bugün

türkiyede çok sık görülen bir durumdur. Bunu diyenlere göre medeniyete , çağdaş uygarlık seviyesine böyle ulaşılır.
götüne kadar açana modern, kapanana ise ortaçağdan kalma denilmesi gibidir.
ne içki içmek insanı insandan üstün kılar ne de namaz kılmak. sosyete cemiyetleri dini küçümsemez ama kendi de din ile çok alakadar olmaz. dinini bütünüyle yaşayan insan da içki içenleri kınamamalı, kendince dinini yaşamalı. hep diyorum herkesin dini, düşüncesi, aklı kendine....
klasik kemalist veya sol liberal kafasıdır.
türkiye deki yeşil sermayenin yazdığı senaryodur. oyuncu kadrosunda ise kendilerini muhafazakar sanan orta direk ve yoksulluk sınırın da yaşayan, din ile uyutulmuş kesim vardır.
babanne namaz kilar 5 vakit.
baba arasira raki sofrasina davet eder.
babanne gordukce kizar , amca - ben kimseye zarar vermiyorum ki- klisesinden medet umar.
anne persembe gecesi kuran okurken cok guzel meze de yapabilir . bazen saraba eslik eder .
kimse kimseyi yobazlikla ya da dinsizlikle suclamazdi.
biz boyle bi kulturde buyuduk. kimse inkar etmesin.
bizim memlekette şarap içine ayyaş, namaza kılana değerli kardeşim deniyor.
diyenler sözde müslüman olan solculardır. 21. yüzyıldayız artık, avrupa bile bu konuya tarafsız bakarken bunlar kaç sene öncesinde kaldılar.
şeytanı melek, meleği şeytan göstermek gibidir.
çağdaşlığı içki içmek, sürekli birileriyle sevişmek sanan insan uydurması.
zannettiğiniz gibi değil amk vallahi bakın, çağdaş olanlar sürekli içki içip, sevişip, ülkeyi karıştırmaya çalışmıyor.
aynı şekilde namaz kılanlar da yobaz değildir. ama allah adına öldürüyorum ben deyip masum insanı öldürene; kutsal kitabı bir yerinden anlamış yobaz denebilir.
neyse canım bize ne sonuçta. herkesin tuttuğu kendine.
namaz kılana imam lakabı ile seslenilmesi kadar ilginçtir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar