bugün

Cumhuriyet Bassavcisini uyarmaya kalkisarak, siyaasetin hukuka medya uzerinden bile ne kadar mudahil oldugunu gostererek, bilgi sahibi olmadigi futbol konusunda kamuoyunu yanlis dusuncelere iterek, reklam kokan hareketlerde bulunmaya cabalayan pek degerli mebustur.
bildiği doğrudan şaşmayarak, bildiği gerçekleri yazmaya çalışan bir izlenim veren araştırmacı gazeteci yazar, çiçeği burnunda milletvekili.
geleceğin akp lideri..kim ne derse desin başbakandan çok daha agresif ve kararlı bazı konularda..sırf düşüncelerinden ötürü 65 ay hapis yatmış bir insan ayrıca..cemaatin de daha çok hoşuna giden bir isim...başbakan erdoğan'dan sonra bence en olası akp lideri..
yasa geçerse istifa ederim demiş.

hıı edersin istifa. 65 aylık hapis cezanı da çekersin böylelikle.
tayip erdoganın bu adama kürsüye çıkıp "senin agzını yüzünü skerim, sktir git lan bu salondan" deyip kovmasını ne çok isterdim.
hayal mi? hayal amkoyum.
yasa geçsin istifa etsin diye beklenmekte. bugüne kadar verdikleri hangi sözü tuttular ki bunu tutsunlar.
yasa geçerse değil; "yasa referanduma götürülür ve halk evet derse istifa ederim", demiştir. yasa değişikliğinin referanduma gitme olaslığı yok kadar azdır. o nedenle istifa etme olasılığı da az. tavrından dolayı ise, takdirlerimi kazanmıştır. bu yasayı böyle geçirirse akp'ye oy yok. oyum bbp'ye.
insan ziyanı...

topu yolda bulsa bomba diye karakola götürür bu adam. hayatta bildiği tek şey ergenekon. o düzmece senaryoları da kendi yazmış zaten belli...

ulan buldular cahil halkı, sokakta köpek kediyi kovalasa köpeği ergenekoncu yapacaklar.

bu ne yahu?

ey şamil tayyar.
bu memlekette adam öldüren 10 sene ceza yatıyor. şike yapan 130 sene mi yatacak?

hangi mantık, hangi vicdan, hangi akıl bir insana bunları söyletir ki?

ergenekon bir türk destanıdır, ergenekon terör örgütü olarak lanse edilen şey ise rasim ozan, şamil tayyar, mehmet baransu gibi para karşılığı ideoloji savunan tiplerin tertiplediği bir vazifedir.
tertiptir...komedidir.

baktılar ergenekon soruşturmasında baltayı taşa vuruyorlar, ellerinde senaryodan başka somut bir veri, delil yok, şimdi de kitleleri peşinden koşturan futbol'u ergenekon'a bağlama çabasındalar.

siz üçünüz de güldürmeyen komedyenlersiniz.

şikeye karşıyım, fenerbahçe'yi de, trabzon'u da, beşiktaş'ı da zerre sevmiyorum. ama inşallah o yasa meclisten yine geçecek.
istida etmezsen pu...sun...

(bkz: ergenekon tertibi nin komediye dönüştüğü gerçeği)
Hala adam öldüren 10 sene yatıyor şike yapan 130 sene mı yatsın diyerek kendini eleştiren ahirdaki sarıkiz zekasında cahillere muhatap olan yazar. Be cocuk söyle 13 kisi öldüren kac sene yatıyor? 13 kere 10 sene senin hesapla. Şimdi söyle bakalım şike kac kisinin dolandirilmasidir? Cezası kaç carpi olmalı? Adam oldurusen ise uyanırlar, yani müşteri kaçar. Halbuki kerizin uyanmamasi çok önemli. Yoksa 130 sene alacağına emenikeyi vurup 10 sene alırsın, onu cocuk ta hesaplar da mesele kerîzi uyandirmamak. O yüzden şike yaparsın zaten, merak etme bunu yapan adam vurmayı da hesaplamis artı eksisini tartmistir.
şike yasası ile yaptığı çıkışı, muharrem ince yapmış olsaydı, kemalistler tarafından yere göğe sığdırılmazdı, ama bu açıklamaları yapan şamil tayyar olunca birden itin götüne sokuluverdi, ergenekon karşisinda göstermiş olduğu tavrı aynı tutarlılıkla şike yasası konusunda da göstermektedir, helal olsundur. takipçisiyiz.
cahil bir milletvekili.

