocam, onun hakkında neler söylemek istersiniz ?
Şenol Güneş: Cuma mı ? Cuma'ya mı alınmış maç ?
Muhabir: Cuma hocam.
Şenol Güneş: Niye Cuma'ya alınmış, namaz var diye mi ?

(bkz: sanırım bize bir şey anlatmaya çalışıyor) *