bugün

Doğru söylendiğinde 9 köyden kovulan adamlardan biridir.
samimi adamdır. hiçbir zaman geri çevirmediğim insanlardır. nedense bu adamların bir şeyler için çabaladığını ama kaybettiğini düşünürüm hep. onlarda birilerini sevdi bir zamanlar, bir yerlere aitti ama olmadı... kazanamadılar... şimdi bir şişe şarabı çok mu görelim bu tecrübe abidesi insanlara... şerefinize abiler...
izmirde yaşıyodur.
çocuğuma süt alacam diyen çingene karısından daha sevimlidir.
samimidir, ancak hiçbir zaman istediğini alamaz.
ben bile şarap içmiyorum lan siktir git bira iç deyip baştan defedilmesi gereken insandır.*
Ya**ağımı ye cevabını alacaktır.

Ona vereceğiniz parayı bir esnafın sadaka kutusuna atın. Hayra girin.
adam, belki de gönül ehlidir, ince ruhludur ve mecaz yapmıştır. "aşk şarabını alıp kana kana içeceğim, bunun bedeli, parası da senin bana bir gülümsemendir. bir tebessüm lütfeder misin?" demek istemiştir.
Bu kadar açık sözlü olduğu için takdir eder, bu kadar aç insan varken böyle bir harcama yapmak istediği için isteğini yerine getirmezdim sanırım.
Vaktim varsa 2 şarap alır karşılıklı oturur içerim.
Şuradaki veririm, bende içerim onunla falan diyenleri gördükçe insanların ne kadar samimiyetsiz olduklarını, kendilerinin bile inammadığı şeyleri nasıl umarsızca söyleyebildiklerini daha iyi görebiliyorum.

Ha kendim için konuşmam gerekirse şarap alacağım dese vermem, ama şarap alması muhtemel birisi yalnızca ihtiyacım var para verir misin dese parayla ne yapacak diye sorgulamam, vereceksem veririm.
bak şarap alacaksan vereceğim he diye önce söz alır sonra para veririm.
Valla doğru insandır. Bir çok dilenci görmüş hatta milyonlarca dilenci duası duymuş biri olarak verdiğim paraya ne oluyor merak ediyordum.
Adam gibi baba şarap alıcam diyor dürüst bir kere. Verilir
hemen çıkarır 2 şişe şarap parası veririm

dinciler gibi 1001 yalan söylemek yerine

adam gibi söylemiş.
En azindan allah rızası icin diyip halkın dini duygularını sömüren hırsız dilenciler gibi yüzsüz ve arsız olmadığı için bu tür insanlara şarap parası da verilir ekmek parası da.
Ben de alacağım kusura bakma diyerek nazik bir şekilde geri gönderilir.
benimle gel bimden lefer sade gazoz alayım.daha sağlıklı diye cevap verilmelidir
rahatsız etmeden efendi gibi söylüyorsa, üzmem onu.
izmir Alsancak Kordon'da bolca rastlanır.