bugün

kadının hasıdır ve evlenilecek kadındır.
kazandığın para helal olsun dedirtir. Sanmıyorum yapmacıktan ağladığını.
samimidir. türktür. zira şov yapmak istese pkk itlerinin ölülerini söylerken ağlardı. bu devirde bu prim yapıyor nede olsa. hayal olanları gerçekleştirenler sayesinde.

(bkz: bülent arınç)
bir tarafta gözünü kırpmadan masumları öldüren köpekler, diğer tarafta isimleri okurken bile göz yaşı döken vicdan kahramanları. insanın yaradılış itibariyle hayvandan daha aşağı veya meleklerden daha üstün olma konusundaki yönelişini gösteren bir örnek...
onun yerinde olupta ağlamayacak olanın kuvvetli ihtimal kalbini aldırmış olması gerekir. ekranları başında milyonlarca annenin onu izleyip dinlediğini bilerek o isimleri okumak kolay mı? hangi annenin canı yanacak, hangi ocağa ateş düşecek, zor iş zor. o haberi vermek öyle kolay değil.
75 milyona tercüman olmuş spikerdir.
Askerimizin namussuzları enselerken şehit düştüklerini ve şehit analarının ne kadar acı çektiğini çok iyi anlıyordur. Haklı olarak üzülmüştür.
izlerken yutkunup tutmaya çalıştım kendimi ancak olmadı iş enasında bir kez daha ağlattı beni. altında başka anlamlar aramayın o gözler gerçekten ağladı.
yakında tayyip amcası tarafından memuriyetten atılacak olan spikerdir.
insandır. gözyaşları anadilidir tüm dillerde; ölümün, hüznün, ayrılığın.
insan evladıdır, fakat ağlamak çözüm değil.
içlenmiştir. normaldir. spikerlerin görev yaparken duygularına hakim olması beklenir, ama böyle elim bir haberi okurken duygularına hakim olamadı diye de kimse o hanfendiyi eleştiremez; çoğu insan (muhtemelen ben de) aynı duruma düşerdi.
insandır, şehit eden hayvanlardan farklı bir duygu içerisine girmiştir.
"yaygara" yapıyor diye işine son verilmesi gereken spikerdir.
her şeyden önce duyguları olan insandır.
beni de gün boyu ağlatmıştır. keşke ağlamak çözüm olsa lakin elde değil. Allah hepsine rahmet, ailelerine sabır versin.
helal olsundur. üzülmüştür olanlara kendini tutamamış ağlamıştır. en ufak bir oyunculuk falan yoktur o gözyaşında. hem sorarım size ağlamamak mümkün müdür?
(bkz: ağlama melis)
http://galeri.uludagsozluk.com/r/ağlama-melis-792/
melis'in gözyaşları bir işe yararsa haber sunucusu da bir yere varacak bu gözyaşlarıyla.
ayrıca,
melis kadar iyi değil bence oyunculuğu.
insan olanın etkileneceği durumdur..

nasibini almamışsan reklam dersin. onu dersin bunu dersin. dilin kemiği yok..
ırak ta, camilerin minarelerini atış talimi için kullanan
-camilerde insan ın kafasına sıkan-sıçan-işeyen
-yaşanan tecavüzler sonucu canlı bombaların hepsinin kadın olmasına yol açan insanlık dramlarına yol açan hatta, bizden bu tecavüzler sonucu oluşan istenmeyen gebelikler için kürtaj talep eden insanların olduğu,
ve bunlara neden olan abd askerlerinin sağ salim evlerine dönmesi için dua eden,
ve ırak ta olan abd askerleri için endişelenen,
ama milyonlarca insan ın ölümünü ağzına almayan,
hatta "kelle-yan gelip yatma yeri" tanımlamalarına maruz kalan askerlerimiz,
bu askerleri çete suçlaması ile çarşaf çarşaf yayınlayan basın,
her türlü aşşağılayıcı yayını yapan trt,
ve diğer kanallar,
askere ne gerek var diye ortaya çıkan zavallılar,
demokrasi-müzakere saçmalamaları,

şimdi ağlayan gözler,

küfür etmemek için zorlanan,
düzgün cümle kurmaya çalışan,

neyse.
öncesinde şehit ailelerinin feryatlarını yüreğim titreyerek defalarca izledim, sonra bu ablamı izlerken şu yaşımda erkek halimle ben ağladım. spiker zor tuttu kendini, en sonunda dayanamadı. o an benim de bittiğim andı.
Eli öpülesi spikerdir. Genzimiz dağlandı azizim, bir kadın yüreği nasıl dayansın. Yapılan hiçbir şeye anlam veremezken, bu kadar güzelliğin içinde, bahşedilmiş bu kadar şey varken milletimize, böyle bir nankörlüğü nasıl yaptıklarına şaşılası insanlıktan çıkmış şahıslar tarafından gerçekleştirilen eylemler yüzünden bir tek bu kadının değil, milyon insanın gözyaşı akmış, akıttırılmıştır. Bunların gözlerinin önüne öyle perdeler çekilmiştir ki; gün gibi ortada olan gerçeği hiçbir zaman göremeyeceklerdir. Allah fırsat vermesin bu kansızlara.
bu aralar zaten trt'ye birşeyler oluyor.

son 1 haftada iktidar borazanı trt'nin şahsıma yaşattığı ikinci dumurdur bu.

hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde ibrahim şahin(trt genel müdürü) çıktı, karayılan'ın iran tarafından yakalanması hakkında açıklamalar yaptı, ellerinde belge ve bilgi olduğu için bu haberi yayınladıklarını itiraf etti ve hükümeti adeta yalancı çıkardı...

şimdi de bu hanımefendi duygularını dışa vurdu.

başımıza bir gelecek var ama hayırlısı...
spiker bacım sen yine alınma üstüne ama, bu memlekette, bu konuda o kadar çok timsah gözyaşı döken varki; sözüm meclisten içeri! artık bu ülkede biri ağladığında acaba gerçekten hissederek mi ağlıyor bu insan? demekten kendimi alamıyorum.
ergenekondan içeri atmasalar bari.