bugün

müzik dersinde, kurtlu veya kurtsuz bütün öğrencilerin başına gelen yada sırasında o günün popüler veya klasik bir şarkısını/türküsünü mırıldanırken öğretmene yakalanan ya da ''örtmenim memet çok güzel şarkı söylüyoo'' yollu ispiyonlanması neticesinde tahtaya kaldırılan ve nihayetinde kara tahtada, kurtlu olma yoğunluğuna bağlı olarak yanacıklarındaki kızarıklıkların arttığının gözlemlendiği, şarkıyı kekeleyerek ucundan kıyısından söylemeye çalışan ve genelde söyleyeceği şarkıyı unutarak tahtadan yerine oturtulan öğrencidir.
Bir zamanlar okuduğum lisede, müzik dersinde her sınıfın 40 kişisini-yani tamamını- karşılayan dilim.
sözkonusu hocamızın sözlü notu verme biçimi öğrencilerin; bir sanat, bir halk, bir de pop müziği dalında hünerlerini sergilemelerine yönelik olduğu için, başlığa daha uygun olan model, kendi sınıfında bu 3lemeyi yerine getirmek istemeyip diğer tüm sınıfların müzik dersinde gezdirilerek tek başına şarkı söylemek zorunda bırakılan öğrencidir.
geçirdiği travma sonucu geleceğin potansiyel ajdarı olan talihsiz bünye.
Sesinin güzel olması durumunda sınıfı gazino, tahtayı da sahne mahiyetinde kullanarak fırsattan istifade konser verecek olan öğrencidir. Okul eğlencelerinin vazgeçilmezidir. Dersleri mi? kim takar dersleri ulan? Klip yapacak o...
vücudundaki adrenalinin, basınç olarak kulaklarından çıkacağı yavrucaktır kendisi. t.şşak oğlanı olan zavallı öğrencidir. çıkmıyorum dese bir dert, demese bir dert. utanır, kızarır, renk atar, hocaya mal gibi, sınıfa da küskün bakar.

yazık lan çocuğa sözlük .. bırak kaldırmasın onu hocası. otursun sırasının üzerine 62 den tavsan yapsın, hayaller kursun, fantazilere dalsın falan..
bazı girişgen öğrenciler için eğlence malzemesi, bazı çekingen öğrenciler için ömür boyu izini taşıdığı mahçubiyettir. girişgen yavrularımız haydi eller havaya şeklinde şarkıyla coşarken, öbür utangaç evladımız kafası önde kambur ve de kulakları kızarmış şekilde söyler şarkıyı.
gene bu girişgen öğrencilerimizin şarkı seçimi burak kut, tarkan gibi pop ikonlarından olur, diğeri türkü neyim söyler.
şarkı söylemeyi bilmeyen, beceremeyen bir çocuk için acınası durum.
(bkz: türk eğitim sisteminin fazlalıkları)
bütün sınıfa ,öğretmene , okul müdürüne, milli eğitim bakanına ana avrat küfür eden öğrencidir, şarkı söylemek bir yetenek işidir ve herkeste bu yetenek olmaz.
ajdar anık(!)
- burak, kalk bakayım tahtaya yavrum.
- geldim hocam...
- ııııı... o sole mio! başla.
- italyanca'ya dilim dönmüyo benim hocam.
- everything i do, o zaman
- eviritini ne?
- rammstein patlat bari bi tane.
- o neyce, rusça mı?
- doğuş'tan var mı bi şeyler.
- ayıpsın hocam, hangisini söyleyeyim?
- bok söyletirim, zevksiz!