referanduma gidilsin efendim demekten başka bir şey söylemiyor. tribünlere oynuyor, referandum yapılsın halk evet derse milletvekilliğini bırakacağım diye kendince cesur hareket yapıp halk gözünde parlamaya çalışıyor.

insanları tehdit ediyor, bak çok konuşma ben milletvekiliyim seni içeri tıktırırım manasında cümleler kuruyor, iftiralar atıyor.

cahilliği nereden geliyor derseniz referandum öyle her boka yapılmaz, oradan geliyor. bir milletvekili neye referandum yapılır neye yapılmaz bilmeli. referanduma az para gitmiyor şamil efendi, senin tuzun kuru, alıyorsun maaşını yatıyorsun. milletvekili nedir, halkın temsilcisidir. lan her şeye referandum yapılacaksa biz niye milletvekili seçiyoruz?

tribünlere oynama şamil tayyar.

ayrıca Anayasanın 89, 104 ve 175.maddeleri gereği sadece Anayasa değişiklikleri referanduma götürülebilir. Hadi yarın başka türlü tribünlere oyna şamil tayyar. iyi gündem oluşturdun ama bu kadar çatlak ses çıkardıktan sonra tayyip erdoğan'dan azarı yiyeceğine eminim. şu anda tayyip erdoğan yok meydanı boş bulan konuşuyor. adam hastalandı, bir arınç demeç veriyor, bir bu demeç veriyor. tayyip erdoğan gelince sus pus, padişahım çok yaşa modundalar. alıştık artık.
Şike yasasını silivriye emsal göstermek için sirada bekleyen Ergenekon saksakcisi çakallarının futbol şike vs. göstermelik bahanelerle saldırdığı vekil. Dertleri Aziz ya da futbol değildir emsal gosterecekleri yasanin cikmamasidir. Olaya yargılama devam ederken ceza indiriminin yasayla mümkün olabilmesi penceresinden bakar bunlar.
esasen sevmem ama ağzı iyi laf yapıyor...

rıdvan'a verdiği ayarlarla benden bi on puan kapmıştır.
(bkz: kalemşör)
tam bi akp'li.
yandaş, candaş, kalemşör, yalaka ve iftiracı.
şike davasındaki agresif tavırları ve demeçleri ile dikkat çeken fakat meclis görüşmelerinde yasa aleyhine ne söz alan ne de aleyhte önerge veren bir acayip vekil. helin avşar editionu bulunmaktadır aynı kalibrede diğeri için (bkz: rasim ozan kütahyalı).
Tayyibim bicim bicim ben senin agzinin tam iciyim sarkisini soyleyen adam.
Tayyip ne derse o.
"ak parti'de tek bir realite var, o da recep tayyip erdoğan. gerisi hikaye" diyerek, yüz seksen derece manevra yapmıştır. kıvrak siyasetçi olduğunu göstermiştir. böyle kıvırtkan vekillerle doluyken akepe, tayyip ne yapsın.
Her ne kadar biraz tarafli yazmis da olsa dogru bilgiler edindigime inandigim operasyon ergenekon kitabinin yazaridir.
şike yasası aynı şekilde tekrar meclisten geçerse istifa edeceğini ilan eden ama tükürdüğünü yalayan milletvekili..piyasada yok,unutturmaya çalışıyor ama karaktersiz çıktı!!
yasa geçtiğinde istifa edeceğim deyip istifa etmeyen kişi.
akpörtü devranı bittiği zaman durumu çok merak edilen eski gastacı, yeni milletten vekalet almış adam.
memlekette kimler milletvekili olabiliyor mevzusuna 1 numaralı örnek olarak girebilecek zat.
son 30 yıla bakın görün bu ve bunun gibileri. bir de diğer bir grup var 2 kelimeyi yanyana getirmekten aciz ve sadece maaş almaya giden. işte bu memleketin "neden adam olamama gibi bir sorunu mevcut" sorusunun cevabı bunlar.
tabi sandıkta oy kullanan milyonlarca insan da, senin ve benim gibi.
(bkz: seni hiç sevmedim sütoğlan)
çok konuşan bir eleman. biri şuna söylesin sen tükürdüğünü yaladın koçum.
güncel Önemli Başlıklar