bugün

çok şanssız bir olayla karşılaşıldığında erkeklerin kullandığı cümle.külliyen yalandır.o anda gerçekten kız olma şansı verilse bunu kimsenin kabul edeceğini sanmıyorum.tabi ki kız olmanın artık gerek iş hayatında gerek sosyal hayatta inanılmaz kolaylıkları var ve küçük yaşlarda yaşanan gece dışarı çıkamama vs gibi basit konular dışında artık bayanların daha şanslı olduğu da açık.tabi yine de şanslı olsam kız doğardım cümlesi ancak laf olsun diye söylenmiş cümledir.
kızların da tam tersini söylemekte kullandığı dilek hatta isyan cümlesi.
türk toplumu olarak kadınlara bakış açımızı özetleyen bir cümle bu. neymiş anlatılmak istenen? a.ın varsa, bir ömür şansın yaver gidebilir.
"ulan gerizekalı, seni dünyaya getiren de bir bayan değil mi?" diye sorduğunuzda ise sadece yutkunur bu cümleyi sarfeden bünye.

"ha, illa şansın dönsün istiyorsun git kestir, o zaman görürsün şansı" denilesi kişi söylemidir.
bunu birde bayanlara sormak lazım. acaba onlar memnun mu? hele ki günümüz bu dünyada.
(bkz: sus allah carpar)
bir erkeğin ağzından duyacağımı hiç sanmadığım cümle.

bayan olduğunuzda;
güpegündüz yapılan sözlü tacizlerin dışında, gece sokakta yüyümek imkansızdır.
başınıza birşey gelme ihtimali her zaman tavan yapar.
gece dışarı çıkma zevki birçok kız için bir zevk değildir.
tatile gittiğinizde bile rahat edemezsiniz.
giydiğiniz şeyler kimi zaman istediğiniz değil, giymek zorunda olduğunuz şeylerdir. çünkü kapatmanız gereken bacaklarınız vardır.kaldı ki heryerinizi kapasanız da laf atan manyaklar mevcut.
trafikte ezilirsiniz.
yalnızken ödünüz kopar, çünkü yaradılışınız bunu gerektirir ve rahat bırakmazlar.
ayrıca;
makyaj yapma, saç-baş düzeltme, güzel görünme gibi dertler de kadınları bağlar. erkekler estetik olmaz misal.
'kız olsaydım pek çok şansım olurdu zaten' diye çevirirdim bu pek manalı lafı. (bkz: laf söyledi bal kabağı)
bulent ersoy'un sikca tekrar ettigi cumledir.
erkeklerin kadınlara yaptıkları düşünüldüğünde akıllı bir erkeğin söylememesi gereken bir sözdür.
tacize ve tecavüze uğramak, ikinci sınıf insan muamelesi görmek, dayak yemek, töre cinayetine kurban gitmek, köle gibi görülmek, mal gibi satılmak, başlık parasına maruz kalmak, toplumda hep ezilen taraf olmak, fuhuşa zorlanmak, her ay adet görmek, doğum yapmak, gibi daha sayamayacağım pek çok avantajı(!) göz önüne alırsak "doğru diyorsun" dediğim hededir.
şuuru yerinde olmayan veya pembe nüfus kağıdı alabilmek için ameliyat olmayı bekleyen erkek tarafından söylenmiştir.
bakireliğini kaybetmiş bir kız tarafından söylenebilenecek bir pişmanlık cümlesi.

- sansim olsa kiz dogardim ... *
henüz topuklu ayakkabı giymemiş, her ayın muhterem gun sancısını çekmemiş, dogurmamıs, temizliği toz almaktan ibaret sayan beyefendılerın genellıkle askerlıkte söyledıgı bıkkınlık cümlesi. ''ben dogdum bir şey olmuyor " şeklinde cevaplamaktan kendimi alamıyorum. kız olup ne yapacaksın? eve misafir geldıgınde misafirin boşalan bardaklarını takıp etmek, vücudundaki tüylerden acıyla kurtulmak, her tshirte uygun çanta ayakkabı giymek zorunda kalmak, giydiğin etege, pantolona, tshırte karısılmasını, girdiğin çıktıgın saatın anne tarafından belırlenmesını, yaz sıcagında suratına surdugun fondotenın boncuk ter halınde suratında sanat eserı gıbı kalmasını, göt kadar şeyden *3 kiloluk bir canavar cıkmasını ister misin? ulan! (bkz: bende şans olsaydı erkek doğardım)
bazı durumlarda benimde bir erkek olarak kullandığım söz. nedenide şudur :
-kız isen bi sorun olunca ağla direk acıyıp çare bulsunlar. fakat erkeksen ağlarsan rezil olursun (ki erkek ağlayamaz zaten) ağlamayıp dimdik durursan "bu çocuk dayanır" der geçiştiriler.
-kız isen kendini berbat hissederken ağlarsın rahatlarsın fakat erkeğin gözünden gözyaşı gelemez rahatlayamaz tüm duygular içinde yer bitirir erkeği.
-kız isen(biraz da güzelsen) istediğin herşeyi yaptırabilirsin. fakat erkeksen aşkına kavuşmak için istenilen herşeyi yapmak zorundasın(kızlar aşktan ölse bile istenileni yapmaz).

velhasıl kızların hayat şartları erkeklerden daha kolaydır.

not: erkekliğimden gayet memnunum. iyi ki de erkek doğmuşum. yaşasın !
sinirli bir bünyenin 'git kestir lan hırtapoz, bak bülent'in önünü kestiler kendi şansını kendi yarattı şey*.' diye cevap vermesi olası cümle.
(bkz: şansım olsa erkek doğardım)
istediğim saatte eve gelebilirdim.
kızlarla gezmek için daha fazla para alabilirdim.
hatta kızlarla gezdiğim için kutlanabilirdim.
fakat bir kızım ve bunların hiçbirine bir erkek kadar sahip değilim.
işte o sansın oldugunda ve gerceklestiğinde ya tüh sükretmeyi bilseydim denecek bir baslıktır.
(bkz: şansım olsa doğmazdım)
yiyeceği yarrakları hesaba katmamış erkek söylemi.
kız olunca bütün kapıların açıldığını sanan bünye uydurmasıdır. o kapıları açmak için seninde bazı kapıları açman gerekir o da yemez .yoksa kız bu, önünde eğülelim durumu yoktur. seç seçebilirsen hem, yavşıyanı, süzeni ,asılanı, seni insan olarak algılamayanı mı dersin , hangisini seçersen seç.
ardı sıra herkese verirdimli söylemler getirecek hede. ancak;
bu düstura sahip erkeklerin kız olmuş olmaları durumunda bakire ölmesi olasılığı kuvvetli.
Sozluk cok berbat bi gundu otobus bileti zar zor buldum. Ustune cantami kaybettim. Oda yetmedi koskocaman otobus terminalinde benimi buldun arkadas metronun otobusu carpti hala bianlam kattamadim bu ise. Bi carpmayan otobus vardi oda carpti. Artik hedeflerim buyuk ucak gelip carpicak bu sefer icime dogdu...
gerek iş alanında olsun, gerek alışveriş gerekse de davetlerde, şahsıma uygulanan pozitif ayrımcılığa şahit olan her erkek arkadaşımın üzünçlü ağıdı.

üzgünüm ama sadece kadin olmak yetmiyor kırgın pipişler...
detaylar biomuzda mevcuttur.
Hiç gereği yok bizim için.
senin erkek arkadaşın biseksüel olabilir arada tost yapın gönlü olur hahaha.