bugün

ofiste şeker olmadığı bir gün çay soğumadan çayı tüketip şekerin gelmesini beklemeyerek gerçekleşebilir.

çayı ağzına kadar şekerle doldurup içen biri olarak bile şeker sadece alışkanlıkmış denilebilir.
çok yerinde bir alışkanlığa başlamaktır. zira şeker en tatlı zehirdir.
--spoiler--
daha çaya zor alışmışken, neden bu şekersiz içmeler zeliha?
--spoiler--
Bir türlü başaramadığım alışkanlık. Tek şekere alıştım gayet güzel ama sıfıra ne kadar gayret etsem de alışamıyorum.
hele de çaya düşkünseniz, her gün bardaklarca içiyorsanız, sağlık açısından oldukça yerinde bir tedbir olur.
en iyisidir alışınca şekerli içemez oluyor insan, hem ortamlarda şeker kullanmıyorum diye hava atmakta cabasıdır.
kesinlikle edinilmesi gerekli alışkanlık. hem çok daha sağlıklı hem de çayın tadını gerçek anlamda almaya sebep..
çayın tazeliğini ve bayatlığını anlayabilecek tek çözüm gibi duruyor.

şekerli su isteseydim , şekerli su içerdim. çay şekersiz içilmelidir.
Eve şeker taşımanın azalmasıdır.
12 günde olan şey.
insan beyni şekerin tadını unutuyormuş efendim bu kadar sürede.

3 şekerden birden bire sıfıra indirdim. şimdi asla şekerli içemiyorum.
çaycı ve ocakçı abilerin desteklediği bir uygulama.
3 gün önce başladığım eylem. şuan herşey yolunda
evde kendi demledigin cayi icerken gayet guzel oluyo ama kahve ve cafe tarzi yerlerde cayi animsatan sivi turevi verdiklerinden sekersiz icmek kendine iskence yapmakla esdeger oluyo.
sigarayı yavaş yavaş bırakmaya çalışmak gibi yapmaya çalıştığım şeydir.

geçen hafta 4 şekerli içiyordum bu hafta 3'e düştüm. bakalım.
Nescafeyi yanlışlıkla şekersiz içmem ve hoşuma gitmesi sonucu deneyerek başladığım alışkanlıktır. Artık yanlışlıkla şekerli cay denk gelse hemen döküyorum, çünkü sadece şekerli su tadı geliyor dilime.
Ayrıca bir ocakçı olarak da desteklediğim alışkanlıktır, her ne kadar maliyete etkisi olmasa da, zira biri şekersiz içerken bir diğeri 3-5 şeker kullanabiliyor.
sonrasında çayın içerisindeki ufak bir şeker zerresinin dahi ağızda ekşi bir tat bıraktığı eylem.
bir bardak çaya 5 şeker atan kişi için dayanılmaz bir ıstıraptır.
şekersiz içmeye çalış ama bir gün de bir litre kolayı bitirmeyi de ihmal etme.
alıştıktan sonra rahatlık haline gelir. bardağa çayı koydukdan sonra, en son şekeri nereye koymuştum, şekeri bulup attıkdan sonra karıştırma gibi şeyler ortadan kalkar.
karanlıkta deliği buldurmaya çalışmak gibidir.
düşmana yapılacak işkencelerden biridir.
bir anda bırakılması ile gerçekleşecek eylemdir. 5 inci senem.
irade meselesidir, belki birden kesemezsin ama azaltarak başarılabilir.
2 senedir yaptigim eylemdir. Cayin tadi o zaman anlasiliyor sozluk.
başarıldığında gerçekten çay içtiğini anlamanın verdiği huzurla hayata devam ettiren eylem. 5 sene oldu.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar