bugün

filosunda hala 97 model 403ler bulunan ve hizmetten çok uzak olan otobüs firması.
antalya-ankara seferinde yolcularına muz servisi yaptığına tanık olduğum firma.
memlekete götüren yegane turizm firmalarından biri. aşti'de otobüsün kalkış saatinin gelmesi beklenirken, etrafınızdakilerin hangilerinin sizinle aynı otobüse bineceğini tahmin etmekte çok güçlük çekmezsiniz. tanıdık yüzlerdir hep. özlemişim. *
internet sitesi türkçe karakterler nedeniyle sanalkirsehir.com 'dur. internet sitesindeki sanallık hizmetine yansımıştır.

çok şey beklenmemesi gereken otobüs firması. zaten kırşehir'e çalışan iki firmadan biridir ve artık tekelleşmişlerdir. onun için de kimsenin umru değildir yolcular. evet, cıngar çıkarmak şarttır onlara sözünüzü geçrebilmek için. defalarca yaşadım şanal kırşehir seyahat yolcusu olarak, ordan biliyorum.
mecbur kalınmadıkça-ki bence mecbur kalınca da böyle bir hata yapılmamalı-binilmemesi gereken otobüs firması.

bayram yoğunluğu nedeniyle bilet bulamayıp ankara'dan aktarmalı gideceğim yer için** bilet ararken, yalancı terminal çığırtkanlarının 'çoban'dan geçer ağbey geel geel' diyerek kandırmasıyla ankara-ist. otobüsüne bindiğim, sapaktan değil kaynaşlı'dan içeri döndüğünü bolu dağından indiğimizde muavin tarafından öğrendiğim sıçtığımın otobüs firmasıdır.

seyahat sırasında başka firmalarla yolcu takas etme gibi özel kabiliyetleri de olan firmadır ayrıca onu da unutmamak lazım.
yıllar önce kırşehir'e gidebilmek için muhtaç kaldığım otobüs firmasıdır. Otobüslerinin ne zaman kalkacağı, aynı numaralı koltukta kaç kişinin gideceği belli olmayan, varış saatinizin hele tam bir muamma olduğu otobüs firmasıdır. Aman diyeyim uzak durun.
http://www.kirsehirsanal.com/ Kırşehir de sözü geçen bir seyahat firmasıdır.Otobüsleri en düşük olarak 0 304 lerdir.
bütün yolculuk boyunca kaloriferin çalışması için motorun ısınmasını bekleten otobüs firması. gotum dondu lan.
Antalya-Ankara güzergahını 25 liraya alan, Şirin Kırşehir firmasıdır. Artık filonun % 95'i 2006 model ve üstü araçlardan oluşmaktadır.
Ankara-Antalya güzergahını 20 liraya, Ankara-Alanya güzergahını 25 liraya alan Şirin Kırşehir firmasıdır. Tabi işin ilginci aynı firma 187 km'lik Ankara-Kırşehir güzergahını 15 liraya alıyorken yaklaşık 3 katı mesafe olan Ankara-Antalya güzergahını 20 liraya alıyor. Yine de her iki güzergahta da rahatlıkla öneriyoruz.
Ankara-Antalya'dan sonra Ankara-izmir güzergahını da 20 liraya alıyorlar. Biletleri Kızılay izmir 2 Caddesi'nde yazıhanesinde bu fiyata bulabiliyorsunuz. Şahane!
esmer, saçlarını dikmiş, acayip şiveli ve artizlik yapmazsa ölecek hastalıklı host ve graben pardon muavinleri meşhurdur. şoförleri çok çapkın olup bol karı kz götürmektedirler.
1.sınıfta bu otobüsleri görünce ağlamaklı olurdum. lan vizeler gelecek bilme bayram gelecek de biz de memlekete gideceğiz deyu.
ÖMER ŞANAL DENEN AMICA yamulmuyorsam 110 yaşında oluyor ve şirketin yönetim kurulu başkanıymış. 2011-1901=110

--spoiler--
1901 yılında Kırşehir'in Mucur ilçesinde doğan ÖMER ŞANAL, ailesinin yükünü azaltmak için ilkokulu bitirip zorlu mücadelesine başlamış, askere gidinceye kadar kardeşleriyle birlikte nakliyecilik yapmış, askerden geldiğinde de nakliyecilik işine devam etmiştir.

1952 yılından itibaren nakliyecilikle uğraşan Ömer ŞANAL , 1968 yılında üretilen 0 302 model otobüslerle bu sektöre devam etmiştir. Halen şirketinin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir.
--spoiler--

110 yaşında yönetim kurulu başkanı, ilginç

kaynak: http://www.kirsehirsanal.com/Hakkimizda.asp
bunlarin bir de dinlenme tesisleri var bildigim kadariyla.
2 saatlik yolculuğun içine eden, her yaptığı harekette bir karışıklık çıkaran otobüs firması.
(bkz: tangır tungur) fren yapınca sağa sola çalkalanan ilk ve tek otobüs çesidi .
tv sistemi bombok, otobüs titrese sinyal yok uyarısı verir.
güzergahında olup olmaması hiç önemli değil; uğramadığı terminal kalmaz.
klimalar 80'lerden kalma.
koltuk konforu eski körüklü iett koltuklarıyla kapışır.

kırşehirliler'in hadi alternatifi yok onu geç; ama benim gibi ankara-istanbul yapacakken bilet bulamayıp elinize sarılan ilk çığırtkanın peşine düşmeyin, gerekirse ertesi gün gidin aminüm.
Kamil Koç'un seferler düzenlemeye başlamasıyla batmasını zevkle izleyeceğim 17353910639010193639. Sınıf seyahat(!) firmasıdır.

Hurdalıktan toplanmış otobüsleri, iletişim kurmakta sıkıntı çeken muavinleri, yoka yakın ikramlarıyla alanının en iyisidir.

iki buçuk yıl şanal kart kullandım, iki kez ücretsiz seyahat hakkı kazanabildim.
2005 yılında bu firma ile ankara'dan antalya'ya gitmek zorunda kalmıştım, evet zorunda kalmıştım çünkü bilet bulamamıştım. muavin gece saat 1 gibi falan arka kapının oraya çöküp fantanının içine vodka karıştırıp içiyordu en son o ara uyumuşum.
Kamil Koç açıldıktan sonra yerli firma olarak Kırşehir'de bir bu kaldı. Ulusoy'da anadoluya açıldığında bakar diye düşünüyorum. Zaten hak ediyor ibneler. izzet yok ikram yok; saygı yok.
Kırşehire seyahat eden otobüs firması.