bugün

istanbul'a yolculuğun ilk saati. otobüs tıka basa dolu, hatta basamakta bile oturan var. yaşlı teyzeler, türbanlılar, amcalar, çocuklar, delikanlılar...

muavin recep ivedik cd'sini koydu vcd'ye. izlemeye başladı herkes.

en edepsiz espriye bile gülüyor yaşlı teyzeler. şahan diyor "murat koyum da tur at" diye, herkes yaşına bakmadan kahkaha atıyor. ben utanıyorum o esprilere, herkes gülüyor. şahan el hareketleri yapıyor, ben utanıyorum türbanlı ablalar birbirlerine ekranı gösterip gülüyor.

hani bizdeki o edep duygu falan filan? ne türbanlısı utanıyor, ne sarıklısı, ne de entel kılıklısı...

biz resmen namıkla başlayan ankara pavyon kültürünün üyeleri olmuşuz. "ne kadar sallarsan salla..."
(bkz: küreselleşe küreselleşe top olmak)
osuruga bile gülen insan oldugunu ortaya çıkarır.bunun bir de maskeli beşler kıbrıs versiyonu var.şansına artık,hangisi denk gelirse.
(bkz: kaçacak yer de yok)
(bkz: favori filmi recep ivedik olan insan)* için memnuniyet ile karşılanacak hadisedir.*
keşke bir kemal sunal filmi koysalardı daha iyi olurdu dedirten başagelmişliktir.komedi filmlerinin evrimini tamamlayıp insandan tekrar maymuna doğru gittiğinin göstergesidir..
Ajdar'ın elinden muz yemek gibi bir şey olsa gerek...
Güzel durum tespiti, var öylesi arkadaşlar. Bi de şey vardır yayın gidince hemen başkasının ekranını kesen tip. Bi sendeki yayın gitti dayı evet hayat senin için çok zor.