bugün

1. yapılan eylem veya faaliyet esnasında; fiziki butun gereklilikleri yerine getiren kisinin; rastlantısal beklentilerinin olusmaması, * manevi destegi kendinde bulamaması, tum her sey yolunda durumuna ragmen islerin aksi gitmesi hali.

2. ihtimaller dizisi. (her olayda bir olma bir de olmama ihtimali vardır dolayısıyla her olayın bir sans yonu bir de sansızlık yonu vardır. meydana gelme olasılıgı sıfır olan durumlarda ise sans, mucize dir.

3. diger dillerle de baglantı kuruldugunda; sansızlıgın; onceliksiz olma, geride olma, avantajsız olma anlamlarına gelebilecegi de soylenebilir.
istasyona varildigi anda trenin istasyondan ayrildigini gormek ve bunu herseferinde yasiyor olmak.
gerçekten çok ilginç ama şanı olmama durumudur. ünsüzlük gibi. çok acayip...
kızlar yurduna atılan bomba sonucu herkeziin başına damcık düşüp şanssızın başına bekcinin barrağının düşmesi olayıdır.
bir kere yakaladıysa seni şansızlık götünü sikene kadar bırakmaz seni.
bazı insanlar da doğuştan vardır. buna gönülden inanmaktayım.
Bu aralar iyi arkadaşım oldu gitmiyor yanımdan.
çok sayıda ustası olduğu kesin olan sanat. şansızlık bir sanatsa ben bu sanatın messisiyim diyebilirim.
ya voltran oluşturup dünyayı kurtaracak olsak götü bize kalır ya öyle bir şeydir.
hazineye bulup küreği tersinden daldırmaktır.

(bkz: vermeyince mabud neylesin mahmut)
peşimi hiç bırakmadı...
çocukken kumdan kale yapıyorduk mahallede...kazardık kumu elimiz kürek gibi...
elime hep kedi köpek boku gelirdi...

hayatımda hiç milli piyangodan amorti bile tutmadı...
sayısaldan 3 bile...
daha ne diyeyim...
şansını siktiğimin şanssızlığı...
(bkz: şanssızlık)
O Kadar Şanssızım ki ışınlanma çıksa Ben Işınlanırken Elektrikler Kesilir, Boşlukta Kaybolurum.
şansızım abi olmuyor ne yapsam ne etsem yok istediğim şeyi yapamam ne kadar unutmaya çalıştıysam olmuyor of of.
yıl 2150. her şey hazır ve tam ışınlanacaksın, elektrik kesiliyor boşlukta kayboluyosun.

e tabi abdest şart!
doğumumla beraber gelen ve benimle beraber büyüyen olgudur. ben genç bir adam olunca o da cenabetliğe evrildi. iddaa kuponlarımın daha ilk maçlardan yatması, yolda yürürken gözgöze geldiğim bir kızın tökezlemesi bundandır diye düşünüyorum. geçen yolda kara kedi gördüm az daha araba çarpıyordu amk kediye. daha çok şey yazarımda çok uzun sürer. alıştım ben.

(bkz: mutluyuz)
iki adet ''s'' harfi kullanıldığında anlamlı bir kelime oluşturabilecek başlığın adıdır. şanssızlık
bahtsız bedevi ile çölde karşılaşan kutup ayısının durumudur.

burda ayı çok şanssızdır. serin serin kutupta takılmak varken çölde bir bedevi için ne işim var der.

edit: hep bedevi gözünden bakmak olmaz, biraz da ayıyı düşünmek lazım.
şanssız adam zaten şansız da olur dedirtir. şanslı olanın şanlı da olabildiği bir dünya aynı zamanda burası.
iş adamı olsam ülkeye komünizm gelir o derece.
Diye bi' şey Vardır, efenim. Yoktur diyen beri gelsin. binaenaleyh öküzün altında buzağı aramanın manası yok.