bugün

Eğer şehitlik diye bir mertebe varsa, en tepesinde olan kişi.

23 Aralık 1930 da Menemen'de yobazlar tarafından, kendiLerinin en sevdiği stil olan, kafa kesme Yöntemiyle öldürülmüştür.

Yobaz yobazdir. Onlara diyecEk bir şey yok. Dinin gercek sahibi bu dünyada günah işleyene bir Şey yapmayip hesabı öte tarafa bırakırken, Kendilerine Allah adına misyon Yükleyenler bu dünyada kendilerince günah işleyenlere hadlerini bildirmeye devam ediyorlar. Bu bin sene önce de böyleydi hala böyle.

Ama benim Üzüntüm, kendilerine ve mesleklerine en ufak bir laf edildiğinde toplu olarAk anında tepki veren öğretmenler var bu sözlükte. Git de ki "öğretmenlerin 3 ay izni var" cikip 50 tane entry girsinler, 80 tane eksi versinler.

Ama maşallah bakıyorum; bir tanesi kubilay'la ve o olayla ilgili bir tek kelime yazmıyor.

Kubilay öğretmendi.

Kubilay cumhuriyet öğretmeniydi.

Kubilay Atatürk'ün öğretmeniydi.

Fethullah'ın değil.
şimdi olsa ergenekoncu diye yaftalanacak şehit.

mezarında rahat değil bundan eminim...
atilla ilhan` ın atatürk adlı şiirinde ismi geçen ve hainler tarafından şehid edilen türk subayıdır.
(oy veren arkadasi anlamadim nesi yanlis bunun)
- 26 şehidimiz var efendim.
r.t.e.: bekleyeceğiz. sabrımız gerçekten taştı ama bekleyeceğiz.

- menemen'de kubilay asteğmen şehid oldu paşam.
mustafa kemal atatürk: yakın menemeni.

not: aradaki farkı görmemek için nasıl bir kafaya sahip olmak gerek allah bilir.
nur içinde yatsın, bu gece kubilay'a, atatürk'e, şehitlere dualar ederek uyuyorum. ve güzel cumhuriyetimizi bölmeye, parçalamaya, kara çarşaf giydirmeye çalışanlarında çoluklarına çocuklarına beddualar ederek uyuyorum. inşallah çocuklarınızdan olursunuz, güzel günler görmezsiniz.

(bkz: derviş mehmet)
(bkz: bülent arınç)
katilleri* kahraman, katillerinin torunları* milletvekili olmuş devrim şehidi.
dinin ne kadar statik, antik, dogmatik vs. olduğunu katledişiyle bir kez daha ortaya çıkarmış kahramanımız.
yeni kurulan cumhuriyetin değerlerini korumak için gözünü kırpmadan canını veren, vahşice öldürülen ilk devrim şehidi.
Cumhuriyet kurucularinin komplosu sonucu oldurulen bir asker idi. Mekani cennet olsun. O koye askerler gelip, milleti taramaya baslayinca, halk tarafindan askerlere soylenen ilk soz, hani bizim paralar nerede idi. Kaldi ki, bu vahseti isleyen, dervis Mehmet'in esrarkes oldugu alenen biliniyor ve kendisini mehdi ilan ettigi de biliniyor. Yani hesapta Cumhuriyet karsiti oldugu ve islam devleti kurmak istedigi biliniyor. Neden o zaman, bu bolgeye, ozellikle din karsiti yeni bir cumhuriyet kuruldugu o donemde, tecrubesiz bir komutanin onderliginde 5-10 tane asker gonderiliyor? Ve neden, intikam alinmak istendigi zaman halkin ilk tepkisi, hani bizim paralar diyorlar?
katili bülent arınç'ın dedesidir. mürtecilerin nasıl bir teflon olduğunun da delilidir. hala komplo diye saçmalayabiliyorlar.
"Yunan tarihinde bir anadolu savaşı yoktur" diyen akplilerin şehit edilişini komploya bağladıkları Cumhuriyet şehididir. Lan oğlum koskoca kurtuluş savaşı yoktur dediniz ettiniz tabi doğrudan sizin dedelerinizin yaptıklarının sonucu olan şehadete de bir şeyler uyduracaksınız.
devlet bakanımız ve başbakan yardımcımız olan arınç'ın meclisde yer almaya devam ettiği sürece kemikleri sızlayacak olan demokrasi şehidimizdir.
bu kubilay hakkında devrim, cumhuriyet, kamal atatürk, tırıvırı popülizmi yapanlar aynı dönemlerde sempatizanı oldukları kimselerin kestiği sarıklı kafalara küfür ediyorlar. kubilay şehit mehit degildir! üstelik devrimin ve evrimin şehidi olmaz! şehadet sadece müslümanlara ait salih kalp ve niyet esaslı islam mertebesidir. bir de neymiş, kamal paşa "yakın orayı" diye talimat vermişmiş. duygu sömürüsüne bak!
iddiaya göre, atatürk bu haberi duyduğunda "menemen'i haritadan silin" emri veriyor ancak ismet paşa kendisini sakinleştiriyor.

