bugün

bir ahmet davutoğlu bey söylentisidir.

amk konuşayım da nasıl konuşursam konuşayım diyor adamlar, ben buna üzülüyorum!

lan ilk okulada mı gitmedin demezler mi adama?!

buyrun;

--spoiler--
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Show TV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Davutoğlu, programda IŞiD ile kendi islam anlayışlarının zıt olduğunu söylemek isterken gaf yaparak "Onların kafasındaki islam ile bizim savunduğumuz islam arasında 180 değil 360 derece fark var." dedi.

"180 DEĞiL 360 DERECE FARK VAR"

Başbakan Davutoğlu, IŞiD, PKK ve DHKP-C'nin Türkiye ile bir hesabı olduğunu söyleyerek, "PKK çözüm sürecini bitirecek şekilde polisimizi şehit ettiğinde bir amacı vardı. Buna karşı başarılı operasyonlar yapıldı. Şimdi tekrar kendini mağdur duruma düşürmek için böyle şeyler deneyebilir. DEAŞ ciddi darbeler yedi Türkiye'den. Suruç'tan sonra DEAŞ'ın en önemli mevzilerini yerle bir ettik. Koalisyona da katıldık. Hemen o hafta içinde Türkiye koalisyon uçakları ile birlikte en önemli DEAŞ mevzilerini vurdu. Bu soruşturmadan bir netice çıkarsa daha şiddetli şekilde DEAŞ'a müdahalede bulunacağız. DEAŞ'ın en büyük hesabı şu. Onların kafasındaki islam ile bizim savunduğumuz islam arasında 180 derece değil 360 derece fark var. Birisi dışlayıcı, birisi müsamahakar ve demokrasi ile islam'ı tanımlayan örnek. Bazı yayın organları var DEAŞ'ın. Bunların en fazla saldırdığı kişiler Cumhurbaşkanımız, ben ve AK Parti. Biz gerçek islam'ı temsil ediyoruz."
--spoiler--

bilmeyenler için;

bir fikrin zıttını ifade etmek için "180 derece karşısı", aynı noktada buluşmak için ise 360 derece kullanılır.
halkın cahilliğini kullanan başbakanımızın sözü. adam işid ile aramızda 180 değil 360 derece fark var diyerek yine işid ile aynı açıya geldi. nasıl olsa halkın geometri ile arası değil, yalanda söylememiş olurum diyerek söylediği sözler. lakin işid'e silah yollayan insan bunlar.
sayıyı büyüttükçe aradaki farkı açtım diye düşünen cahil başkakan sözüdür.
necip milletimizin başbakanlık yapmaya layık gördüğü şahsın, matematik bilgisinin temel düzeyde bile olmadığını ortaya koyan garip lafıdır.
aynı pkk ile hdp arasındaki 360 derecelik fark gibi galiba.
belki sıcaklık birimidir bilemeyiz.

(bkz: celsius derece)
iside yardim ettigini itiraf cumlesidir. yani devlet yardim etmiyodur canim kafasindaydim ama adam direk soyledi helal olsun.
(bkz: trigonometri bilseydin böyle olmazdı taam mı)
prof mrof bilmesi lazım ama, Allah söyletti herhal, sonuçta sopası yok derler

(bkz: seninle aramızda 360 derece fark var)
biri şunun üstüne geometri atsın aq.
boşbakanımız sübliminal mesaj verme gayretinde olmuş lakin onun da içine sıçmıştır.
Dün kahkaha atmama neden olan boşbakan söylemi.
ahmet davutoğlu cahilliğini gösteren açıklama. ışid ile aynı pencereden bakıyor hayata..
şimdi iç açıların toplamı 180 ise dış açıların toplamıda 360 derece olduğuna göre, ışid ile aramızda 360 derece olması gerekir.
A. Davudoğlu
(bkz: geometriden anlamayan halka paralel devlet demek)
ne kadar dönersen dön götün hep arkandadır demiş bir twitter düşünürü. beyan etmek istediğim durum.
~~biri yine sıçmış amirim
~~prof.mu la o?
(bkz: kafada deli sorular)
Milletle aleni taşak geçen sincap beyanı.
ışid ile arasında fark olmadığını söylemiştir. bunu gaf olarak anlamak abesle iştigaldir, şahsın düşüncesi ve inandığı şeydir.
Sözlük trollerinin örnek alması gereken kısa adam trollemesi.

(bkz: trolllük nedir)
(bkz: nasıl yapılır)
çiz bakalım 360 derece ne oldu, yuvarlak oldu değil mi?
Yani başbakan işid için hepiniz yuvarlaksınız, topsunuz olm diyor.

Anlamadınız siz onu, ya böyleyken böyle işte.
kusura bakmayın direk mal beyanı!
300 de düz olsun temiz olsun.
ne 360'ı? 720 720!
hic mi matematik gormediniz lan? bunun uzun versiyonu vardi, o da teğet ne bilmezdi. itirafin icin tebrikler kisa adam.