bugün

elektronik aletlerin çalışması için gereken enerjiyi sağlayan alet.*
genellikle büyük ve ağır bir baş ve uzunda bir kablo kısmından oluşurlar. baş kısmından prize takılır ve uç kısmından gerekli alet edevata bağlanarak alet elektrik enerjisi ile beslenir. cep telefonları için olanları meşhurdur.
(bkz: nokia sarj aleti)
elektronik cihazlar için gerekli olan pilin doldurulmasını sağlayan alet. Çoğu zaman 'şarz aleti' olarak bilinir.
her gidilen yerde unutulan şey.
prize takılı olduğu zamanlarda, telefona bağlı olmasa bile elektrik harcayan elektronik alet. n'apıyoruz o halde, boşta duran sarj aletlerini prizden çıkarıyoruz.
uçan tekme attığınız telefonun yere düşmesini engelleyebilen faydalı alet. kıçı prize başı telefona takılıysa tabi.
genellikle ismi, yanlış telaffuza maruz kalan ve şarj yerine şarzzzz aleti demek suretiyle telaffuz edilen, elden ele dolaşan, yokluğunda 21. yüzyıl insanını zor durumda bırakan dolayısıyla bu yüzyıl insanının neredeyse vazgeçilmezi haline gelen, cep telefonundan sonraki en büyük icattır. çok emektardır.
Kulaklık gibi her daim dönüp dolaşmayı başaran*, çözülmesi imkansız gemici düğümleri oluşturan, bir süre çantanızda kaldığında çıkarmak için elinizi attığınızda çantanın diğer elemanlarıyla birlikte bir yumak halinde çıkmakta direnen şey. Ayrıca ayağınıza dolanıp telefonu duvardan duvara vurmanızda da yardımcıdır.
metanolle çalışanı da yapılan bilumum elektronik aletin büzükdaşı.
buyrun metanollüsü için: http://yenibisi.com/?p=1795
dün gece ayağıma batan .mına kodumunun aleti. bildiğin deldi geçti ya. prize takılan kısmı varya bunun, orası ayağımı deldi lan. 1-2 cm girdi. şu an yürüyemiyorum. çok acı çekiyorum sözlük.
bu arada, nasıl bari şarj oldun mu şeklinde espri yapan arkadaşlarımın götüne batmasını diliyorum bunun. saygılar.
genelde şarz olarak telaffuz edilir. ama doğrusu tabii ki de şarjdır.
(bkz: kalın uçlu nokia şarj aleti)
(bkz: ince uçlu nokia şarj aleti)
(bkz: şarz aleti)
babam hasta benim şarj deyince kızıyo lan.
soğan + poweraide + usb şarj kablosu triosudur.

ahan da burada

http://is.gd/iGe7KG
her yolculuğa çıkışta mütemadiyen unutulan alet
her çantamda bulunan ( zaten 3tane çantam var ) ve gidilen yerde mutlaka unutulan, yarı yoldan dönülüp geri alınan, hayatım için olmazsa olmazlarından olan bir araçtır.
anten vazifesi görebilen çok yönlü elektronik alet.
alternatif akımı uygun voltaj ve amperde doğru akıma çeviren ve bunu ilgili bataryaya kesikli olarak göndererek bataryanın dolmasını sağlayan alet.
kalın uçlusu şu aralar hiç bulunmaz. Nankörlüktür.
başta cep telefonları olmak üzere pek çok elektronik aletin, bolaşmış yada azalmış bataryasını tekrar doldurmak için kullanılan alettir. kablosuzu da nokianın lumia serisi ile ortaya çıkmıştır.
telefon kadar elzem olan dünyanın en çok ihtiyaç duyduğu ve hatta insan tarihinde devrime neden olacak icad.
telefondan daha önemli hede.
O olmadan telefonu yanında taşımanın hiç anlamı yok.
Götümüze takılı gezdiğimiz ama ihtiyaç halinde bulamadığımız alettir.
güncel Önemli Başlıklar