şehitlerimize allah rahmet etsin.
yobazları konuşarak ikna edeceğine inanmayla kendisini gösteren iyiniyeti hayatına malolan cumhuriyet öğretmeni ve subayıdır.
yobazları insan sanması ve ona göre müdahale etmesi son hatası oldu. tanrının rahmeti üzerine olsun...
kemalist provakasyoncuların kurbanı zavallı bir gençtir.
büyük adamdı. unutturulmaya başlanan cumhuriyetin büyük bir kahramanıydı ruhu şad olsun.
tarih bilgisnden uzak, tabucu, resmi tarih manyağı olmuş gençlerimize kahraman diye yuturulan şahıs.
katilinin soyu şimdi mecliste. daha ne yazayım ey şehidim. başım eğik sana karşı.
Kadir Misiroglu hep der, insanlar da bir putperestlige meyil vardir diye de, simdi daha iyi anladim. Yani, bu isin komplo olmus olduguna dair bircok kanit one suruyoruz, kimse bu kanitlara cevap vermiyor, yobazlar yine soyle boyle bidi diyorlar. Kendi putlarini yuceltmeye devam ediyorlar. Sana bir kanit daha soyleyeyim ki, hesap gununde benim haberim yoktu diyemeyesiniz.

Menemen de olan olayin ve akabinde oldurulen bir astegmenin aslinda memleketteki islam ulemasini bitirmek icin bir sebep olsun diye yapildigi oldukca asikar. Neden, menemen olayi bahane edilerek, Edirne'den Van'a kadar her bir islam alimi hapise maruz kalmistir ve bircogu, sanki menemen olayinda bir parmagi varmis gibi asilmistir? Cevap verin, iki dakika putperest olmayi birakin.

Ayrica, Islam'i bir kavram ve makam olan sehitligi de boyle laik bir devletin, yani din-devlet islerinin birbirine katiyyen karismamasi gereken bir duzenin, bir mekanizmasi haline getirdiniz ya, siz munafiklardan da betersiniz. Kendi kustugu yiyen degil, kendi diskisinda yuzen insandan bile sefilsiniz.

Tanim: Kendi ustlerinin kurdugu bir komplo sonucu oldurulen, gariban bir asker.
Adı Mustafa Fehmi Kubilay. Baba adı Hüseyin, ana adı Zeynep. Giritli bir ailenin çocuğu. 1906 doğumlu. Kubilay bir öğretmen. Cumhuriyet öğretmeni. 1930 yılında izmir'in Menemen ilçesi'nde askerlik görevini yapıyor. O sırada 24 yaşında.
Bu genç insan, Menemen'de 23 Aralık 1930'da şeriat isteyenler tarafından öldürüldü. Olaylara müdahele etmek isteyen iki bekçi de katledildi. Genç Cumhuriyet rejiminin 1925 yılındaki Şeyh Sait isyanından sonra tanık olduğu ikinci önemli irtica olayı, "Menemen Olayı - Kubilay Olayı" olarak tarihe geçti.
Menemen olayının izleri toplumsal bellekten hiç silinmedi. Kubilay "devrim şehidi" olarak simgeleşti.
allah rahmet etsin.

http://sozcu.com.tr/2013/...di-kubilay-anildi-429160/
menemen isyanında şehit edilen asteğmendir. allah rahmet etsin.
görsel
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar